Простор, ама с ролки?

  • 16 824
  • 11
  •   1
Отговори
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Здравейте!
Гласим един ремонт и един въпрос засега остава нерешен, та ще трябва  да се допитам до вас. Решихме да си затворим и двете тераси и да разширим стаите, налага ни се. Tъй като живеем на последен етаж, ще сложим над прозорците голяма козирка, а под нея - просторът за пране. Та чудя се, има ли някакви специални системи за простиране с ролки, които да ми позволяват да простирам през прозорец около 1.20м по цялата дължина на стената prostor? Надявам се, че добре го обясних, а?

# 1
  • Мнения: 77
Здрасти, аз нямам идея за простор с ролки, но мога да ти дам друга идея: аз си взех /за терасата/ простор, състоящ се от четири тънки пръта, дълги 1.5м. Монтират се на тавана и имат и механизъм, с който се вдигат/свалят на 3 нива. Понеже няма как да ти го обясня с думи, утре през деня ще го снимам и ще ти го постна тук. Струва 20 - 25лв някъде от строителен хипермаркет в Сф. Монтира се относително лесно. Става и за вътрешни помещения... Аз съм много доволна от него и мисля да си слагам втори. Снимки ще кача утре.

--cat

# 2
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Благодаря, mew, обмислихме и този вариант, но ми се иска да има външен простор, дрyго си е   Simple Smile.

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 14:30 от verte

# 3
  • Мнения: 3 036
Здравей vetre,
когато остъклихме нашата тереса си купих от Метро немски простир.Представлява две метални кутии по 30 см.  дължина и 10 см. широки.Едната всъщност е по широка и от нея излиза ролка с четири простира.Издърпва се и се закача на другата.Цялата дължина на простира е 3.50 метра.
Това ли търсиш?

# 4
  • Мнения: 2 631
Нашият простор е на ролки, но между терасата ни и едно високо дърво на двора. Удобно е и на терасата не ти висят гащи напр. Mr. Green

Но вие като сте в апартамент, няма ли прането, да бърше външните стени на блока?  Thinking
И сякаш ще ти е неудобно, да придвижваш въжето, освен ако няма специален механизъм, т.к. при мен въжето го издърпваш към себе си, за да се движи, а ти би трябвало, да го дърпаш настрани, а като натежее от пране става тежко...!? newsm78

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
В старото жилище имах такъв простор -  външен с ролки, а въжетата бяха от тези металните с гумената обвивка (струват 1-2лева 10метра). Слагат се две тръби на разстояние. На всяка тръба се монтира ролка, в улея на ролката се закрепва въжето, съединява се и готово. Като простираш трябва да придърпваш въжето с ръка. Така можеш да си направиш простор с дължина поне 5 метра, а ако сложиш 2, 3 реда ролки с въжета се получава  много голям простор.

# 6
  • Мнения: 3 360
 verte ,мисля че разбрах какво ти е нужно.Само да имам възможност и до ден-два  ще ти пусна снимки на лични как е направен нашия.Точно така-изведен на 50-60 см напред от терасата,на ролки се движи въженцето/само дето пластмасови ролки не намерихме,а метални и като се движат леко скърцат Wink/Така го е описала и  valja Peace

# 7
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Valja, tutti, точно това имах предвид, благодаря ви. Доколкото разбирам, няма готови такива системи и ще трябва да си го направим сами. Ще съм ви благодарна за някоя снимка или повече подробности, ако се сетите за нещо важно  Hug.

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Първото за което се сещам е, че тръбите трябва да са монтирани много здраво, защото в противен случай прането натежава и въжетата провисват. Иначе ролките мъжът ми ги направи сам на струг. Само не помня как ги закрепи към тръбите.

# 9
  • Мнения: 1 494
Има и друг 'рисков' момент - как е съединено въжето. Направете го максимално здраво, защото от тежестта може да се скъса на мястото на свързването и резултата е ясен...
Ролките наистина скърцат.
Освен това е хубаво да не се въртят около остта си, защото въжето понякога излиза от тях и трябва някой да се катери да го намества.
Ако е много прането, особено ако не е центрофужено става доста тежко и провисва- може също да се скъса или да излезе от ролките.
Не е кой знае колко страшно ако се докосва до стената, но все пак трябва да е поне на 15-на см.
Общо взето е мноого кофти без тераса- това е един от минусите.

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Има и друг 'рисков' момент - как е съединено въжето. Направете го максимално здраво, защото от тежестта може да се скъса на мястото на свързването и резултата е ясен...
Това е ключов момент.
За скърцането - скърцат, но като се смажат няма проблем.

Снимки не мога да покажа, защото в това жилище отдавна живеят други хора.

# 11
Здравей,аз имам такъв на прозореца.Представлява две метални пръчки с квадратно сечение,на които са закрепени пластмасови ролки - от железарията,пръчките се захващат за стената с помощта на шпилки,които минават през стената и от вътрешната страна / в стаята / се навива гайка.Въжетата са метални с гумено покритие,/другите много бързо увисват/.Двата края на въжето могат да се захванат със халка и карабинер/това е за да бъдат опънати въжетата,те много трудно се завързват едно за друго ,защото гуменото покритие се пързаля/ Не стана много ясно ,но се надявам се да ме разбра.





Общи условия

Активация на акаунт