Нужда от информация за влакове, Варна и околности

  • 2 003
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 013
Тъпо озаглавена тема, но не се сетих за по-смислено заглавие.
Днес следобед реших в четвъртък вечер да поема към Варна с влак и две деца и да останем тримата няколко дни в хотел Белвю, който е някъде до Журналист. Ходила съм в района, но за последно преди 5-6 г.
Имам следните въпроси.
С какъв транспорт да се добера от гарата във Варна до Журналист?
Ако някой е бил в хотел Белвю, да сподели впечатления.
И най-тъпия - колко струват билетите до Варна, дали в момента, за деня, може да се намери спално купе, деца на навършени 7 години май пътуват с някакви отстъпки, но за целта трябвало да имат някакви карти, че са деца. Откъде се намират такива карти? Опитах набързо да видя в сайт на БДЖ, но не намерих, ще продължа да ровя, де. 

# 1
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
За съжаление не мога да съм ти полезна с информация,но в този ли хотел,който рекламират по Евроком(сф) ще бъдете?

# 2
  • Мнения: 2 013
Не знам дали го рекламират по "Евроком", ето това е сайтът
http://www.belbg.com/

Хей, тук има много варненки, моля, помогнете!

# 3
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Да,същия е. Grinning Разкажи нещо повече .Аз  в момента  търся нещо в близост до Варна но с двете ни деца ми предлагат само апартаменти и цените естествено отиват нагоре.

# 4
  • Мнения: 2 013
Нищо не знам за хотела. Платен е по друга схема, аз просто ще се възползвам от възможността да отседна там с децата без пари, защото ме е стегнала шапката нещо. Иначе семейното море ще е от 1 септември, доволно скоро, но пък мога да си позволя и тези няколко дни да не съм на работа. На сайта изглежда добре. Минусите са, че е далеч от плажа - 1 км, но пък имало шатъли до Златните и Ривиера.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 6 865
От  гарата във Варна до Журналист пътува автобус 109. Ако решите да ползвате такси, внимавайте. Има коли които возят на ужасни тарифи. Гледай за коли които имат изписани с много големи знаци името и телефонния номер за поръчка. Те возят на една тарифа, 0,59лв дневна.

За жп билетите не знам нищо. Отдавна не съм се возила на влак с децата. Имаше семейни карти за намаление, може би такава ще ти свърши работа. Най-добре ще е да отидеш утре до гарата и да провериш на място. Вземи със себе си актове за раждане за да докажеш, че са твои децата...не знам срещу какви документи ще ти издадат карта.
Не ти помогнах ама ще се оправиш. Приятна почивка!

# 6
  • Мнения: 1 299
Пътувайте с експреса, този който е без купета (чух, че имало такъв като Слънчев бряг, но до Варна, тръгва сутрин), че другите влакове са кошмар. Задължително запазени места, аз като ходих с нощния имаше сумати правостоящи.
От автогарата има рейс 409, който ходи до Златните, може би спира и на Журналист. Иначе от центъра на Варна има и други, като 109 например, които ходят към Златните и спират на всички курорти. Кондукторката ще ви каже къде трябва да слезете.

# 7
  • Мнения: 2 013
Благодаря, Флаш и Ланафер!

А ако човек си запази спално купе кофти ли е? Ще ми се да пътувам през нощта, за да спим.

Имам нелоши спомени от БДЖ, въпреки че са редовно оплювани. Но, знам ли, тогава бях млада и зелена, може да са ми били други критериите. За децата това ще е приключение, отдавна ме врънкат, че не са се возили на влак, затова реших да е влак, а не автобус.

# 8
  • Мнения: 1 299
Благодаря, Флаш и Ланафер!

А ако човек си запази спално купе кофти ли е? Ще ми се да пътувам през нощта, за да спим.

Имам нелоши спомени от БДЖ, въпреки че са редовно оплювани. Но, знам ли, тогава бях млада и зелена, може да са ми били други критериите. За децата това ще е приключение, отдавна ме врънкат, че не са се возили на влак, затова реших да е влак, а не автобус.

Спалното е най-добрият вариянт до колкото знам  Peace

# 9
  • Майничка
  • Мнения: 12 570
За влаковете, в т.ч. и цените на билетите, можеш да провериш в сайта на БДЖ.
тук
Билетите отиване и връщане излизат ок.40% по-евтино, отколкото отделно, но е най-добре още в деня на пристигане във Варна да ги презавериш на гарата и да си вземеш запазено място за обратното пътуване. Деца от 7 до 10г. пътуват с карта "Дете" - в Пловдив се вади от гише "Карти" на Централна гара, сигурно и в София е така. Изисква се снимка (като за ученическа карта) и акт за раждане, вадят я на място, за минути. После я показваш при проверката на билетите и при презаверка.
В спални вагони не съм пътувала, иначе от 4 години ходим лятото до Варна с влак, вземаме билети първа класа, обикновено там е празно, въпреки че останалите вагони са пълни, запасяваме се с музика, книжки, мокри кърпички, посещаваме предварително тоалетна, трае се. Вече няма вагон-ресторант, имайте предвид.

В хотел "Белвю" съм била служебно през 2002г., още беше съвсем нов. Вътре беше добре, има малък басейн, но наоколо бяха основно лозя. Сега е доста по-застроено. Менюто в ресторанта обаче беше от 2 страници (много едър шрифт), ястията - с френски названия, количества и цени Laughing. Та си ходехме в една гостилница до шосето. 

# 10
  • Мнения: 11 747
От гарата можеш да хванеш автобус 51 или 309.Спират на различни спирки и по-добре е да се ориентирате към 309.
Такси ако хващате,извикай си по телефона или хванете някое на което са изписани телефонни номера с огромни цифри.Ако хванете от тези дето чакат пред гарата няма да ви стигнат 20лв.Иначе от другите за около 7-8лв ще ви закарат.
В този хотел не съм била,но района е доста променен през последните 2 години,застроен,мръсничък,има и още някое лозе да се мъдри.
Спално купе трябва от рано да се резервира,свършват много бързо.

Да допълня - тука е споменат автобус 409,да той минава през автогарата,но тя е много далече от гарата.
109 не съм чувала,но може да е нов,отдавна не съм се качвала на автобуси.

телефони на таксита за всеки случай - 052 333 333 / 052 30 30 30

# 11
  • Мнения: 636
Аз съм от В-на, но не ползвам автобуси. Обаче като попиташ на спирката пред гарата всички ще знаят кои автобуси ходят към Журналист. До Златни са всички, които завършват на 9- 209, 409, 9...., но кои тръгват от Жп-гара..... newsm78. Абе като питаш на спирката ще ти обяснят няма страшно.
Весело изкарване Hug

Последна редакция: чт, 16 авг 2007, 09:42 от baba_iaga

# 12
  • Мнения: 2 013
Много благодаря Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 728
109 със сигурност тръгва от ЖП гарата и отива до Златните,

# 14
  • Мнения: 3 622
За хотела не мога да дам мнение, виждала съм го и съм ходила там служебно и изглежда приличен, но за плажа най - близо ще ти е плажа на Кабакум. Право надолу по главния път и си там. Има и доста заведения наоколо. Дано да случите хубаво време и да си прекарате добре

Може да си извикаш такси до там мисля че ще ти вземе към 10 - 15 лв., но ще ти бъде по удобно  заради децата

Общи условия

Активация на акаунт