Голямото чудене

  • 1 163
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Здравейте
бебка ми я делят 2 дена от навършване на 2 месеца. Картинката е следната - кърмим се, тя си наддава нормално, ака, пишка, всичко ок. ОБАЧЕ!
Проявява се като доста неспокойна - след кърмене много рядко ми заспива, почти никога не мога да я приспя като просто я оставя в кошарката и и мъничко и попея или нещо такова. Винаги на ръце! Иначе не става. Разходките са ни трудни също, мята се в количката, рита с крака, държи свити юмручетата до гърлото си и е една такава неспокойна. Често си осуетява режима с тези състояния, храня я на поискване. Педиатрите казаха, че били колики! Ега ти коликите - ами че те я пипват по всяко време на деня и нощта. Та голямото чудене е дали всъщност не е недохранена и затова да е тоя рев до скъсване. Възможно ли е бебето да си наддава нормално, но да си остава гладно?

# 1
  • Мнения: 984
1. А е възможно и обратното - прехранване. Понякога от удоволствие /неосъзнато, разбира се/ бебетата може да погълнат повече от необходимото. Ако започне да иска да си изправя главичката, може и да му се повръща.
2. Аз давах "Еспумизан L" за коликите.
3. Може да й е горещо или просто да иска да усеща гушкането на мама. Имаш ли кенгуру - много е удобно, а и ти ще се чувстваш по-мобилна /смешна дума/, т.е. няма да сваляш и качваш количка, да мъкнеш, буташ и т.н. И понеже е малко бебето по-лесно ще го носиш. Моята Ния я изведох за първи път в началото на февруари, увита и в кенгуру. Има и едни торби /слингове се казват / също са удобни и освобождават ръцете.
4. Не бива да свиква да заспива с люляне - няма отърване да знаеш! Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 1 504
Здрасти, в тоя период ние си имахме стачка...като цяло наддаваше, но цокваше по малко, въобще не стигаше до по-гъстото мляко, мрънкаше, беше неспокойна, но си личеше, че е гладна и не искаше да цока, същото беше и със заспиването, но проблема при нас беше, че направо си пищеше като я сложех на гърдата...и ем гладна, ем и се спи...та наблюдавай я...колко седи на гърдата, изцоква ли я докрай, като мрънка й й предложиш цица захапва ли я...Да не би пък само предното мляко да изцоква и да си остава гладна...или да е прехранена, ама ако преяжда ще повръща.....А за коликите, бебчетата ръмжат, свиват се, пръцкат...в смисъл ти вече сигурно знаеш кога плаче от колики, кога иска да се гушне в мама и т.н. Ако са колики..аз ползвах лефакс/капки/, доста по добри са от саб симплекса и еспумизана...

# 3
  • Мнения: 304
Здравей,

коликите са друго нещо. По-скоро бебетата имат различен темперамент и най-вероятно твойто слънчице просто иска да го гушкаш повече. Аз съм на мнение, че щом бебето иска, то си го гушкам и нося. Все пак така ще е само първите 6 месеца, докато се формира неговата увереност, че ти винаги си там, когато му трябваш.

След хранене моят мъник не спи около 1 час и после заспива.
Пробвай да оставиш бебето малко да си поиграе и после го приспивай!

Успех!

# 4
  • Мнения: 984
Все пак така ще е само първите 6 месеца, докато се формира неговата увереност
Ако свикне да го гушат и люлят през повечето време - трудно ще се откаже след 6 - я месец. "Принципът на удоволствието" чичко Фройд

# 5
  • София
  • Мнения: 12 201
Все пак така ще е само първите 6 месеца, докато се формира неговата увереност
Ако свикне да го гушат и люлят през повечето време - трудно ще се откаже след 6 - я месец. "Принципът на удоволствието" чичко Фройд
    Глупости!!! Винаги съм ги гушкала, а сега не мога да ги стигна за да ги прегърна.
    Според мен след като твърдиш че наддава добре, не може да става дума за това да не и стига кърмата. Има просто по нервни бебета, които заедно с коликите се държат по този начин първите месеци. Вярвам че след третия месец нещата ще се нормализират.

# 6
Nie napravixme v4era 2m.Pri nas e sa6toto polojenie.Zqla no6t ne spi.Golqmo mqtane golqmo 4udo.Denem spi xubavo po 6-7h.No mi se iska da e obratno.Dokato e gu6kam zaspiva,no ostavq li e na legloto vednaga rev.Ujas.Na 1.09 letim za Bg. no kakvo 6te razbera ot moreto kato denem spim neznam.

# 7
  • Мнения: 253
Мисля, че детенце просто иска да се гушне при мама. Ами то 9 месеца си е било на топличко и уютно, няма как изведнъж да се нагоди на новите условия. Не съм съгласна с това, че ако го гушкаш, ще го разглезиш. Моя спеше по цял ден в ръцете ми, на разходка - в слинга или кенгурото, количката хич не я признаваше. На 2,5 месеца обаче се поуспокои и сега си спи самичък.

