Тасос в средата на септември

  • 14 192
  • 62
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 230
Май натам сме се запътили.
Та ме интересува какво е времето след 15ти септември, някой бил ли е там по това време?  Водата топла ли е? Въобще всичко за което се сетите.

# 1
  • Мнения: 1 299
Естествено, че ще е топло. То в Бг е топло, какво остава за Гърция  Laughing

Другите теми за Тасос:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189944.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=184809.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108940.0

# 2
  • София
  • Мнения: 1 419
Топло е, аз съм била около 20 септември, беше страхотно! Водата е топла, но има доста морски таралежи - внимавайте. Иначе островът е много приятен, Ланфеар ти е дала линкове да прочетеш повече:)

# 3
  • Мнения: 1 299
За морските таралежи много внимавайте, по-добре си вземете има специални обувки да влизате с тях във водата, 5 евро бяха преди, сега не знам. Един мъж настъпи таралеж и цялото му стъпало беше само в бодли, обиколихме половината остров, докато намерим лекар, а той нищо не направи, каза да слага нагорещен зехтин в/у бодлите и те до месец щели да излязат сами...МНОГО ВНИМАВАЙТЕ С ТАРАЛЕЖИТЕ, особено ако имате деца.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 230
четох предупреждения за таралежите, благодаря и на вас.
Таралежите близо ли са до пясъка, тъй като ще ходим с малката и тя вероятно ще се пляцика на вълните.
Като казахте доктор, та се сетих да питам и за застраховката, каква е тази гръцка застраховка? И каква ние трябва да направим преди тръгване?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 419
Близо са да, просто трябва да си гледате много в краката, а на малкото вземете от тези обувчици - аз съм си купувала такива , за корали, но са приложими и за този случай - провери в спортните магазини, моите са Арена и бяха евтини.

Ако нямаш още Европейска здравна карта си направи здравна застраховка за пътуване, съвсем стандартна е. Аз за гръцка застраховка не съм чувала, по принцип са с еднакви тарифи за целия ЕС.

# 6
  • Мнения: 636
Ходила съм октомври и е било още топло е не чак за плаж де , но топличко. Весело изкарване Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 127
четох предупреждения за таралежите, благодаря и на вас.
Таралежите близо ли са до пясъка, тъй като ще ходим с малката и тя вероятно ще се пляцика на вълните.
Като казахте доктор, та се сетих да питам и за застраховката, каква е тази гръцка застраховка? И каква ние трябва да направим преди тръгване?

Ние като ходихме през май в Испания, освен, че от фирмата ни бяха наравили тур.застраховка, ходихме и в здравната каса и ни издадоха едни формуляри, с които можем да ползваме ако не дай си Боже се наложи спешна медицинска помощ там. Само, че не става веднага, така, че щом ще пътувате през септември отидете сего до здравната каса.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 724
Страхотно е времето в Тасос през септември, даже октовнри става за плаж.
ползвали сме здравни услуги на Тасос- има и частни, и държавни кабинети / ние редовно летуваме на Golden sands и ходихме на преглед в Панагия, което е на 2 км.
Съветвам те да си платиш и застраховка, цените са смешни- 3,4 лв. за 1 седмица и не си струва риска...
колкото до таралежите, в Тасос продават сандали- джапанки, това е достатъчно, били сме 4 пъти там, само за 1 инцидент с таралежи чух не му се плаши...
Завиждам благородно, мястото е прекрасно. Приятно летуване, ние сме с беба и живот и здраве, ще видя златните пясъци и панагия чак догодина...

# 9
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Здравейте, ако може да използвам темата и за да науча повече неща за почивка на това място. Изчетох старите теми, но нещо не си харесах хотел. не намирам и много оферти за там.
Използвам темата, защото е актуална а и това ще е полезно и за авторката.  bouquet
Нещо ми прецакаха почивката в Б-я и бързо трябва да реша къде да отида в края  на месеца.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 724
Здравейте, ако може да използвам темата и за да науча повече неща за почивка на това място. Изчетох старите теми, но нещо не си харесах хотел. не намирам и много оферти за там.
Използвам темата, защото е актуална а и това ще е полезно и за авторката.  bouquet
Нещо ми прецакаха почивката в Б-я и бързо трябва да реша къде да отида в края  на месеца.

В Тасос бизнесът е предимно семеен, малки хотелчета, къщи под наем, затова и интернет-инфото не е кой знае колко много. но е спокойно, уютно, непренаселено и чисто. Ето ориентировъчен сайт:

http://www.thassos-island.com/

Ние отсядаме винаги в хотела на Янис и София Golden beach на едноименното място. На плажа е, малък семеен хотел с 15-20 стаи, отговаря на три звезди , но е на супер място. Точно пред него на плажа има средиземноморски бор! Обожавам изгледа от кафенето на Янис..Точно до него е най-добрата кръчма , поне за мен, на острова- казва се Федра. Вече познаваме собствениците и се чувстваме като у половин дома си.
Разбира се, понякога гръцкото обслужване е мудничко, но...всяко място си има плюсове и минуси...Определено на Тасос плюсовете са доста повече.От 10 години не съм почивала на нашето море, пиша го не от снобария,просто не ми харесва...вече...

Ето още един тип възможност - наемане на къща, тази е недалеч от хотела на Янис:
http://www.thassos-island.com/pages/stefanos/

# 11
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Сърдечни благодарности за бързия отговор newsm51 newsm51
След малко ще разгледам подробно.
Може ли да се разчита на резервацията, в смисъл като пристигнем да не се изненадаме неприятно newsm78
Много бързо трябва да реша къде ще ходим.
Ако може някой да сподели и за пътуването до там с личен траспорт. Досега не сме излизили с личен автомобил в чужбина. Примерно колко се пътува долу- горе, има ли газстанции по пътя.
Ще потърся стари теми, но ще съм благодарна и тук ако някой сподели трябва ли някаква застраховка за колата и за нас. Отпуските ни почват в понеделник и нямам време.
ще бъда благодарна за всичко което се сетите да пишете.  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 1 724
Ако имаш резервация -да , можеш да разчиташ.Не съм наясно дали искат капаро...
километрите до Тасос са около 320,бензиностанции в Гръцко бол и бензинът поне в края на май и н началото на юни беше малко по-евтин от нашия!За газ - не знам, мисля,ч е всяка бензиностанция има и газ колонка. Купете си карта на Гърция, има три или четири начини да се стигне до ферибота. Още нещо важно- вземете ферибот не от Кавала -пътува се много по-дълго, а от Керамоти.
За застраховките- трябва да имате разширение на гражданската отговорност за чужбина- вижте при застрахователя си много добре дали е само за България и ли и за чужбина /ако не е се доплаща/Минава се с лични карти и със застраховката.Аз съм застраховател и ви съветвам да си направите и застраховка медицински разноски- за 7 дни е около 3 лева и не си струва риска./на Тасос и ма и и държавни и частни кабинети./

# 13
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Отново благодаря!
Разгледах сайта на Тасос, но не видях хотелчето за което говориш newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 1 724
Отново благодаря!
Разгледах сайта на Тасос, но не видях хотелчето за което говориш newsm78

да, няма го, затова ти писах, че интернет инфото е слабо, мога да ти пусна телефон утре на лични.

Общи условия

Активация на акаунт