Какви изследвания за предучилищна група?

  • 2 156
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 485
Моят син не ходи по-вече от година на градина и сега трябва да го запиша в задължителната предучилищна група.Местим се обаче в нов квартал и не знам кога ще мога да отида на място в градината да попитам какви точно изследвания искат и какъв период от време преди да почне детето трябва да са направени.Ако може някоя мама да ми каже,детенцето ми е набор 2001г.

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Би трябвало същите като за прием за ДГ, джи пи-то да ви даде направление

# 2
  • Мнения: 485
джи пи-то да ви даде направление
От 3 години ходим на градина,но Джипито никога не ни е давало направление за този вид изследвания,даже ни каза че не се покриват от здравната каса....хм,ще видим какво ще кажат някои от другите мами,но май ще идлезе че пак сме прекарани.

# 3
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
    За градина трябва изследване за глисти/незнам точно как го водят/,бележка,4е детето не е контактно и картон с ръст,тегло,имунизации............
   

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Изселдването за глистие все едно с тиксо му лепват леко на дупето. После това изследват за яйца на глисти.
Значи си правя извода, че изследванията са като за прием за ДГ. Питай джи-пи-то.
Моя син ще е в предучилищна към детската си градина и не сме правили изследвания.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 079
Ако детето сменя една детска градина с друга не трябват нови изследвания, а само картона от старата детска градина, в който медицинската сестра да напише до коя дата детето е посещавало детската градина и, че не е в контакт със заразно болни там.
А за да постъпи детето в другата детска градина (няма значение каква група - първа, втора, трета или подготвителна) трябва само бележка от личния лекар, че не е в контакт със заразно болни.
(За всеки случай се обади по телефона в детското заведение, като не можеш да отидеш до там и нямаш време, за да попиташ какво трябва.)
Но според Наредба № 3 от 5 февруари на МЗ не трябва изследване за глисти ие чревни заразоносителства.
По друг начин стои въпроса, обаче, ако детето не е посещавало детска градина - тогава се налагат всички изследвания, необходими за приемане на дете в детска градина (справка в същата наредба).

Общи условия

Активация на акаунт