Възмутена съм !!!

  • 7 405
  • 134
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Аз съм майка на почти двумесечно бебе и живеем при свекърва с нечовешки проблеми и решаваме да се отделим да изтеглим заем от 50000 лв . , за да заживеем спокоен нормален живот и отивам вчера в банката и ми казват че ако изтегля 50000 лв. ще върна 102000 и това във всяка банка . Как може такова нещо и тази надежда отиде на кино аз очаквах поне 30000 лв да е лихвата и тази вратичка се затвори и ще продължавам да живея в ада и незнам докогаще издържа . Тук в България е хубаво , това е най - хубавото място на земята , но никой не мисли за младите семейства и за новите поколения .

# 1
  • Мнения: 1 761
Разбирам те напълно, но за съжаление няма как да ти дам кредит даже и без лихва.

Сега сериозно-всяко зло за добро.Ако в момента имате финансови трудности,не е задължително да е винаги така.Не се ядосвай за неща,които не зависят от теб.КОгато най-малко очакваш ще ти се случи това,за което винаги си мечтала, но не вярваш,че някога ще се случи.Радвай се на детенцето-то има нужда от теб.

# 2
  • Мнения: 268
да, но тази лихва няма да я платите наведнъж, а ще я изплащате като част от вноската ви по кредита в продължение на 20-30 години, а през цялото това време ще сте живели в жилището си, което след 20-30 години сигурно ще струва 100 000 лв. - за това замисли ли се? какво значение има накрая колко ще си платила на банката, след като не можеш да си позволиш да извадиш цялата сума наведнъж и това е единствения начин да си имате апартамент? не мога да разбера къде е трагедията и защо вратичката ви да е затворена - ако можете да си позволите вноската по кредита, защо друго да ви спира?

# 3
  • Мнения: 1 475
по същата причина за момента се отказахме да теглим ипотечен кредит при 50 000евро- вращаш близо 110 000евро- ами да ти се отще направо и жилище да имаш с тези пари които връщаш можеш и гарсониерка на морето да си вземеш Sad

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 179
Така е, но представи си че ви изпадне възможност след време да си върнете кредита наведнъж, с минимален или никакъв процент.. Ако нямате проблем с плащането на месечните вноски, според мен си заслужава, пред алтернативата - живот със свекърва...

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 702
...... аз очаквах поне 30000 лв да е лихвата ......

Ако ги върнете за 8 години, лихвата ти ще е 30 00лева. Щом за теб това е важната характеристика на един кредит, има начин - теглете го за 8г.

# 6
  • Мнения: 1 800
Инфлацията ще ги изяде, няма да са толкова много пари след 10-15-20 години. Peace

# 7
  • Мнения: 1 172
Щом мислиш, че нормалния ти живот оттук нататък не струва 22 000 лв (които ти идват в повече от очакваното), значи не са ти толкова нечовешки проблемите, произтичащи от съжителството със свекърва.  Доколкото разбирам, проблем не ти е изплащането на кредита, а колко много пари ще върнеш в сравнение с взетите. Много млади пък са се отделили при тези условия. Ако ти не мислиш за себе си, няма кой друг да го направи. Спокойствието няма цена. Адът си го правиш сама като предпочиташ пари пред нормален живот.  И за да не ти прозвучи цинично, ще добавя, че ипотечният кредит не е единствената възможност да живеете отделно. Под наем е също добра алтернатива. Кандидатстване за общинско жилище - също. Много хора записват фиктивно висше, само за да живеят на преференциален наем. И това е изход.

А от кое по-точно си възмутена? От високите лихви ли? Заинтересувай се и от възможности да рефинансиране на кредит, предсрочно погасяване и т.н. А знаеш ли, че част от тези условия можеш сама да договориш с банката? Помисли и, че вие имате възможност да теглите и обслужвате кредит, много млади хора нямат дори тази възможност. Други пък оценяват тази възможност като единствен начин да се сдобият със собствено жилище.

Въпрос на нагласа.