# 8
  • Мнения: 1 924
charlotte е адски права.По принцип е погрешно да се смята, че носенето на ръце разглезва бебето.Бебе може да се разглези, ако го взимаш на ръце само,когато плаче( в един момент установява,че само така може да накара мама да го гушне, а то така се нуждае от прегръдката й).Ако достатъчно често носиш едно бебче в спокойо състояние, няма опасност от разглезване- освен ако някой смята, че близкият контакт и ласката са глезотия.

ProektoMama ,има дни , в които и моят Ясен се държи по подобен начин.Установила съм почти сигурен начин за приспиване- кърмя го легнала на спалнята, когато заспи(но изчаквам да заспи дълбоко-поне 10-15 мин,след като е затворил очички) лекичко се " изнасям и си върша някоя работа, а понякога и аз дремвам с него.По принцип е по-добре бебето да се приспива с кърмене , отколкото с люшкане-далеч по-лесно за майката и по-приятно за бебето.
Трудно можеш да очакваш от едно бебнце, което току-що е сукало в прегръдките на мама, да заспи в креватчето си-самотно и сякаш изоставено.
Иначе наистина някои бебета сякаш са по-"нервни"- старай се да не се превъзбужда много- в тази възраст тепърва започват да "отварят очи" за света около тях и често се пренасищат с усещания,гледки,миризми...доста е натоварващо за тях , в следствие на което трудничко заспиват.Носенето в кенгуриу или слинг е много подходящо в случая-спестява на бебето излишна превъзбуда , а то е по-спокойно в близост д майка си.

# 9
  • Мнения: 4 242
Няма вариант добре наддаващо дете да е недохранено Grinning
А относно гушкане и приспиване на ръце, наслаждавай се спокойно, скоро няма да можеш и ще ти липсва. Дете до годиката няма съзнание да се разглези, така че глези си го спокойно! А и любовта и ласките на мама никога не са глезотия а необходимост, така както храната и въдуха!

# 10
  • Мнения: 336
Докато навърши 3 месеца и моятя бебичка не искаше да спи в леглото си денем - само нощем. Заспиваше в ръцете ми, но опитах ли да я оставя в кошарката й се събуждаше с плач, който за минути ставаше истеричен и не съм опитвала повече от 2 пъти да стисна зъби (и сърце) и да я оставя да се измори така и да заспи. Спеше по 3-4 часа сумарно през деня, когато другите бебета на тази възраст спяха по 10. И до днес е така впрочем - денем заспива дълбоко, докато суче, но в мига в който понеча да я оставя, се събужда. За щастие вече го прави с усмивка, не с плач. И съвсем не е постоянно в ръцете ми.
Въпрос на темперамент и чувствителност, мен ако питате. Които се проявяват от първия ден на този свят.

# 11
  • Мнения: 126
Това са си колики. И ние бяхме така по това време. Сега сме на 3 и половина месеца и всичко вече отшумя. Сега вече спи много повече отколкото през първите два месеца. Тогава неможеше да заспи без да люшкаме леглото един час най-малко и това денем и нощем. Сега заспива сама в леглото. Знам, че е трудно и аз много се притеснявах, стигнахме до кръвни изследвания даже, но нищо. Трудно им е на хайванчетата. И аз смятам, че ако се гушкате не само когато плаче, няма да се "разглезе". 

# 12
  • Мнения: 2 829
И аз мисля, че не може да е недохранено детето, по скоро иска да се гушка Simple Smile
Да споделя и аз за гушкането-малкия му дзвер първите месеци беше все в нечии ръце. Много го гушках и аз, и татко му и бабите и дядовците, леля и чичо, братовчеди и т.н. Също го носех в кенгуро и слинг. Много исках да се разглези и да се гушка като порастне, обаче елате да го видите сега-иска само да тича, да си играе, седи си в количката, много е самостоятелен. Всички ми казват че не са виждали друго толкова усмихнато и спокойно дете Grinning
Все още го приспивам като го кърмя легнала и като заспи се измъквам и той просто си остава на леглото-много ми е удобно така!

# 13
  • Мнения: 967
Като чета това с си чисти колики. Естествено е, че е по всяко време на ден и нощта - ти да очакваше коликите да са само по определено време, а през останалото време да изчезват като с магическа пръчица? Колики означава, че детето има газове в стомахчето, които издуват червата и го боли - плаче, неспокойно е, свива крачета и ръчички ...  Обикновено 3 месец отмонават, но до тогава се въоръжи стърпение, гушкай я повече и ако положението е тежко давай капк против колики и чайчета.

# 14
  • Мнения: 114
днес имам малко време да пиша тук и да си чета отговорите...Благодаря на всички!

Общи условия

Активация на акаунт