Мога ли да давам фурми, ядки и т.н.?

  • 4 335
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 379
От темата на Белинда за сушените плодове се присетих, че отдавна се чудя кога мога да дам на Гошко следните храни:

 Confused: сушени кайсии (не можах да намеря такива, които не са опушвани със сяра, т.е. кафяви, така че говоря за масовите жълти сушени кайсии)
 Confused: фурми (има тъмни и по-светли, кои)
 Confused: смлени орехи, бадеми, лешници
 Confused:  стафиди

Останалите сушени плодове и аз не мога да ги ям, толкова са сладки, а и изобщо нямат вкуса на плодове.

А иначе ми се иска да започна да му правя нещо като домашно мюсли с ядки, та затова питам...

# 1
  • Мнения: 6 243
Аз поне докато не стане на година и половина не виждам начин да ги едно дете тия неща -> не са подходящи за даване.
Защо не му предлагаш домашно мюсли с пресен плод?

# 2
  • Мнения: 3 379
Искаш да кажеш овесени ядки с плод Simple Smile Ами давам му, идеята беше да се разнообрази с още добавки... Аз мисля, че не би трябвало да са проблем ксушените кайсии и фурмите, както и другите неща, поне що се отнася на начин на поднасяне - смилаш ги/пасираш ги и готово, в удобен за ядене вид. Въпросът е може ли да се въведат като храна толкова рано?

Между другото за сушените кайсии съм чела, че може и по-рано...

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
За кайсиите и аз знам, че може и по-рано.Стафиди също.
За ядките някъде бях чела/леле, това много достоверно звучи Embarassed , ама наистина не помня къде Embarassed /, че поради голяма опасност от алергични реакции, по-добре да се изчака поне до годинката, а най-добре и по-късно, както с ягодите.Особено трябвало да се внимава с фъстъци/но за тях съм сигурна, че знаеш/.За фурмите нямам идея Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 194
Днес по случайност точно това прочетох в една френска книга-казват да се чака до 2 години за фурми и стафиди, пък и за ядките...

# 5
  • Мнения: 18 542
Цитат на: mariakara
Днес по случайност точно това прочетох в една френска книга-казват да се чака до 2 години за фурми и стафиди, пък и за ядките...

За стафиди защо? Това е грозде все пак... Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 194
Виж, обяснения защо не даваха... Grinning
А , направих справка: сущени смокини и фурми, не стафиди Confused Мерси чета...

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Стафидите евентуално за да не се задави детето, като набъбнат - нали стават облички. Но може предварително да се накиснат, да поемат вода и да се нарежат на четвъртинки, за да се прибавят в мюслито.

# 8
  • Мнения: 3 379
Мерси момичета!

За да обобщя, може да давам стафиди (накиснати и нарязани) и сушени кайсии, но не и фурми и ядки, пък макар и смлени.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 249
С ядките бих изчакала, заради потенциални алергени, но не виждам какъвто и да е проблем във фурмите, сушените смокини, сливи, изобщо сушените плодове.
Единственият проблем, за който се сещам, е вече споменатият със задавянето. НО при накисване и съoтветно пасиране, какъв е проблемът Rolling Eyes ?!

Реадктирам, за да добавя 3 линка:

INTRODUCING SOLIDS TO BABY - схема по месеци на захранване. Някои храни се въвеждат малко рано, но тук фурмите ги предлагат между 10 и 12 месеца.

Age-by-age guide to feeding your baby and toddler - тук предлагат всички сушени плодове цели, накиснати във вода (именно заради задавянето) между 18 и 24 месеца.

А тук http://www.wholesomebabyfood.com/tipNov2.htm, говорят за сушените плодове, пюрирани, като естествено решение на запека при бебетата ( 6м+).

# 10
  • Мнения: 3 379
Благодаря ти Iva_D, аз също си спомням, че бях чела някъде по сайтовете, че не е проблем, но все пак реших да питам... Ще се запозная подробно с пуснатите от теб линкове Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт