имаме проблем с плодовото пюре

  • 1 090
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 367
Здравейте!Моето момче е на 6 и половина месеца.Когато навърши 4 пробвах да му дам няколко лъжички пюре от тиква и морков,но писъците бяха ужасни и спрях.Така беше и когато опитах да дам сокче от ябълка.В момента е захранен успешно с месно и зеленчуково пюре и бананова каша,давам и четвърт жълтък през ден.Вчера опитах да дам 3-4 лъжички пюре от ябълка и морков и резултатът пак беше ужасни писъци.А вече няма колики.Някой има ли идея защо се получава така и какво да правя-да продължавам ли да давам по малко или да спра?Сокчетата смятам след годинката да ги дам.Моля,помогнете със съвет!Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 367
Може би трябваше да уточня,че той хапна с апетит плодовото пюре,колкото и малко да беше,а писъците бяха вечерта.

# 2
  • Мнения: 1 092
моя син сок не е пил /не съм му предлагала/,плодово пюре пробвах два пъти през интервал от десетина дни - отказва го категорично Mr. Green.Хапва си с удоволствие зеленчуково пюре и каша,не смятам да настоявам с плодовете щом не иска Peace.За колики ми се струва че ви е доста късно newsm78,защо свързваш яденето на плодово пюре с плача му щом е бил часове след това newsm78

# 3
  • Мнения: 4 111
И аз не разбирам, по кое време даваш пюрето, в зеленуковото с двата зеленчука едновременно ли започваш да захранваш, слагаш ли в пюрето АМ/кърма? Кога предлагаш зеленчуковото, плодовото, купуваш ли пюрета, сама ли ги приготвяш, как... Много въпроси станаха.

# 4
  • Мнения: 1 367
Да отговоря на въпросите ви. Не съм 100 процента убедена,че плачът е от пюрето.За да се убедя,на следващия ден дадох пак 3-4 лъжички. Пак плака. Така беше и предишния път,когато опитах да му дам,беше на малко повече от 3 месеца. Редувам месно и зеленчуково пюре на обедно хранене,купувам на Ганчев. А плодовото пробвах и двата дни предиобед. Май това бяха въпросите.

# 5
  • Мнения: 707
Плодовите пюрета купени ли са или домаШни? Прави домаШни - така си сигурна какво има в тях.

# 6
  • Мнения: 4 111
Съветвам те да даваш плодовото пюре следобяд (предпоследното хранене 16/17/18ч. и да опиташ да смениш пюрето - възможно е някой от плодовете да не му харесва и да пробваш купено ако правиш домашно и обратното.

# 7
  • Мнения: 1 367
По съвет на лекарката плодовото пюре трябваше да давам предиобед и следобед по половин бурканче,и по този начин да увелича интервалите между храненията.Той до момента е опитвал тиква с морков /не знам тиквата дали се числи към плодовете/ и ябълка с морков. Пищя ужасно и от двете. А иначе моркова в зеленчуково пюре го яде без проблем. Ако реша да приготвям вкъщи,как да го направя,може ли някой да ми даде рецепта?

# 8
  • Мнения: 4 111
Аз варя зеленчуците, нарязани на малки кубчета, с малко вода, чакам да изстине малко, слагам 1 лъжичка АМ и пасирам с ножа за твърди храни (преполагам ще стане и пасатора, но с ножа става много по-бързо), заедно с водата, с която са врели зеленчуците. Възможно е да не харесва тиквичката, остави я засега. Пробвай с плодовото пюре само следобяд и ако не го хареса пак, смени го както писах по-горе.

# 9
  • Мнения: 1 367
Благодаря,Лилянчо!Предполагам,че и за плодовете рецептата е същата.Сигурно ще се престраша да му дам пак.

# 10
  • Мнения: 4 111
steli76, плодовете не ги варя, само ги нарязвам преди да си пюрирам, но в домашните не слагах АМ и дохрахвах с АМ, а в купешките има оризово брашно, което го засища и забелязах, че ги яде с по-голям апетит. Не губи търпение, пробвай всичко и пиши, тук сме, ще помагаме.

# 11
  • Мнения: 1 367
Отново благодаря,Лилянчо!  Laughing Една приятелка ми препоръча натурално царевично нишесте,което се прави като кисел и в него може да се добави малко плодово пюре. Замествало банановата каша. Смятам да пробвам така постепенно да въведа плодовото пюре,че следващия месец ще го записвам на кухня и искам да е захранен и със сладо,и със солено.

# 12
  • Мнения: 4 111
Моля, пак заповядай при нужда. Аз каши не давам и за това не съм дала подобен съвет. А и на кухня няма да го записвам. Успех!

# 13
  • Мнения: 1 367
Пусках запитване в местния форум какво предлага кухнята за 7 месечно бебе. В част от пюретата и киселите имало прясно мляко. Не е ли рано за това?Май бях чела,че се дава след годинката или дори след година и половина прясно мляко  newsm78 При положение,че още не съм му давала,дали е удачно да го записвам на кухня?

# 14
  • Мнения: 4 111
И аз знам, че е рано още, но кухнята често се използва от майки, които са захранили рано, а и менюто не е съобразено с "късното захранване". Не съм давала прясно мляко още и не съм запозната точно кога се дава, виж в библиотеката или ползвай търсачката.

Общи условия

Активация на акаунт