За морето на юг сега и до момичетата, които питаха за бунгалата

  • 13 935
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Мислех да пиша в някоя стара тема, но реших да пусна нова. Ако модераторите преценят, нека я слеят с друга.

Пускам нова за да чуя мнението ви за морето и курортите това лято, а и ако трите момичета, които ми писаха ЛС за бунглата не са тръгнали все още, да има кажа да не тръгват  Naughty Не и на тези бунгала. Потребителката, която ми ги препоръча забрави да спомене, че все пак описаното в нета няма нищо общо с това, което заварихме. Аз много години поред съм ходила на бунгала, но подобна мизерия рядко съм заварвала.  Tired Нямам да изпадам в подробности засега, не пазя никовете на момичетата, ако искат да ми пишат, но не ги съветвам да тръгват.

Другото, което ми прави впечатление и искам да попитам дали и вие сте го забелязали е, че /поне на юг/ е доста пусто. Преди 4 години точно бях на море в Ахтопол, по улиците не можеше да се разминеш от народ. Вървяхме като в пиков час в Ню Йорк, на тълпи и един зад друг. Сега е пусто, празно през деня, няма хора. В Синеморец сме, заведенията през деня не работят, навсякъде има места, а сме уж август и натоварен сезон.

Ох, много имам да пиша, но ще се включа пак тези дни.  Heart Eyes

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Блонд, помниш ли аз къде те съветвах да отидеш?
 Hug

# 2
  • Мнения: 1 329
Ами това е положението Блонди. Ние ходихме и на северното и на южното.
Кой да отиде, то е мизерия, ти искаш туристи да има. На Синеморец беше горе-долу пълно, но ние на 2 пъти минавахме през Ахтопол, направо бях в потрес, такава уникална пустош не бях виждала. Също мърсотията,  неоправените пътища и прахта....Само заради Силистар си заслужава. Пълна скръб.

Същото е и на северното Черноморие, единствено в Русалка видях това което  очаквах да видя, но не съм почивала там, просто отидохме да видим. Има хора които и оттам не са доволни. На Св.Константин и Елена също нямаше хора, беше пустош и мърсотия.

Явно тази година сезона е слаб, но има защо. Аз досега не бях виждала свободни чадъри на Слънчев ден и това ми се случи.

# 3
  • Мнения: 2 631
Блонди,
веднъж сме ходили в Ахтопол и то на бунгала и никога няма, да повторим мястото.  Naughty Беше през 2003 г. Мръсно, чалгаджийско, масов соц-туризъм, селяния, никаква романтика и атмосфера... Също много мога да пиша, но не ми се ще... Rolling Eyes
Съжалявам, че си се разочаровала от любим твой град! Confused

Ние бяхме на Св. Константин и ни хареса. Наистина беше твърде спокойно, но ние това търсим, а и на свободните чадъри по плажа се радваме! Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 3 849
Абсолютно не се учудвам момичета,че не доволствате.Аз разказах надълго и нашироко в една тема за мърсотията,прахоляка,вонящото море и другите неуредици,които видях между Равда и Несебър, когато почивах на 24 май в ИФА Несебър Маре.Пътувахме и до Созопол,но по работа и там също се нагледах на подобни гледки.Очаквам нещата да стават все по-зле, защото не може да се строи масово и безразборно.Чудя се не свършиха ли руснаците и англичаните, които се лъжат че парите им ще имат 20% възвращаемост на година от БГ Черноморие.И другото,което се чудя как хотелиерите и собствениците на къмпинги и квартири си мислят,че с трици маймуни ще ловят?!С никакво обслужване пари ще изкарват?!
Колкото до Слънчев ден,малко ми е мъчно,защото аз много го харесвам,но цените тази година са като на Палма де Майорка,че и по-високи!Иначе плажът там и миналото лято не беше пренасален и това най-много ми харесва,че не ти тичат по главата!

# 5
  • Мнения: 2 839
Не знам къде е пусто, ама аз миналата седмица търсих 2 стаи за наш близък из района и не намерих. Ривиера, Слънчев ден, комплекса на Гранда - никъде нямаха 2 стаи за 3 дни  Shocked Стигнах до там да търся връзки и пак не успях  ooooh! Накрая се намериха в Кемпински на Златните само.
Мисля, че причината надолу да е така е в качеството на предлагането. На юг още има селца и курорти в който предлагат за куп пари мизерни квартири и хотелчета от соц. тип. Ще издържат още 1-2 лета, пък ще се научат  Twisted Evil

# 6
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Много рядко има някъде бунгала, които да не са мизерни, аз поне не знам такива.

