зачервени очи и капки

  • 16 841
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, мами.Синът ми е на 6м. и му се зачерви едното око.Очната лекарка каза че е алергичен конюнктивит и му изписа капки офтакуикс и кузихром- 4пъти х 1капка.Притеснява ме това ,че кузихрома не се препоръчват при деца под 4г.,а офтакуикса - под 1год.възраст.Това не са ли доста силни капки(офтакуикса съдържа левофлоксацин,който е антибиотик за лечение на бактериални инфекции) за 6 месечно бебе при положение ,че няма никакви секрети,а само леко зачервяване.Или може би реши да се застрахова,тъй като в момента в Бургас имало епидемия от вирусен конюнктивит.В този случай офталмосептонекса дали няма да свършат работа?

# 1
  • Хасково
  • Мнения: 726
защо не се консултираш и с друг лекар...сериозна комбинация е изписана

# 2
  • Мнения: 473
 newsm78Да аз също ти препоръчвам да се консултираш с друг специалист .Моя син е с дегенерация на роговицата и понякога се получават язвички в самото око и въпреки това не са му изписвали такива силни капки. Най разпространиното  лекарство е тобрекс , а и по-мое мнение доста ефикасно. Също така можеш да си направиш отвара от лайка и с чист тампон да минаваш по затвореното оченце в посока вътре навън. Това много успокоява , а и лайката има антисептични свойства . Дано да се оправите бързо. Joy

# 3
  • Мнения: 1 044
Ние по подобен повод, на 2г. и 6 м., се ползвали тобрекс. Оправи се с него бързо окото

# 4
  • София
  • Мнения: 1 654
Тобрекса са срещу бактериални инфекции, а детето е с алергичен конюнктивит. Отиди при специалист Naughty

# 5
  • Мнения: 17 401
Малката ми дъщеря е на 2,5м и днес й изписаха точно Офтакуикс. НЕ с епритеснявай, много често се случва да се изписват лекрства, в чиито листовки пише, че са неподходящи. Това изобщо не означва незнание и непрофесионализъм Peace

Левофлоксацин първо не е антибиотик и второ не се използва само за лечение на бъбречни инфекции. Аз те съветвам да не се се водиш по акълите, дадени от неспециалисти във форума. И на 5 лекаря да го заведеш, 5 различни неща ще ти изпишат. Гаранция.

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 21:35 от ДееНКа

# 6
  • Мнения: 3 157
Малката ми дъщеря е на 2,5м и днес й изписаха точно Офтакуикс. НЕ с епритеснявай, много често се случва да се изписват лекрства, в чиито листовки пише, че са неподходящи. Това изобщо не означва незнание и непрофесионализъм Peace

Левофлоксацин първо не е антибиотик и второ не се използва само за лечение на бъбречни инфекции. Аз те съветвам да не се се водиш по акълите, дадени от неспециалисти във форума. И на 5 лекаря да го заведеш, 5 различни неща ще ти изпишат. Гаранция.


Защо такова мнение за ,,неспециалистите,, във форума?Офтакуикса наистина не става за алергия,прави са мамите,които съветват да се поиска второ мнение от ЛЕКАР,още повече че е за дете...

# 7
  • София
  • Мнения: 2 430
Малката ми дъщеря е на 2,5м и днес й изписаха точно Офтакуикс. НЕ с епритеснявай, много често се случва да се изписват лекрства, в чиито листовки пише, че са неподходящи. Това изобщо не означва незнание и непрофесионализъм Peace

Левофлоксацин първо не е антибиотик и второ не се използва само за лечение на бъбречни инфекции. Аз те съветвам да не се се водиш по акълите, дадени от неспециалисти във форума. И на 5 лекаря да го заведеш, 5 различни неща ще ти изпишат. Гаранция.
на нас също ни изписаха офтакуикс,след 4дена конюнктивитът мина,и аз лично съм много доволна от него


Защо такова мнение за ,,неспециалистите,, във форума?Офтакуикса наистина не става за алергия,прави са мамите,които съветват да се поиска второ мнение от ЛЕКАР,още повече че е за дете...

# 8
  • София
  • Мнения: 2 430
но наистина офтакуикс е за бактериален конюнктивит,а не за алергичен.Двете нямат нищо общо като етиология на заболяване!за алергичния зан,че се дават различни антихистамини,кузихром и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт