Нещо интересно от друг подфорум

  • 2 266
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 492
Това беше пуснато от анонимен гост в нашия дом , но мисля че и за тук .
Силно против газираните напитки и колата съм , но напоследък два или три пъти се изкуших и после ме болеше корем цяла нощ .

Няколко интересни факта за колата, които със сигурност не си знаел.

1. В много американски щати пътната полиция винаги има в патрулката си 2 галона Кола, която й служи за измиване кръвта от платното след катастрофи.
2. Направи си експеримент - сложи в дълбока чиния пържола и я полей с Кола - и след 2 дни няма да я намериш там.
3. За да почистиш тоалетната чиния, излей в нея кутия Кола и... не пускай водата до 1 час. Лимонената киселина в Колата ще премахне петната от фаянса.
4. За да премахнеш ръждивите петна от хромираните джанти, изтъркай ги със смачкан лист алуминиево фолио, накиснато в Кола.
5. За да премахнеш корозията от бронята на колата, я залей с кутия Кола и тя ще изчезне.
6. За да развинтиш ръждясал болт, намокри парцал с Кола и го обвий около болта за няколко минути.
7. За да почистиш мръсни дрехи, полей купчината мръсни дрехи с бутилка Кола, добави прах за пране и изпери в пералнята както обикновено.
8. С Кола можеш да почистиш прозорците на колата от прах.

За твое сведение - активният ингредиент на Кока-Колата е фосфорната киселина.
Нейното рН е равно на 2.8. За 4 дни тя може напълно да разтвори ноктите ти.
За превоза на концентрата камионът, с който се пренася, трябва да бъде оборудван със специални платки, предназначени за предпазване от висококорозивни материали.
Дистрибуторите на Кола вече 20 години я използват за почистване на моторите на камионите си.

Все още ли искаш бутилка Кола?
 

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 696
3. За да почистиш тоалетната чиния, излей в нея кутия Кола и...


Просто прекрасно. Мерси, Nepukustka. Heart Eyes

# 2
# 3
  • Мнения: 1 454
мммдам...чувала съм ги тези неща, ама нарочно не си ги слагам на сърце...,че...

добре,че не пия много Кока-Кола...

# 4
  • Мнения: 393
 Shocked аз не пия много кола ама шефа е и голям фен пие поне по 2 литра на ден. Майка ми беше ми казвала подобни неща ама аз не и вярвах, ама сега като го научавам и от другаде  Sick

# 5
  • Мнения: 4 678
Газирано не съм опитвал от Нова година,за кола да не говорим  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 147
Никаква кола,изобщо не пия газирано Hug много ме подува Stop Crazy

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 696
Междувременно се сетих, че в един от старите учебници на сина ми бяха им дали такъв тип експеримент за дома: Като им падне клатещо се зъбче, да го оставят в чаша с Кола за през нощта. Предполагаше се да изчезне зъбчето до сутринта! Ама ние не го направихме, не се уцели подходящ етап от падането на зъбите май.

# 8
  • Мнения: X
Това са градски легенди и "Ловци на митове" тестваха всеки един от тях - някои не са верни, например за пържолата и за зъбчето Peace

# 9
  • Мнения: 504
Обожавам Кола лайт  ooooh!  #Crazy  newsm78

# 10
  • Мнения: X
Обожавам Кола лайт  ooooh!  #Crazy  newsm78
Ти пък на най- вредният вид се хвърли.... Wink
Прочети за аспартама - от лайт продукти се пълнее дори повече  Peace

# 11
  • Мнения: 4 678
Лайт с Ментос е супер #Crazy

# 12
  • Мнения: 1 685
Ауу у у у  добре че не пия от години,ама детето Thinking Naughty
Ря я я я дко залитам по лайт.                                                     

# 13
# 14
  • Мнения: 7 723
А защо докторите я препоръчват при стомашно- чревно разстройство? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт