Нисък хемоглобин

  • 1 890
  • 12
  •   1
Отговори
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Какви могат да бъдат последствията от ниския хемоглобин? 

# 1
  • на пистата
  • Мнения: 5 819
ами не знам,моя беше последния месец 86 и да чукна на дърво на беб нищо му няма.

# 2
  • Мнения: 728
Аз съм с нисък хемоглобин от четвъртия месец на бременноста.Пия феро-фолгама,но хемоглобина си пада,в момента съм в 6мес.с хемогл.95.Правих консултация схематолог,но причина не се откри,каза ми:"Така ще е при теб,най-много да ти прилеем малко кръв след секциото"
А що се отнася до бебето и гинекологът и хематологът ме увериха,че за него риск или опасност НЯМА,казаха,че то си взима всичко каквото му е нужно.

# 3
  • Мнения: 3 069
Нислия хемоглобин води до анемия и може да доведе до много усложния.
Посъветвай се с гинеколога или джи-пи то си за пиене желязо.
Долната граница на хемоглобина не трябва да е под 130.

# 4
  • Мнения: 4 555
Долната граница на хемоглобина не трябва да е под 130.
Това в никакъв случай не важи за периода на бременност, когато горната граница е 120!

# 5
  • Мнения: 304
Моят също беше много нисък-задържах го на ниво 90 с В12-инжекции и много магданоз  Laughing След секциото ми пеше паднал на 88. Бебето беше добре-изкара малко по-трудно жълтеницата. Докторите казват, че жени с нулева кръвна група са предразположени към леки анемии
Не се притеснявай -хапвай повечко храни съдържащи желязо-Успех и лека бременности  раждане Peace

# 6
  • на пистата
  • Мнения: 5 819
само да ти кажа,че аз за две седмици от 86 го вдигнах на 107,пий лекарствата които са ти предписали,но на ГЛАДНО половин час някъде преди да седнеш да се храниш,това ме спаси мен Peace

# 7
  • Мнения: 419
Какви могат да бъдат последствията от ниския хемоглобин? 

Колко ти е?

# 8
  • София
  • Мнения: 17 591
Последствието може да е недохранване и съответно изоставане в развитието на плода.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 585
Аз бях през почти цялата бременност с нисък хемоглобин поради наследствена анемия  (таласемия), която имам. Движеше се около 80 и нещо, даже беше стигнал до 74 по едно време. За бебчо нямаше никакъв проблем слава богу. Развиваше се нормално и всичко му беше ок.
Проблем имаше за мен - чусвтах се леко отпаднала. След раждането се наложи да ми прелеят кръв, но беше паднал от 95 на 65. Сега съм добре. Grinning

# 10
  • Мнения: 1 172
Какви могат да бъдат последствията от ниския хемоглобин? 

Анемия,както за майката, така и за детето. не е безобидно. аз пиех Малтофер от 8-мия месец нататък до 3-ти мес. след раждането,тъй като в кърмата желязо почти няма,  а трябва да се пази бебето от анемия.

# 11
  • Мнения: 353
Аз също бях с много нисък хемоглобин. Искаха да ми приливат кръв, но се оправих до момента на раждането. Приемах много червено цвекло, пресни плодове и зеленчуци, черен дроб, магданоз и Феро фолгама така за 2 мес. стигна до 120 от 84.

# 12
  • Мнения: 1 155
 моя беше 90 през цялата бременност тъпчеха ме с малтофер и почти накрая установиха че имам в-валентна таласамия. По принцип на бременните им е по-нисък хемоглобина

Общи условия

Активация на акаунт