Аромотерапия - въпроси

  • 532
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 737
От 4-5 месеца не съм усетила необходимост да посетя хомеопата си, тъй като съм добре, а и сменям 10-тина стари зле направени пломби, което ще отнеме още време и докато не ги завърша, няма да ходя на проследяване.
Запалих се по аромотерапията - много е приятно. Изпарявам си етерични масла във вода, от изпарителна лампичка със свещ.
Въпросите са:
- мога ли сама да си подбирам маслата, по това, което чета за тях?
- колко различни етерични масла наведнъж мога да смеся?
- колко време е препоръчително да е запалена лампичката - около час, например?
- мога ли с нещо да си навредя, при положение, че ми е приятна миризмата?

Прочетох, че не се препоръчва при деца, бременни и кърмене, за това лишавам детето от това удоволствие. Чудя се, обаче през зимата, когато се разболее, дали не мога да му въздействам с такова масло - булшинството са антисептични, при бронхити, астми, кашлици и всякакви дихателни проблеми, имуностимулиращи и т.н. До колко са допустими за болно дете?

# 1
  • Мнения: 143
Записвам се да следя темата защото от година и нашето семейство се е запалило по аромотерапията.
Подбора на ароматите можеш да си правиш сама, но не бъди сигурна в бърз и мек ефект, както при хомеопатията.
Много внимавай с детето. Някои от ароматите отпушват задръстените чакри толкова "хард", че да ти се завие свят.
За смесването не съм много сигурна, защото и ние сме все още в етап на експериментиране, напр. моят съпруг за хремата си последният път използва хвойна + евкалипт = беше успешно.
Аз съм до тук, защото както казах се самообучаваме.

# 2
  • Мнения: 1 737
Явно няма специалисти в тази област.  Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 1 095
Според мен това си е сериозна наука. И като такава, не е добре да се правят самостоятелни експерименти.
Може и да се нацели нещо, но се нацелва. А ако опита е неуспешен?  newsm78 Какво следва?

Има и друг вариант - да се отиде на обучение и след това да не се експериментира, а просто се знае.

# 4
  • Мнения: 143
Според мен това си е сериозна наука. И като такава, не е добре да се правят самостоятелни експерименти.
Може и да се нацели нещо, но се нацелва. А ако опита е неуспешен?  newsm78 Какво следва?

Има и друг вариант - да се отиде на обучение и след това да не се експериментира, а просто се знае.

О, абсолютно си права. Затова не съм писала нищо конкретно от това което ние сме експериментирали, защото не е опасно, ами е много опасно.
Аз и моя съпруг, обаче имаме и друга подготовка, която ни дава възможност да контролираме процеса и ако нещо се обърка можем да прекратим действието, но това е друг въпрос. В действителлност използваме аромотерапията, като допълнение на други енергийни техники.

Общи условия

Активация на акаунт