Въпрос за гърдите при отбиване

  • 1 287
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 474
Здравейте,

След 1 година прекрасно и безпроблемно кърмене благодарение на вас   bouquet и подкрепата на близките ми, започнах да отбивам сина си. Както предполагах, кърмата ми през последните 1-1.5 месеца явно беше страшно намаляла. Въпросът ми е: трябва ли да правя нещо по-специално за гърдите си? Примерно в последните около 30 часа не съм кърмила изобщо и не усещам напрежение или подуване на гърдите. Едната си е все едно напълно празна, другата е маалко по-натежала. Естествено, ако синът ми нещо се присети да си цока и се разреве неустоимо така или иначе ще му дам. Но това може да стане най-рано нощес, т.к. сега го завеждам у майка ми. А това ще прави вече над 2 денонощия некърмене. Страхувам се да не направя някоя беля с гърдите си сега накрая!
Благодаря и вярвам, че ще ми помогнете, както винаги до сега!  Laughing

# 1
  • София
  • Мнения: 555
Здравей, доколкото знам от многото подобни запитвания и статии тук във форума, ако не усещаш напрежение няма нужда да цедиш, но ако изпиташ такова - изцеждаш малко за облекчение.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз бях така втората вечер на некърмене,но той точно тогава ревна и му дядох да суче през нощта,за да ме облекчи.То при мен ме наболяваше и имаше бучки,но като цяло не беше пълна гърдата.От тогава вече почти два месеца не съм имала никакви проблеми.Не съм цедила и не съм правила нищо специално Peace

# 3
  • Мнения: 791
Аз кърмих до 1г 4м. Отбиването беше постепенен процес и в началото се цедях по малко 2-3 дни по веднъж вечер и от двете гърди, за да спадне напрежението /но да подчертая, че ние имахме доста кърмения в денонощие и съответно количеството мляко беше повече/. Намалихме храненията до 1 на ден, сутрин, и ми се случи 2 пъти да се цедя по малко вечер. Нямам никакви проблеми, мина вече месец и половина, не съм пила нищо!

# 4
  • Мнения: 5 026
Кърмих 1г3м. После не съм пила нищо, с изключение на Лецитин за профилактика на мастит.

# 5
  • Мнения: 1 517
Използвам темата да попитам: от една седмица не кърмя, от два-три дни в едната ми гърда се оформи бучка, придружена с болка при натиск. Не съм пила нищо, гърдите ми не се пълнят и не са напрегнати. Сега обаче явно се налага... Кажете какво да взема, лецитин?

# 6
  • Мнения: 2 159
защо не отидеш на мамолог, Ема един ден суче друг не и мисля че ще се отбие скоро
смятам да отида да ме види, за да съм сигурна че всичко е ок
то даже се препоръчва профилактика на 6 месеца

# 7
  • Мнения: 1 517
Аз се консултирах с гинеколог, каза ми да пия Бромокриптин и да не пипам гърдата. Той бил за спиране на кърмата, но пък аз нямам кой знае каква лактация.  newsm78
А така ми се искаше да избегна медикаментите. Confused

# 8
  • Мнения: 1 432
В никакъв слу4ай не пий тази отрова!!!
Ако много се притеснява6 и има6 много мляко си вземи Достинекс.Еднократно!Цената е солена,но става дума за здравето ти! Аз щях да се спомина от Бромокриптина преди  седмица.
 Confused Най-добре изцеждай по-малко под ду6а с горе6та вода.!Аз така процедирах,нямам проблем!

Общи условия

Активация на акаунт