Разглезено ли е детето?

  • 1 546
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 367
Здравейте!Синът ми е на 6 месеца и в повечето случаи никак,ама никак не е самостоятелен. В смисъл всичко бързо му омръзва,почва да се сърди,а като го взема на ръце грейва. На всичкото отгоре не само на ръце,ами и да го подхвърлям. Тогава се смее с глас. А нали се сещате,че това става все по-трудно,защото е тежичък...Нито в проходилката се задържа повече от 5 минути,нито в столчето,нито на дивана.За кошарката да не говорим.Какво да го правя?Не искам да го оставям да плаче,защото сме в период на очакване на първо зъбче и не съм сигурна,че не плаче от болка или сърбеж на венците.Помогнете,ръце нямам вече.... #Crazy

# 1
  • някъде
  • Мнения: 4 955
разходки навън Peace
ние затова по цял ден не се прибираме Mr. Green

# 2
  • Мнения: 5 026
Така беше и синът ми. Отмина този период, заиграва се вече сам, но все още тича да го гушкам  Heart Eyes

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Абсурд е да се говори за разглезено бебе.При нас разходките наистина помагаха много,но и с времето ще започне да се заиграва.

# 4
  • Мнения: 1 367
Разходките наистина помагат,но нали все пак трябва и да се поприбираме от време на време... Laughing Кога отминава този период?

# 5
  • Мнения: 4 111
Не знам за каква самостоятелност говорим при шестмесечно бебе. Ами то си е бебе, нормално е да не е самостоятелно. Открива света, бързо му омръзват много неща, иска внимание, иска мама. Разходки, внимание, говорене, гушкане. Не е глезено, просто е още бебе.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Като седне или проходи.Тогава ще има много нови неща за изследване.

# 7
  • Мнения: 1 212
Разходките наистина помагат,но нали все пак трябва и да се поприбираме от време на време... Laughing Кога отминава този период?
Предполагам те тормози мисълта, че детето изпитва някакъв дискомфорт / за зъбките например както пишеш/ ...
Да, тягостно е , но без да те плаша след като отмине този период влизате веднага в следващия - дори всичко да е наред повече от час / в най - добрия случай Mr. Green/ никой не иска да се вози в количката  Naughty
Синът ми е на 8 месеца и след указаното време почва да мрънка, да крещи и да се дере с глас в желанието си да бъде пуснат да пълзи или да бъде държан на крака изправен .
Все пак ако трябва да дам някакъв съвет опитай се да му отвличаш вниманието с нещо забавно като често сменяш типа занимавка.
Успех  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 750
За мен не е глезотия да се гушка бебето, когато то иска това. Та светът е толкова страшен за тях, а мама е най-близкото, познато и любимо нещо. Бебетата имат нужда от майките си, от гушкане, говорене, от внимание. Не се съпротивлявай, а бъди с бебето си колкото е необходимо, за да се чувства то добре. Едно обичано и гушкано бебе не е разглезено, а щастливо. Бъди сигурна, че този период ще отмине и ще ти се иска да го гушкаш, ама няма, то няма да иска Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 555
Много се зачудих на идеята за самостоятелното 6 месечно бебе  Thinking
Всеки човек има нужда от внимание. Ама ние когато искаме такова от мъжете си, не си задаваме въпроса дали пък не сме разглезени  Thinking

# 10
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ти, шегуваш ли се?
На 6 месеца - самостоятелно?
Рано ви е за проходилка, пък и не ви съветвам въобще за нея. На 6 мес. е рано да се задържа седнал повече време, какво остава прав в проходилка. Пусни го на пода по корем, ще се учи да лази.

# 11
  • Мнения: 288
Ти, шегуваш ли се?
На 6 месеца - самостоятелно?
Рано ви е за проходилка, пък и не ви съветвам въобще за нея. На 6 мес. е рано да се задържа седнал повече време, какво остава прав в проходилка. Пусни го на пода по корем, ще се учи да лази.
PeaceПодкрепям с две ръце

# 12
  • Мнения: 1 615
Подхвърлянето би ми било в повечко и на мен Wink За разглезване или самостоятелност е абсурд да говорим, но и все в ръцете ти е лоша работа, а ко няма кой да те отмени за останалите ти задължения. Пускай го да се развива, както съветва и firebird. Ако му дадеш повечко пространство за изучаване, ще ти даде малко въздух Wink

# 13
  • Мнения: 1 986
  За разглезване и дума не може да става Naughty/както са писали и преди мен/.Нормално е за повечето бебета да не се заиграват дълго с играчките,да им омръзва на едно място,да искат да бъдат гушкани и носени....-ще минат и този етап WinkОпитай да редуваш играчките и да не даваш много наведнъж,поне при дъщеря ми действа-слагам я седнала на дивана в кухнята,аз си върша работата,тя ме гледа;събрала съм всички дрънкулки в една торба и през 10-15 мин. й подавам по някоя-като й омръзне,прибирам я и вадя нова.Естествено,по някое време и това й писва-вземам я на ръце,разхождам я из стаите,танцуваме Wink

# 14
  • Мнения: 3 376
Непълно те разбирам,това е труден период и освен да ти кажа,че ще премине друго май няма какво...Аз бях станала специалист в правенето на всичко с една ръка,детето беше постоянно в мен,това е един наистина труден период и за двама ви,изнервящо е,но си помисли колко важно е за детето да е до теб в този момент!Опитай със слинг или кенгуро,така поне ще имаш 2 свободни ръце.Моя син някъде в този период пак успявах да го залисам донякъде с проходилката,колкото и да не ми се искаше да я ползвам,но освен от нощни дежурства не можех /и все още/ да спя от болки в гърба и кръста.

Общи условия

Активация на акаунт