# 7
  • Мнения: 612
Блонди, кажи моля те на Синеморец как е, че има вероятност от четвъртък да отидем там? Строежите спрели ли са и водата чиста ли е ?   Thinking

# 8
  • Мнения: 109
Аз на Синеморец освен два спряни строежа други не видях.И заведенията си работеха и през деня.Ако ще сравняваме това селце с големите курорти,да уличките са малки и прашни и много от тях са още с чакъл.Аз лично съм против т.нар. облагородяване.Предпочитам си Синеморец от преди 15г.-един магазин,десет къщи, които се отдават под наем и ТИШИНА и СПОКОЙСТВИЕ.

# 9
  • Мнения: 27 524
Блонди, кажи моля те на Синеморец как е, че има вероятност от четвъртък да отидем там? Строежите спрели ли са и водата чиста ли е ?   Thinking

Няма стоежи, доколкото знам по закон през сезона не се строи, има започнати къщи и хотелчета, но никъде не се строи. Изобщо. Тихо е, не мога да се оплача. Водата е чиста, да, обиколихме и трите плажа, най-хубав си остава този до хотела ни, на Бутамята е доста населено, хотелите са загрозили всичко, но места има. На Силистар заливът е страхотен, но има щипалки и е доста далече, пътищата са в ужасно състояние и се придвижваме по 20-25 мин  Rolling Eyes
Иначе има доста заведения, има за децата на площадчето доста забаваления. Но си е село

шаниHeart Eyes вече ще те слушам, да знаеш, май и аз ще се развеждам с юг, а като знам цените на Севера ще се ориентираме най-вероятно към Анталия  Peace

# 10
  • Мнения: 2 550
Щом Блонди ще се развежда с Юг, значи положението наистина е лошо  Thinking
Лекичко почнах да съжалявам, че резервирах за Созопол, но пък ако е толкова кофти...ей я къде е Варна  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 612

Няма стоежи, доколкото знам по закон през сезона не се строи, има започнати къщи и хотелчета, но никъде не се строи. Изобщо. Тихо е, не мога да се оплача. Водата е чиста, да, обиколихме и трите плажа, най-хубав си остава този до хотела ни, на Бутамята е доста населено, хотелите са загрозили всичко, но места има. На Силистар заливът е страхотен, но има щипалки и е доста далече, пътищата са в ужасно състояние и се придвижваме по 20-25 мин  Rolling Eyes
Иначе има доста заведения, има за децата на площадчето доста забаваления. Но си е село

Благодаря ти за отговора    bouquet, ние решихме всъщност и утре трябва да сме в Синеморец, без малчугана, искам точно тишина и спокойствие, като на село .
Марчето, Созопол ми е слабост на мен, харесва ми най-много от всички южни курорти, друга е атмосферта там, дано ви хареса.

# 12
  • Мнения: 1 299
Аз това лято бях на Златните и даже ми се видя по-пълно от миналата година. Съвсем на юг никога не съм ходила, но и малко мои познати ходят. Знам, че там е доста пусто. Лично аз най-харесвам Созопол, където бях за няколко дни миналото лято и страшно много ми хареса.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 062
Поне към момента за нищо на света не заменям Синеморец и Резово. По-красиви места няма на нашето черноморие. Друг е въпроса, че вече полека-лека и там застрояват. Но поне засега е малко и сравнително приятно строителство, като изключим Бела Виста на Бутамята, който без извинение о.ра всичко. Но, хората там, особено лодкарите на Велека...ееех, никога не съм разговаряла с по-ерудиран човек от бай Стефан. Да е жив и здрав, сега сина му кара лодката. Дори мизерията при Васко Паяка в Резово ми е приятна някакси...
За Ахтопол - никога не бих отишла там на почивка, но моето мнение си е субективно.
Но който търси по-големи хотели и забавления, определено на север е по-подходящо.

# 14
  • София
  • Мнения: 250
Блонди, за кои бунгала става въпрос, в Ахтопол ли?

Общи условия

Активация на акаунт