подкожно образувание

  • 2 163
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 686
Здравейте.
Днес съвсем случайно си напипах едно подкожно топче,вдясно от брадичката.Подвижно е:като го натисна от едната страна се преплъзва на другата и обратното.Не ме боли.Голямо е колкото грахово зърно,но малко по-продълговато.Някой има ли на идея какво може да бъде и към какъв специалист да се обърна?

# 1
  • Мнения: 1 712
Мъжа ми има такива по цялото тяло.Ходи на лекар,прави си изследвания и казаха,че са мастни образувания,който се махат,но излизат пак.Все пак не е лошо да отидеш на лекар.

# 2
  • Мнения: 337
По-хубаво отиди на лекар. Мен вече 2 пъти ме оперираха - от никакви подутинки се стигна до операция  - някаква стафилококова инфекция имам. Доктора втория път ми каза да не кърмя повече, малкото беше на 3 месеца, защото мога да я заразя. И в крайна сметка никой не ми каза какво ми е. Обаждах се и в института по заразни заболявания и нищо...
Дано не е нещо такова  newsm78

# 3
  • Мнения: 2 070
Аз имам две на главата.Подвижни и меки ма пипане.Едното порасна и след това пак се смали. Така ине  събрах кураж да отида на лекар.Мед. наименование е липом,доброка4ествено мастноубразование

# 4
  • Мнения: 686
На какъв специалист да отида?
А може ли да се направи нещо като цветна снимка на меките тъкани(или нещо такова),което да покаже какво е?
 Майка ми цялата е в такива топчета по ръцете,краката ,китката.Но при нея вече се уголемяват и почнаха да я болят.Ходи на прегледи,но ми се струва че никой не я взема на сериозно(то и в нашия град няма добри специалисти).Не я насочиха към никакво лечение.Според едните е мастна тъкан,а други лимфни възли.Предполагам че е наследствено мойто.

# 5
  • Мнения: 1 712
На какъв специалист да отида?
 .Предполагам че е наследствено мойто.
Личният лекар ще ти каже.На мъжа ми също е наследственно от баба му.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
мастен липом.
И да го махнеш, може пак да се образува.
Няма нищо страшно и обезпокоително, ако е това.

# 7
  • Мнения: 832
мастен липом.
И да го махнеш, може пак да се образува.
Няма нищо страшно и обезпокоително, ако е това.

И аз така мисля. Имам такова в горната част на ръката, не се вижда, само на пипане се усеща. Казаха ми, че ако нарастне и започне да се вижда, може да се махне ако искам. Ходи при хирург.

Общи условия

Активация на акаунт