# 8
  • Мнения: 4 965
Щом мислиш, че нормалния ти живот оттук нататък не струва 22 000 лв (които ти идват в повече от очакваното), значи не са ти толкова нечовешки проблемите, произтичащи от съжителството със свекърва.  Доколкото разбирам, проблем не ти е изплащането на кредита, а колко много пари ще върнеш в сравнение с взетите. Много млади пък са се отделили при тези условия. Ако ти не мислиш за себе си, няма кой друг да го направи. Спокойствието няма цена. Адът си го правиш сама като предпочиташ пари пред нормален живот.  И за да не ти прозвучи цинично, ще добавя, че ипотечният кредит не е единствената възможност да живеете отделно. Под наем е също добра алтернатива. Кандидатстване за общинско жилище - също. Много хора записват фиктивно висше, само за да живеят на преференциален наем. И това е изход.

А от кое по-точно си възмутена? От високите лихви ли? Заинтересувай се и от възможности да рефинансиране на кредит, предсрочно погасяване и т.н. А знаеш ли, че част от тези условия можеш сама да договориш с банката? Помисли и, че вие имате възможност да теглите и обслужвате кредит, много млади хора нямат дори тази възможност. Други пък оценяват тази възможност като единствен начин да се сдобият със собствено жилище.

Въпрос на нагласа.

  202uu

# 9
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
по същата причина за момента се отказахме да теглим ипотечен кредит при 50 000евро- вращаш близо 110 000евро- ами да ти се отще направо и жилище да имаш с тези пари които връщаш можеш и гарсониерка на морето да си вземеш Sad

Ами вземи си, щом можеш, защо отиваш в банката.
Момичета, кой ще ви даде да му ползвате парите 20-30 години за почти едно мерси. Това си е голям период от време. много голям. До тогава- я камилата, я камиларя.
Аз не бих взела такъв кредит, кой може да знае какво ще стане за 20-30 г  #Crazy Но може би ми е широко около врата, затова- имам си жилище.

# 10
  • Мнения: 2 556
Така е, супер гадно си е. Аз затова ипотечен кредит за дълъг период в никакъв случай не бих теглила. Това, което мога да ти кажа е, че нещата не са толкова трагични, сега са поставени по един начин, след време - по друг. И на мен ми се искаше още отначало да си имам жилище, но го имам чак сега, когато вече съм с две деца, едното от което тръгва в първи клас. Собственото жилище няма кой знае какво значение - казвам го от опит, бях се вманиачила на темата за апартамент по едно време, сега виждам, че това е било грешка. Бих си живяла и под наем (особено в Плевен наемите са много изгодни) и не бих се тормозила, ако ми се струва непосилно да изплащам кредит примерно. Въобще идеята за собствен дом на всяка цена май не е толкоз ценна в крайна сметка. Мое мнение.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 702
И след 10 години под наем, като сумираш парите, които си дала, пак може да пуснеш тема тук:
Ама как може такова нещо! За тези пари можех да си купя апартаментче на морето. Възмутена съм!!!

# 12
  • Мнения: 2 556
За мен парите, дадени за да се живее под наем, не са пропилени пари. Те са ми купили правото да бъда самостоятелна, без задължително да се хващам на хорото на кредитите. Кой както си реши, аз под наем бих живяла, щом се налага, но 20 год. кредит да се хвана да изплащам - абсурд.

# 13
  • Мнения: 4 965
...
Ами вземи си, щом можеш, защо отиваш в банката.
... кой ще ви даде да му ползвате парите 20-30 години за почти едно мерси. ...
...

Е, аз взех такъв кредит, но след няколко месеца имах възможност да го изплатя и върнах далеч по-малка сума от тази а цялото време /теглих също 50 000, трябваше да върна около 110 000, върнах 72 000/.
Парите, така или иначе, с времето с обезценяват. Цената на жилището в същото време расте, ако правиш различни преустройства и подобрения.
Не знаеш какво ще ти е положението след време - може да вземаш много пари или да получиш наследство и да ги върнеш преди срока /т.е. да спестиш от лихвите/.
Купуваш си СОБСТВЕН дом, спокойствие, самостоятелност...
Под наем не бих живяла, когато мога да имам собствено жилище /по редица съображения - не само финансови - най-вече зависимост от други хора - лично мнение/  Peace.

# 14
  • Мнения: 3 782
Тази тема е много трудна. Така ми се иска и на мен да изтеглим кредит и да си купим жилище,ама се замислям после как ще ги връщаме тези пари. Нали и семейство ще създавам /още не сме женени именн заради това,че искаме самостоятелно/ и деца ще гледам.
Незнам може и да ст прави,че след време тези пари ще са нищо. В крайна сметка пък човек нищо не губи, стяга си гащите и работи здраво.

Общи условия

Активация на акаунт