вазможно ли е да е пукане на киста?

  • 3 125
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте, всички.Снощи получих много силни болки в областта на яйчниците, направо като прерязване и спазми спускащи се към ануса.отшумяха след 15 минути, но бяха толкова силни, че не можех да мръдна от леглото.Възможно ли е това да е пукване на киста? Преди седмица бях на гинеколог( профилактично), но не ме прегледа на ехограф, а само ме опипа и каза ,че всичко е мн добре,направи ми и цитонамазка, чиито резултати ще излязат другата седмица. Не съм раждала и досега единствените ми проблеми са били, че веднъж преди 3 години изкарах цистит и тогава ме гледаха на ехограф.Въпроса ми е каква ще е тази рязка и силна болка и възможно ли е да е пукане на киста

# 1
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте, всички.Снощи получих много силни болки в областта на яйчниците, направо като прерязване и спазми спускащи се към ануса.отшумяха след 15 минути, но бяха толкова силни, че не можех да мръдна от леглото.Възможно ли е това да е пукване на киста? Преди седмица бях на гинеколог( профилактично), но не ме прегледа на ехограф, а само ме опипа и каза ,че всичко е мн добре,направи ми и цитонамазка, чиито резултати ще излязат другата седмица. Не съм раждала и досега единствените ми проблеми са били, че веднъж преди 3 години изкарах цистит и тогава ме гледаха на ехограф.Въпроса ми е каква ще е тази рязка и силна болка и възможно ли е да е пукане на киста

 Защо мислиш, че някой от форума може да ти отговори компетентно? Най-лесното е да се обадиш на гинеколога си - все пак той е най-компетентен, а и може да те види и на видеозон.  Peace

 

# 2
  • Мнения: 4 324
Без преглед на ехограф, д-ра не може да ти каже, че всичко е наред. Няма как да види има или не кисти и други подобни....! освен ако е с ретнгенови очила Wink

Болките в яйчниците може да се дължът и на пукането на фоликула.

На кой ден от месечният ти цикъл бяха болките?
Иначе Александер е прав, най-добре на въпросите ти може да отговори лекар!

# 3
Да абсолютно съм съгласна че без преглед на ехограф няма как да се разбере,но просто реших да питам,ако някой му се е случвало същото да сподели. Иначе това се случи на 10-тия ден от края на последния ми цикъл.

# 4
  • Мнения: 1 040
Имам абсолютно същия проблем,по същото време от месеца,с разликата,че ходих на АГ,каза ми,че имам голям фоликул,който не се е пукнал,но ме боли вече с дни!!!Даде ми само циклонорм...БУБУ,пиши какво стана с теб,моля те...и аз почвам да си мисля,че е киста newsm78 newsm78,но не знам дали от тях така боли Thinking...ох,май развивам параноя ooooh! ooooh!

# 5
  • Мнения: 127
Ако е имало киста може да се е пукнала,но не е лошо до те видят и на ехограф Hug

# 6
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ако е имало киста може да се е пукнала,но не е лошо до те видят и на ехограф Hug

 Едва ли се е пукнала, иначе веднага щеше да го усетиш - нетърпима болка от перитонита, твърд корем... , така че и при най-малки съмнения - на видеозон, той ще покаже най-добре.

Общи условия

Активация на акаунт