Раждане в болница Вита

  • 2 105
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 672
Здравейте -

В момента си избирам болница за раждане през ноември месец и със съпруга ми се спряхме на Вита. Някой има ли впечатления от там?

Предварително благодаря!

# 1
Аз родих във Вита миналата година и съм много доволна. Целият екипе много отговорен, а условията са чудесни. На раждането присъстват двама гинеколози - в моя случай д-р Кълвачева и един гинеколог от Шейново, една акушерка, една санитарка и неонатолог. Има и анестезиолог - от Шейново. Акушерките дават много полезни съвети - при кърменето и грижата за децата. Даже преди изписването имахме 2 часова лекция с още две майки, на която ни запознаваха с различни неща относно отглеждането на децата, включително и бебешка козметика, възстановяване след раждане и т.н.
За мен това беше второ раждане, като първото дете съм раждала в държавна болница и трябва да кажа, че не може да става и сравнение и като професионализъм и като условия и отношение.  Аз имах притеснения дали ще могат да реагират адекватно, ако нещо извънредно се случи, но по мое време нищо такова не стана. Моята приятелка роди пак във Вита 2 месеца по-късно и се случи така, че по едно и също време раждаха три жени и екипите се справиха отлично.

Аз мисля, че една частна болница не можа де си позволи да допуска грешки, или да предоставя лоша услуга, защото от това им зависи клиентелата и финансовите приходи.  Прерпръчвам Ви горещо Вита, още повече, че така или иначе навсякаде се плаща, а там поне знаете, че парите Ви отиват в касата на болницата и се разпределят между всички, а не в джоба на един лекар, който след като си отиде или не е на смяна, останалите колеги и всички акушерки те гледат накриво - такъв беше моя случай в Св. София, при раждането на първото дете.

# 2
- Не раждайте във Вита, ако имате близнаци.
- Не раждайте във Вита, ако имате и най-малките опасения за някакво усложнение с бебето.
- Ако не очаквате усложнения, може да се доверите на Специалистите във Вита. Пиша специалистите с главно С, защото те са добри.

Ето нашата история: http://docs.google.com/Doc?id=dcjf33hh_18p5gvk4

# 3
  • София
  • Мнения: 211
Аз до скоро си следях бремеността там и съм много доволна. Имат добри специалисти (д-р Лора Кълвачева, а и други), отношението си е отношение, обстановката-обстановка...Но лично аз намерих по-добра за мен алтернатива и ще раждам на друго място.
Успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 388
Lorisita, коя е по-добрата алтернатива, ако не е тайна и с какво е по-добра - сподели, моля те.

# 5
  • София
  • Мнения: 211
bleu, аз лично избрах Токуда поради ред причини: още по-добри усоловия, обсатновка и специалисти, по-голяма сигурност, по-добра техника, познати....Поне за мен.

# 6
  • СОФИЯ
  • Мнения: 186
Не знам на кой доктор си се спряла там да раждаш?  Макар, че всичките са добри...
И аз родих там.... Имам забележки - съгласна съм с много от нещата написани от SEVERFEN - въпреки, че не съм имала усложнения ...
90% съм сигурна, че ми насрочиха секцио/10 дена преди термина  Shocked, като дотогава всичко беше за нормално раждане/ , защото си планираха просто местата - доста натоварено им беше, а и моят термин беше точно по майските  празници - та съвсем се улесниха... И аз чух разговори на персонала от сорта - " обработих я за секцио" / ставаше въпрос за момиче, дошло с изтекли води след мен/ ....
Много съм благодарна от д-р ИЛИЕВА - бдя над мен като над собственото си дете ! 
Но ти си решаваш ! Успех !  Hug

Общи условия

Активация на акаунт