Какъв матрак?

  • 2 679
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 735
Ще купуваме легло-преносима кошара,но не знам какъв матрак.От там ми идват доста въпроси:
1.Дунапрен или кокос и пяна?
2.По ми допада кокос и пяна,защото е по-твърд,но пък не е ли много дебел за горното ниво на кошарата?
3.На горното ниво на кошарката въобще слага ли се допълнителен матрак/все пак доста тежи/?
Моля Ви,споделете вие как сте се справили,че вече от тези покупки главата ми изпуши! Banghead

# 1
  • Мнения: 738
Нашият малечко-палечко също спинка в такава кошара,но на най-горното ниво не съм слагала матрак, защото считам че може и да е опасно.А от друга гледна точка едно новородено няма нужда от такъв.Вече става все по подвижен и смятам да му купя дунапренен матрак,защото са доста мекички 8см.Тези с кокоса са много твърди и ми се струва, че няма да са много удобни!!!


   П.П.Леко раждане и успех!!!Да се похвалиш за рожбичката като се появи на белия свят!

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Дааа, някои матраци са толкова високи,че като поотрасне бебе без проблем ще може да падне от кошарата.
Имаме такава кошара и не я ползвам. Купихме си от тези преносимите и  съм много доволна.
Синът ми е на година и нивото е до раменцата му.Няма начин да изпадне от нея.
Отделно,като пада вътре няма твърди ръбове ,на които да се удари.

# 3
  • Мнения: 1 422
Задължителн отвърд - и за бебета, и за деца, и за възрастни. чакам Магнифлекс да направят малки  Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 5 079
За преносима кошара - обикновен, с две ръце! Peace

# 5
  • Мнения: 191
За преносима кошара - обикновен, с две ръце! Peace
може би двулицев имаш впредвид  Rolling Eyes Hug

# 6
  • Мнения: 492
Ние сме със сгаваема кошарка. В началото не е необходимо да слагаш матрак. Първите два-три месеца ще минете без него.После бебчето като натежи е необходим, защото иначе хлътва и се получава нещо като хамак. Laughing Ние взехме най-обикновен дунапренен матрак, защото една приятелка ги продава и каза , че от пенолатекс няма нужда, а и е доста скъпичък /около 70лв./. А за кокоса казва,че ако се напишка не може да се пере и задържа влагата, понамирисва после и почва да се рони. Това е което аз знам. Успех при избора. newsm10

# 7
  • Мнения: 545
Ние преди 7 години, когато се роди големият ни син, му купихме кокосов - и до днес си го ползва, не смятам, че е твърд.
Колкото до:
......А за кокоса казва,че ако се напишка не може да се пере и задържа влагата, понамирисва после и почва да се рони.
Може и така да е, но докато беше малък и все още се напишкваше, винаги под чаршафчето слагах една гумирана подложка (т.н. пикливка) и не са се получавали подобни инциденти.

# 8
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Дунапрена е мек,деформира се и запарва.
Предпоръчвам ти матрак с кокосова вложка.
Има различни варианти и дебелини.По средата между слоевете също може да има слой дунапрен.

# 9
  • Мнения: 1 216
Купихме Манифлекс за същата кошара  - много  е готски

# 10
  • Мнения: 993
Задължителн отвърд - и за бебета, и за деца, и за възрастни. чакам Магнифлекс да направят малки  Wink

Магнифлекс имат малки матрачета и правят даже по поръчка всякакви размери, но са им много несериозни вносителите. Бях решила да купя такъв за малкия, но така се излигавиха, че се ядосах и му купих български двулицев. Наистина - струва ми се по-мек, отколкото е необходимо. След време може да се пробвам пак с Магнифлекс - може пък да намеря някой, който не държи да си прогони клиентите.
А кокосовите не се препоръчват, защото пълнежът се рони под формата на ситен прах. Аз не бих искала моето дете да диша подобно нещо.

# 11
  • Мнения: 1 883
Ние сме с Магнифлекс и съм много доволна. Peace

# 12
  • Мнения: 564
И ние сме с Манифлекс - откакто слезе на долното ниво - перфектен е. Преди това, докато беше малка, а и по-лекичка, ползвахме 'преносимия' матрак - дунапренен, който се сгъва на 3. Същия матрак го ползваме и сега, когато пътуваме.

# 13
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Кокос и пяна не е добър Close,дъщеря ми спи на латексов

# 14
  • Мнения: 3 360
Магнифлекс-всички сме с такива  вкъщи и съм много доволна Peace

Общи условия

Активация на акаунт