обрив и диария

  • 3 577
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 319
От 6 дни дъщеричката ми (на 4 месеца) е с разтройство. Само на кърма е. От 4 или 5 дни има и обрив по тялото. До вчера бяха ситни пъпчици, като от претопляне. Ходихме при педиатъра, той каза, че не е нищо притеснително, не било шарка, а за разтройството - било нормално за кърмени бебета. Днес обаче обрива стана доста по-различен. Пъпките са големички, с бяло петънце в средата на всяка пъпка. Ето и малко снимки:







Дали може да е някаква шарка? Проблема тук, в Канада, е че почти никакво лекарство не може да се купи без рецепта. Във вторник пак сме на лекар (за редовната консултация), но ми се иска преди това да съм наясно (ако е възможно разбира се) дали това е шарка или е може би някаква алергична реакция към нещо, което съм яла аз.
Благодаря предварително за отговорите.

# 1
  • Мнения: 729
Това е алергичен обрив.Моника беше с такъв преди месец.Изписаха и Идумед и вит Ц.Пъпките бяха абсолютно същите но на по-малко места.Следи бебо за хрема и кашлица.Възможно е да се затрудни и дишането но не е задължително.Непременно заведи детето на лекар.Обривът ще остане около 10 дена , но трябва да пие нещо противоалергично.Успех в лечението.

# 2
  • Мнения: 319
Благодаря за отговора Simple Smile
 Досетих се (ама малко късно), че последната седмица 2 пъти ядох гъби, и непосредствено след първото ядене се появиха пъпките, а след второто станаха доста повече и доста по-големи. Иначе беба я добре, разтройството поотмина, и първите пъпки започнаха да избледняват и изчезват. Друг път просто ще внимавам какво ям ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт