може ли някой да ми обясни защо от АМ се пълнее толкова

  • 3 673
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 388
здравейте мами и майчета. Кърмя бебето си, но тя е огромен апетит и ядно не ми стига кърмата каквото и да правя. Почнах да давам добавки и Карла значително ми натежа. Не искам да я тъпча, но то детето си иска добавката и по някога даже след кърмене си изяжда една пълна доза АМ. Тя е на 40 дни и на кутиите пише да и се дава 150 мл, което тя изяжда без проблем. Дтрахувам се, че ще стане шишо за нула време. Може ли някой да ми обясни защо така се помпот децата и дали тези посочени грамажи не са много надути

Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 46 488
Няма такова нещо. Даже си спомням, че в темата август 2004 г. имахме един юнак на изключително кърмене, който надмина всички участници Mr. Green

Значително е натежало детето ти, защото на тази възраст се расте най-бързо. Сега с всеки месец ще качва по по-малко.

Що се отнася за грамажите, дъщеря ми винаги е яла доста над посоченото.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 215
Не се притеснявай! До 8,5м. Иво беше на кърма и определено мога да кажа, че ми изглеждаше по-пухкав от племенницата ми, която пък беше на АМ.
Първият месец качи килограм и 200 (доколкото си спомням, че не ми се ходи да гледам по записките).
Както ти е писала Никол-през първите месеци бебетата качват най-бързо.

# 3
  • Мнения: 1 986
 Дъщеря ми е от 2-ия месец на АМ-качвала е винаги в нормата-около 500-600 гр.,а напоследък и по 200 Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 2 388
разбирам, но бебето изяжда по 150 гр. и след максимум 2 часа плаче за още. По мои спомени синут ми, който сега на 1.9 г. си ядеше на 3 часа, че и по повече . Нощем Карла иска да яде по 3 пъти минимум. Дефакто имаме по 10 хранения на ден. Дали това не е знак за нещо....не знам. Тревожа се

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Дрън, дрън!Ново 20 Mr. GreenАМ се дава на определен интервал.Докато при кърменето на поискване, някои стават като полндирчета!Просто детето ти е ящно, не е виновно АМ!

# 6
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088


   Дрън, дрън!Ново 20 Mr. GreenАМ се дава на определен интервал.Докато при кърменето на поискване, някои стават като полндирчета!Просто детето ти е ящно, не е виновно АМ!
Точно така. Peace

# 7
  • Мнения: 1 013
Бебка е на АМ от 1-вия месец та досега на 1г. и 2 м. и винаги е била в долната граница ако говорим за норми, т.е. много слаба!
 Та не в АМ е проблема според мен!

# 8
  • Мнения: 402
По принцип не се качва толкова много от самото АМ а от това колко ще изяжда. Всички които са ти отговорили до сега са прави, че:
1. от кърма се качва повече, ако сте на изключително кърмене;
2.няма значение какво пише на опаковките, бебето си знае работата;
3.че първите месеци се качва най-много.
Мисля че не трябва да се тревожиш. като идете на консултация, пиши ни колко сте наддали.
При нас нещата бяха горе долу такива: първия месец бяхме на смесено хранене като повече беше кърмата и бебока качи 950 гр. Втория месец вече давах 50/50 кърма и АМ и бебока качи 900 гр. Третия месец вече бяхме само на АМ и бебка качи 850 гр. Това е.

# 9
  • Мнения: 630
здравейте мами и майчета. Кърмя бебето си, но тя е огромен апетит и ядно не ми стига кърмата каквото и да правя. Почнах да давам добавки и Карла значително ми натежа. Не искам да я тъпча, но то детето си иска добавката и по някога даже след кърмене си изяжда една пълна доза АМ. Тя е на 40 дни и на кутиите пише да и се дава 150 мл, което тя изяжда без проблем. Дтрахувам се, че ще стане шишо за нула време. Може ли някой да ми обясни защо така се помпот децата и дали тези посочени грамажи не са много надути

Благодаря предварително
Според мен даваш прекалено много за нейната възраст. Формулата е по принцип на колкото месеца е, по толкова да изяжда, т.е. на 1 месец -110мл., може до 120, после на 2 -120-130 и т.н. 150мл. по принцип изяжда петмесечно бебе. Но най-добре се консултирай с педиатър.

# 10
  • Мнения: 288
Като му се яде на бебето какво да направи ?И да се консултира ,и да не се консултира с педиатър, детето няма да започне да яде по- малко. Ние също винаги хапвахме над упоменатата доза за нашата възраст

# 11
  • Мнения: 5 103
Няма такова нещо при нас.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 744
И аз мислех, че синът ми качва толкова много - по 1кг в началото  Rolling Eyes, защото е на АМ, но майка ми каза, че и аз съм била така, а ме е кърмила до 10м. Явно е наследил всичко-лепящия-ми-ген  Confused

# 13
  • София
  • Мнения: 6 360
никаква връзка няма между пълнеенето и АМ.
едно от най-дебелите бебета, които съм срещала тук, беше само на кърма.
моят син е отначало на АМ с малко кърма до 4 месеца, изобщо не е бил напомпан никога.
но все пак, след кърмене да изяде 150 мл АМ като "добавка" и това на 40 дни...  брех, завиден апетит. от толкова едене как няма да се напомпаш? не ще да е от млекото само, а от еденето... Simple Smile ти сигурна ли си, че имаш кърма? не мога да си представя, че след кърмене ще иска да дояде с толкова много. пробно кърмене със измерване преди и след правихте ли?

# 14
  • Мнения: 872
И на мен ми казаха когато започнах да дохранвам с АМ,че ще"дръпне" от него,ама вече трети месец сме на смесено хранене 50/50 с кърма, а ми "дърпа" по 500гр на месец

Общи условия

Активация на акаунт