Насила хубост не става.... но не винаги ...

  • 3 464
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Всички знаем поговорката, че "Насила хубост не става" и тя е вярна в повечето случаи. Вие обаче спомняте ли си случай или период от вашия живот в който насила са ви карали да правите нещо и после сте били хиляди пъти благодарни на този или тези които са ви карали да правите насила това. Давам ви веднага пример - мен ме вкараха насила в казармата на 18 г. и тогава проклинах цялата система загдето ме затвори в това отвратително нещо наречено казарма. Сега като се замисля съм благодарен че никой не ме е питал дали искам или не искам в казармата и си спомням само хубави неща за този период. там наистина станах мъж колкото и парадоксално и изтъркано да звучи това.
Сега съжалявам, че майка ми навремето не ме е насилвала (а трябваше да ми хвърлила един хубав бой) да уча чужд език. Сега щях да съм й хиляди пъти благодарен ако навремето насила ме беше завела на частни уроци по английски. Нямаше да се гърча в момента с този трижди проклет английски. #Cussing out

# 1
  • DE
  • Мнения: 967
Насила отидох на 18 години в Европата да работя.
Сега съм благодарна за възможността да опозная друг народ и друг език!

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Насила ме караха да ходя на английски - баба ми и майка ми. А сега хляба си изкарвам с езика   bouquet

# 3
  • Мнения: 2 070
При мен определено насила хубост не става и майка ми много добре го знае. Толково брутално съм "наобратното", че...чак аз си се чудя. И аз съжалявам, че не са ме карали да уча езици по-сериозно, но ако ме караха щях сигурно да се опълча, де да знам. А и такива ужасни примери има докъде може да доведе тва насила, че по-добре да не се прекалява с него.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Караха ме насила да отслабна, като тийн бях пълничка доста. Аз на пук още повече си хапвах, но на 19г когато вече се бяха примирили, че ще си имат дъщеря цоцоланка се осъзнах и сама се записха на диетолог, отслбнах си и си поддържам едно идеално тегло.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, нищо не са ме карали насила. Просто ми представяха различни възможности, за да разбера сама какво ме влече и в кое съм добра. Това е идеалната тактика Peace Но не работи при всички деца, не знам защо, на някои просто нищо не им е интересно Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 3 521
Нищо не си спомням да са ме карали да правя насила нещо, освен може би яденето Thinking. Добро дете трябва да съм била - изучих се с мерак, пак с мерак започнах работа...или майка ми е била много добър психолог и си е прокарвала идеите по тънката лайсна Mr. Green.

# 7
  • Мнения: 2 978
Да, само че в обратен вариант.
Караше ме да спра да спортувам и да не кандидатствам в спортното. Много ме е яд Cry, че ги послушах, не че имах избор. Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 6 788
В този план точно за нищо не са ме насилвали. Учех това, което съм искала и слава Богу за това. Но пък в съвсем интимен план, съм имала мераци за съвсем неуместни  връзки, които не са се осъществявали, или пък не са прераствали в нещо по-сериозно, за което след време съм била хиляди пъти благодарна!

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Запънах се за уроци по китара.
Много ме е яд  Close

# 10
  • Мнения: 154
И аз не помня някой да ме е карал да правя нещо насила. При мен определено тази тактика не би помогнала. Аааа сетих се, караха ме да ходя на хор ( досада 100%), ама не им се дадох! После съжалявах, щото тоя хор обиколи цял свят.  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: X
Никога не са използвани силови методи срещу мен заради каквото и да е......сила се прилага ми се струва на други места.
 Единственото нещо, за което ме молеха много дълго време  моите родители и го направих все пак с нежелание, бяха курсовете по компютърна грамотност. Там обаче, се запознах с мъжа за който съм омъжена Simple Smile))) Много им благодаря, че успяха да ме убедят .  bouquet

# 12
  • Мнения: 3 500
Да, една дългогодишна връзка приключи по желание на мъжа. Тогава много плаках и страдах, а той каза "Някой ден ще си ми благодарна, че постъпих така". Така и стана. Благодарна съм му за цял живот, че намери смелост /каквато аз не можах/ да приключи тази дълга и мъчителна връзка. Не си губих времето, а сега съм омъжена за прекрасен човек. Та така, че - да, благодарна съм на този мъж, че скъса с мен.

# 13
  • Мнения: 3 830
Когато знам или усещам, че нещо е полезно за мен , не е нужно да ме насилват, аз сама си го правя.
Обаче, когато ме карат нещо да правя, което според мен е безсмислено и не ми харесва, тогава не го правя и никога не съм съжалявала за нищо, срещу което съм се възпротивила.  Wink

# 14
  • Мнения: 216
Не никога насила не са ме карали да правя нещо, винаги сме имали културни уговорки, от рода ако ти ме почешеш и аз ще те почеша, и така не сме били проблемни деца, с малки изключения през тинейджърските години, но като цяло знам че се гордеят с избора в живота ни, Same дето малко ме ръчкат да забременявам, ама как да им обесня че е в плана за до година, като не искаме да урочасваме с май ми пак и като им кажем ще се побъркат да купуват ......стана дълго, спирам Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт