Препоръчайте гинеколог...

  • 764
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте, мами. Първо искам да кажа колко страхотен е този форум/въпреки че всички сте го чували над един милион пъти/. По полезен е от всички списания и книги, на които съм попадала и събира страшно много информация. Направо мога да изгубя един цял ден в него...то така и става доста често... Rolling Eyes
Както и да е..та ето го моят проблем - аз съм на 19 години и съм сигурна, че съм бременна, дори вече май във втория месец/само да кажа, че НЕ Е това проблемът, а първоначалното уточнение./. Всъщност с приятеля ми много искаме това бебче - заедно сме от 3 години, той е по-голям от мен, работи и печели добре, аз също работя от 4 години и сама се издържам, а тази година завърших и кандидатствах, приеха ме в СУ. Като цяло с тези думи искам да подчертая, че всичко си ни е наред и много ще се радваме на бебчето.
Проблемът е друг.
Страх ме е да ида на гинеколог заради отношението на  гинеколожките на които съм попадала. Преди време ми беше закъсняло малко/но не бях бременна/, посетих една, която направо ме ИЗЯДЕ задето съм била толкова млада бременна, втората ме изгледа тъпо и ми каза, че само циганките раждат толкова рано, третата, при която отидох бе по-възпитана, каза "слава богу, че не си бременна, иначе какво ще го правиш това дете, не знам, трябва аборт" и ми предписа противозачатъчни... Cry Cry Cry
една приятелка, която е на 20 също е бременна, но в по-напреднала бременност и тя също в началото имаше проблеми с много гинеколожки относно отношението...
И така вече две, три седмици седя и не знам какво да правя, зная, че тези дни/ а трябваше да го направя много по-рано/ трябва да ида на преглед, но не знам къде и много ме е страх от това унизително и пренебрежително отношение на лекарите...
Затова Ви моля за съвет и ако някой знае гинеколог или гинеколожка, която не би се отнесла по такъв начин моля да ми препоръча/става въпрос за София/.

Предварително ви благодаря ужасно много! Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 11:46 от Morena

# 1
  • София
  • Мнения: 17 591
В случай, че предпочитеш Здравната Каса - д-р Иванова от 17 п-ка
Ако искаш най-доброто - д-р Щерева МБАЛ "Св. София". Тя проведе и секциото ми - на 6тия час само болничната обстановка ми напомняше, че изобщо съм била оперирана.

# 2
  • Мнения: 1 195
Според мен е трябвало да сложиш на мястото им тези лекарки!
Кои са те  че да ти държат сметка?
След като вие си го искате детето какво ти дреме
Отиваш нахакано без да се притесняваш.

Лично аз ходя в Токуда при д-р Евтимова. Вземаш си направление за проследяване на бременност от личния и отиваш в болницата която си си избрала.

Прекрасно е да си бременна и още по-прекрасно е детето да е желано така че късмет.  И леко бременеене Simple Smile))

# 3
  • София
  • Мнения: 1 074
Здравей, миличка,
Поздравления за смелостта ти и увереността.
Естествено, че ще си го родиш, да сте живи и здрави цялото бъдещо семейство!
За гинеколожката - отиди, защото спешно трябва да ти назначат прием на фолиева киселина - вълшебно хапче, което намалява риска от генетични увреждания за плода до 70% и се пие до трети месец. Освен това пий витамини (О! Мами са добри или на HIPP витамините) и Зимафлуор на хапчета по 1 на ден за зъбите.

# 4
Благодаря за отговорите!
Mpulle, като се прибрах и аз така си помислих, обаче тогава на място ми беше толкова гадно и те направо ме съсипаха, изобщо нямах сили да им обяснявам, че хич не са прави!
Zanda Ksurik, аз си пия фолиевата киселина от момента, в който ми закъсня:) но е ясно, че е наложително да ида на преглед. Само дето така ме е стра да не ме нападнат пак...ужасни предразсъдъци са това... Sad

# 5
  • Мнения: 526
 lesley,най-напред да ти честитя  bouquet
Жалко е,че си попаднала на такова отношение,това за мен са безумни изказвания.Виж тази темичка,в нея има похвали за много гинеколози и ако избереш някой от тях,който работи със Здравната каса,надявам се да нямаш проблеми...

Бял списък за гр.София

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Ходя при д-р Власова, в Св.Пантелеймон.
Медицински център ''Св. Пантелеймон''
ул. ''Княз Борис I'' № 21
записване на час на:
тел. 954-95-88
тел. 951-51-62

Много е внимателна и свястна, и всичко обяснява подробно.
Успех, и лека бременност!

# 7
  • Мнения: 14 654
Привет и от мен, в подобна  ситуация бях преди 5 години- забременях на 20, с разликата, че бях първокурсничка, тази година завърших образованието си и имам чудесен 4-годишен хлапак край себе си. Това, че само циганките раждат на по 20 и на мен го каза гинекологът в поликлиниката, където ще лекува предимно циганки докато се пенсионира.
Нито един частен лекар, който държи на пациентите си и доброто си име няма да ти го каже  Wink
Моята бременност я следи д-р Тодор Йотов, работи в "Света София". Ако те интересуват координати- пиши на лични, ще ти дам телефона на частния му кабинет.

# 8
  • Мнения: 82
Миличка,няма по-хубаво нещо от бременността,още повече щом е желана,както е при теб,нищо че си млада!
Не им обръщай внимание на тези лекари,отивай с вдигната глава и им дай да разберат,че бебето е желано и че си щастлива,а те да си гледат работата!!!
Леко бременеене и всичко най-хубаво-късмет!

Общи условия

Активация на акаунт