От кога се започва с попарата?

  • 3 182
  • 38
  •   1
Отговори
Ние сме на 6,5 месеца и се чудя да давам ли вече попара или да изчакам още малко? Задължителна ли е тя изобщо? И още един въпрос- жълтъка преди месото ли трябва да се въведе? Предварително благодаря!

# 1
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Започнах с попарата на вашата възраст,но вече бях въвела глутена. Жълтъка дадох близо на 7м. , а месото въведох на 6м. Peace

# 2
И мен много ме интересува този въпрос.Ще следя темата.Трябва ли да е въведен глутена или може да се въведе с попарата?

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Аз,попара не давам,а само сирене,а жълтък след годинката дадох!

# 4
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
И мен много ме интересува този въпрос.Ще следя темата.Трябва ли да е въведен глутена или може да се въведе с попарата?
Може да го въведеш и с попарата. Като за начало сложи само 1 сухарче. Но ако не си въвела сиренето преди това, не ти препоръчвам да въвеждаш 2 нови храни наведнъж. Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Чак пък задължителна едва ли.Аз не съм давала въобще,но може да се дава когато се въведе глутена.А по другия въпрос първо въведох месото,а след годинката и жълтъка.

# 6
  • Мнения: 167
На 7 месеца започнах с попарата - трябваше в началото по един сухар и изкиснато сирене  с големината на орех.Но това му беше крайно недостатъчно,така че още на втория ден -два сухара и сирене на око.
Жълтък започнах да давам около 5 месец-четвърт,смесен с пюре,през ден.

Всичко това по съвет на педито,който е твърдо за късното захранване.

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Жълтък започнах да давам около 5 месец-четвърт,смесен с пюре,през ден.

Всичко това по съвет на педито,който е твърдо за късното захранване.

Здраве му кажи на това късно захранване с жълтък от 5 месец!
Моята педиатърка и тя е за късното захранване,ама до 6 месец само на кърма или АМ!

# 8
  • Мнения: 983
А така приготвената попара пасира ли се? Или  newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 15 197
Попарата не е задължителна. Аз я давах. И до днес това е любимата закуска на Иво.

Може да изчакаш още малко-и заради глутена (в хляба или сухарите), и заради сиренето.

Може да въведеш месото преди жълтъка.

Аз пасирах попарата в началото.

# 10
  • пловдив
  • Мнения: 398
Моя син и до ден днешен не е ял попара,защото смятам,че няма нищо полезно в нея.За закуска яде кус-кус,овесени ядки или грис със сирене и масло.А за жълтъка опита го към 8 месец след месото. Wink

# 11
  • Мнения: 46 430
В България глутен се въвежда доста рано и доста смело. Ако караш по тази схема- след 6 месец.

Иначе по принцип, за да е безопасно, глутенът се въвежда след 10 месец.

Попарата не е задължителна, хляб и вода, кое да й е задължителното  Laughing давала съм няколко пъти, но я спрях и започнах да приготвям: овесени и пшенични ядки, просо, грис, кус-скус, става много по-вкусно, а за полезност да не говорим  Sunglasses

За месото и жълтъка, не мисля, че има значение кое е първо, аз дадох месо на 8 месеца и жълтък на 1 г. и 7 м.

# 12
  • Мнения: 94
Давам попара от 8 месец.С глутен го захраних малко преди това с бишкотите на Плазмон, след това сирене/краве и добре обезсолено/.Сухарите в попарата ги начупвам, заедно с намачканото сирене, заливам с чай, малко захар и масълце.Малкия я обожава, никога не съм я пасирала.

# 13
  • Мнения: 29
...... и започнах да приготвям: овесени и пшенични ядки, просо, грис, кус-скус, става много по-вкусно, а за полезност да не говорим  Sunglasses.....
Извинете за невежеството, но кус-куса не е ли пак тесто? По-полезен ли е от сухар? Питам, защото скоро и аз ще трябва да се ориентирам какво да давам.

# 14
  • Мнения: 6 607
Към 8м май дадох попара в началото я пасирах .

Общи условия

Активация на акаунт