Какво сиренце давате?

  • 983
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Здравейте мами,

Какво сиренце давате на бебоците си? Аз още не смятам да давам попара, а да слагам сирене в обедното пюре, но вчера купих на Маджаров "Пършевица"-беше най-скъпото и затова го взех....но е доста твърдо и не знам дали е подходящо? Вие имате ли си марка фаворит или купувате различни видове?

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 473
знам че трябва да е краве и да е обезсолено, мисля че марката няма значение...

# 2
  • София
  • Мнения: 1 368
В началото захраних с козе сирене на Маджаров,казват че козето сирене е най-близо до майчиното мляко.Сега вече купувам краве.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 750
Започнах да давам сирене след годинка. Избрах "Добрич", защото ми се струва най-вкусно. Обезсолявам го преди това в студена вода.

# 4
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Краве сирене, няма значение марката, обезсолявам го във вода

# 5
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Краве сирене, няма значение марката, обезсолявам го във вода
И аз така правя!

# 6
  • Мнения: 3 760
Краве сирене още не съм давала. Преди годинката не е много добре да се дава освен ако не е домашно. Причината - стабилизират го със сухо мляко (в него белтъкът въобще не е модифициран), а и го блъскат с консерванти. Confused
По-добре козе или овче (поради липса на такива сухи млека).
Преди няколко месеца въведох овче сирене, много добре обезсолено. Наскоро и балкански кашкавал.
Продуктите на Пършевица окончателно ги низвергнах, след като едно нискомаслено кисело мляко стоя отворено в хладилника ми повече от два месеца без да се развали...
П.С. Щом кърмиш няма защо да бързаш да въвеждаш млечни продукти...

# 7
  • София
  • Мнения: 6 242
В началото давах козе (май на Пършевица, не помня), след това май минах на овче и накрая краве. Не съм купувала от определена марка; имаше един период, в който давах домашна извара.

# 8
Аз давам козе на NDN, но при последния пазар не отктрихме такова и сега сме на Маджаров. Държа го във вода, а за мъника слагам от предния ден парченце във вода, да се изкисне напълно.

# 9
  • Мнения: 324
Лекарката в Бон апети каза, че до годинката най-добре е да се дава извара, тъй като в нея няма никаква сол и има много малко мазнини, а в същото време си има всичките полезни неща.

# 10
  • Мнения: 4 447
Изкиснато му давам, фета.  Peace

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
аз обезсолявам домашно, но съм чувала добри отзиви за козето сирене.

# 12
  • Мнения: 115
Аз давам на Дея или Пършевица предварително обезсолено.

# 13
  • Мнения: 1 691
Каквото има в магазина - краве (обикновено е Добрич), обезсолявам го във вода.
Знам, че в кравето има сухо мляко и какви ли не други боклуци и консерванти, но пък изварата като вариант не ми се вижда по-подходяща, защото е просто пресечено мляко, докато сиренето все пак се подсирва с мая и така белтъкът му се разгражда повече.

# 14
  • Мнения: 3 886
Нямам определяна марка гледам да е по твърдо PeaceКраве взимам

Общи условия

Активация на акаунт