Кое училище 32 ро или 18 то?

  • 4 029
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 886
От сега съм в избор за училище.Просто искам мнения.В 18 има източни езици а в 32 ро има английски и руски.Ако има мами  на който деца са в тези училища моля споделете доволни ли сте има ли  занималня и  всичко  bouquet  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 351
Не е ли малко късно за избор?Миналата година още в началото на април бяхме подали документи,а  после имаше тест за входящо ниво.А по темата на есен хлапето е втори клас в 18.За първи клас има занималня,стол,спорт,няма транспорт.Не ми се е оплаквал от тормоз от страна на по-големите,даже му върнаха изгубения телефон.Ако те интересува нещо по-конкретно-насреща съм.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 074
Ето ти малко мнения:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156775.0

# 3
  • Мнения: 3 886
АЗ   просто информативно питам.Сега сме предучилищна.Предстой ми   да записвам   новата година до тогава трябва да реша PeaceА в темата самата аз съм писала.Мислех да сме в 32 ро Peace

# 4
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Всички начални училища предлагат английски или руски или немски или френски.

Вторите езици се включват най-рано 5 клас.

Източните езици в 18-то са до колкото знам след 7-ми.
Търсете подходяща учителка. Дори, ако не случите на подходяща, не се колебайте да я смените. Също е необходимо транспорта да ви е удобен.

# 5
  • София
  • Мнения: 351
В 18 има източни езици от 1клас.Сина ми е с японски.Повечето деца от класа учат английски извън училище.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 074
В 18 има източни езици от 1клас.Сина ми е с японски.Повечето деца от класа учат английски извън училище.

Разкажи как е Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 351
По японски имат двама учители-японка и българин.Първи клас имаха 3ч.седмично.Учи се без учебник,свикват с езика,но до края на годината бяха взели числата до 10,сезоните,елементарни неща като "как се казваш" и т.н.Учителят по японски е роден за преподавател-поднася материала под формата на игра и на децата им е доста интересно.От втори кл.ще започнат да учат азбуките-две са.Не знам как ще е тази година,но миналата японския изобщо не го натовари.Имаше време и за учене и за игри.

# 8
  • Мнения: 191
Аз съм твърдо зад 18 -то,напоследък 32-ро е много под нивото,което беше.Нашата кума записа сина си в 32-ро,но нейна позната от инспектората я посъветва да го премести в 18-то ,понеже в момента качеството на обучение било доста по-добро.Дано съм помогнала,но пак оставам в чуденка,не мина ли крайния срок за записване отдавна  Rolling Eyes а и някакви тестове имаше май проверовъчни  newsm78

# 9
  • Мнения: 191
ох ама съм отвеяна май съм пропуснала последния ти пост за предучилищната  Embarassed Embarassed а отностно транспорта ми те са почти едно до друго,така че транспорта е еднакъв и за 2те  Hug

# 10
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
В 18 има източни езици от 1клас.Сина ми е с японски.Повечето деца от класа учат английски извън училище.

А какви други езици има от първи клас.

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В 18 има източни езици от 1клас.Сина ми е с японски.Повечето деца от класа учат английски извън училище.

А какви други езици има от първи клас.
На една приятелка сина й тръгва там от септември и е във френска паралелка.

# 12
  • Мнения: 3 886
Добре момичета а не може ли да е в английска паралелка и с японски???????ТАРА моляте кажи Peace  bouquet  bouquet

# 13
  • Мнения: 3 146
Е, ще ме убиете! Детето още не знае добре български, та япоснки и английски от първи клас. Не, не говоря, че не може да пише и чете, но знаете ли какво е да завариш децата в 5-ти клас с 5 часа английски, 4 часа немски и 3 часа български и литература. Нищо не могат да научат от чуждия език, защото нямат и идея от синтаксис, а той се преподава само в часовете по български.
18 е много добро. Но не зная дали 2 абсолютно чужди езика са критерият, по който е добре де се избира. Всеки си знае, аз само споделям опит.

# 14
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз питам, защото сестра ми е преподавател по източен език в университета и общо взето преподавателите там са против това в училище да се учи това.

Също така в първи клас не трябва освен български да се учи друго, но това се прави.

Общи условия

Активация на акаунт