Солени макарони, моля?????

  • 14 456
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Мами, не искам салата с макарони,а бърза вечеря с макарони......Някой правил ли е?

Напр. сварени макарони, отцеждат се и се слагат в тавичка и се прибавят напр. гъби - ако са пресни ,предварително изпържени, кисели краставички, печен пипер,домати? сирене и кашкавал, да се залее с някакъв сос и да се запече за малко във фурната?

Такова нещо искам да направя за вечеря, но незнам дали ще е вкусно...Вие как мислите? Приемам и други идеи.......

# 1
  • Мнения: 1 794
Ще стане и още как. Както правиш спагети, така и макарони.
Правиш ги с каквото искаш и имаш.
Варят се предварително, изцеждат се, слагат се в тавичката+ другите неща, заливаш със сос по желание и запичаш за кратко.. Не че ти не знаеш де  Laughing
Подсети ме за една рецепта от преди години. Но съм забравила какво точно имаше вътре. Спомням си спагети, домати и много чесън. Нямам спомен дали имаше сирене или други неща.
Ще се обадя по телефона и пак ще докладвам.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 21 604
От мен друга идея мамче Цоцоланке. Grinning

# 3
  • Мнения: 1 794
Обадих се, ама е на почивка, т.е. тефтерът и е вкъщи, но по спомен е следното: Спагетите се сваряват и измиват, слагат се в тавичката, отгоре се редят домати, нарязани на шайби, чесън - колкото повече, толкова по-добре и всичко това се залива със сос бешамел.
Ама и тя и аз не си спомняме имаше ли сирене или не  Rolling Eyes
Май не.
Постно и вкусно  Peace

# 4
  • Мнения: X
Мама  Цоцоланка,
това ядене търпи толкова вариации, че просто...
До сега колкото  пъти съм то правила все е различно.
Аз сварявам макароните и после ги слагам в една тавичка заедно с домати, кремвирши, салам, сирене, гъби, лук, чесън, сметана... въобще каквото ми се намира в хладилника. Запичам го и отгоре настъргвам кашкавал обилно и пак запичам.

А и варианта на Morena не е лош.

Ей, даде ми идея за утре.

# 5
  • На небето
  • Мнения: 5 530
ПРЕДЯСТИЕ С КУС-КУС НА ТИНКА

Продукти:кус-кус или макарони
варени картофи
кисели краставички
царевица
сирене
кашкавал
масло
маслини
 След като се свари кус-куса се слагат нарязаните на ситно картофи, и размразената царевица, след това се добавя сиренето и маргарина. След няколко мин. се вади от котлона и се изсипва в чинийка отгоре се слага настъргания кашкавал и се гарнира с кис. краставички и маслини.



ГАРНИТУРА С КУС-КУС НА ТИНКА II

Продукти:кус-кус
кисели краставички
замразена царевица
замразен грах
олио, магданоз, сол
След като леко се свари кус-куса се слагат замразените царевица и грах, заедно със магданоза, след като станат се сгорещява олиото и се полива с него. Отгоре може да се настърже малко кашкавал и леко да се запече.
 

 

# 6
  • Мнения: 721
Абе имаше една много проста рецепта и беше много вкусна. Ако объркам нещо ме поправете. Та.....:
сваряваш спагетите и изцеждаш водата. Още докато са врели чукваш 1-2 яйца (зависи от дозата), нарязваш бекон на ситно, настъргваш кашкавал. Може да поръсиш с черно пиперче. Май това беше newsm78 а ставаше супер

# 7
  • Мнения: 1 794
Прияде ми се  Laughing
Ще направя и аз някоя вариация на тая тема.

# 8
  • Мнения: 1 818
Аз ги правя така ...

Солени макарони на фурна



продукти
100 гр.гъби
100 гр. пушен бекон,нарязан на лентички
1 лъжица зехтин
сол,чер пипер
300 гр.макарони или друга паста
25 гр.масло за тавичката
2 пълни лъжици сметана
пармезан /настърган кашкавал

Задушаваме  бекона в тиганче,когато се зачерви го изваждаме и в същата мазнина задушаваме гъбите,нарязани на парченца....подправяме със сол и пипер.Изцеждаме сварените макарони,прибавяме сметана, лентичките бекон и гъбите.Разбъркваме добре и настъргваме обилно с кашкавал.Печем в загрята на 200 градуса фурна около 20-25 мин.


Още една рецепта за солени макарони ТУК

Рецептите и снимките са от испанско готварко списание.Многократно изпитвани са Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 11 607
Момичетаааааааааааааа, страхотно се получи!!!!!!

Благодаря на всички за подкрепата и уверението,че ще стане вкусна манджа!

С мъж ми си облизахме пръстите, сложихме си дори допълнително...Гарнирах с домати, но да ви призная по-ми хареса без тях.

Та как ги приготвих....

1 пакет спирали(установих,че с макарони тип юфка ще стане по-вкусно, защо - не ме питайте и аз не знам!)
250гр. пресни гъби
1 готов гъбен фикс
сирене
топено сирене
кашкавал
лук
чесън
(последните 5 на вкус)

Сварих спиралите, леко изцедих и сложих в тавичка. През това време запържих лука, изчистените и измити гъби, чесъна и добавих готовия гъбен фикс. Повря малко с фикса и залях спиралите. Сложих топеното сирене, сиренето и кашкавала, леко разбърках и после отново сложих малко кашкавал,за да образува коричка при печенето.

Сложих в предварително леко загратя фурна и запекох около 20 мин. и ....си облизахме пръстите с мъж ми!

Добър апетит!

Ще пробвам и другите рецепти, особено тези със сметаната!Благодаря на всички ви и специално за всички вас:

В тавата и Да ви е сладко!

# 10
  • Мнения: 1 818
newsm10 Страхотно изглеждат,Цоци!Браво!

# 11
  • Мнения: 721
Когато ме мързи сварявам макароните и им добавям готовия доматен сос на Дерони с босилек и настъргвам кашкавал. Сосчето е много хубаво. Пробвайте го, ако не сте

Общи условия

Активация на акаунт