цветна снимка или инсеминация

  • 2 482
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте!
Незнам как да постъпя. Както вече ви споделих не мога да забременея вече 5 год. Доктор Ватев каза че хормоните ми са ОК, хламидии няма, цикъл нормален, овулация м/у 14/16 ден, спермограма ОК и все пак бебе няма още. Трябваше юли да направим инсеминация или цветна снимка, но ако биах направила цветна снимка първо триабва да се чака 3 месеца и след това да се правят опити(това вярно ли е) . Реших първо инсеминация, но още не сам я правила(май ме е страх от поредното разочарование). Как да постъпя първо цветна снимка (къде мога да си я направя без да ме е пратил д-ра) или инсеминация?
PS:Какво ви е мнението за д-р Ватев

# 1
  • Мнения: 2 309
Разбира се,4е първо трябва да направиш цветна снимка PeaceТака Ще знаеш сьс сигурност,4е нямаш проблем с тръбите...Всъщност,досега защо не са ти назна4или такава newsm78 newsm78 newsm78

# 2
  • Мнения: 56
Сестра ми имаше такъв проблем, 6 години я правиха на луда по всякакви изследвания, ти знаеш, мерене на температура, следене на овулацията, изпила е всякакви лекарства. Направи си снимка, лекарката реши че тръбите и са запушени (снимката е много болезнена), последва отпушване на тръбите, прави се три пъти и е ужасно болезнено, след второто отпушване получи голям кръвоизлив, едвам се оправи. И след всичките тези мъки - нищо. Най накрая чрез познат намерихме лекар, който наистина да и обърне внимание, след като видя снимката много се озадачи как лекарката е видяла запушване на тръбите, след като тръби въобще не се виждаха на снимката. Направи и инсеминация разбраха какъв е проблема, мина много бързо. Направиха и инвитро и сега има три прекрасни момичета. Но всичките мъки, години чакане и надежда можеха да и бъдат спестени ако повечето лекарите си гледаха работата, а не се чудеха на какви изследвания да те подложат за да ти вземат порите.

# 3
  • Мнения: 7 718
Гери, мнението ми за Ватев не ми е особено добро и като гледам от твоя постинг ми се затвърждава.
Първо се прави тест за проходимост на тръбите, после инсеминация.
Ако тръбите са ти запушени откъде ще мине яйцеклетката?
Ако си направиш хидротубация /това е тест също за проходимост на тръбите/, вкарва се физиологичен разтвор и се проследява преминаването му под ехограф, можеш да продължиш опитите същия месец, даже е пропоръчително, защото течността разресва власинките.
При цветната снимка също можеш да продължиш същия месец, но там има облъчване и все някоя яйцеклетка се уврежда, но ако една увредена яйцеклетка се оплоди тя по всяка вероятност ще загине в рамките на месеца.
Отиди в клиника по стерилитет, ама истинска.

# 4
  • Мнения: 1 335
Цветна снимка  Peace
Ако имаш проблем с тръбите, няма смисъл от инсе. При запушване и пр. проблеми, плувците няма как да се доберат до яйцеклетката.
Пожелавам ти съвсем скоро да се похвалиш   bouquet

# 5
  • Мнения: 4 324
Двете основни изследвания, преди да се направи инсеминация са проверка за проходимостта на тръбите и спермограма!

Тръбите могат да бъдат проверени по три начина - чрез цветна снимка, хидротуация или лапароскопия!

Момичетата вече са ти казали защо първо трябва да направиш цветната снимка (или един от другите два метода)

Успех!

# 6
  • Мнения: 7 718
Облъчване - да. Обаче нали ти е ясно, че всички фоликули са в яйчниците, не са някъде другаде. Лъчението уврежда някоя яйцеклетка. Дали тази яйцеклетка ще излезе след три месеца или след три години - никой не знае.
По тази логика не трябва никога да се забременява.
Хидротубацията е нов, съвременен метод, щадящ за организма и се препоръчва все повече и повече.

# 7
  • Мнения: 2 423
Lali   е права
 newsm10

# 8
  • Мнения: 72
На мен преди 2 години една от лекарките от ..... няма да казвам името на клиниката по репродуктивно здраве ...... ми каза, че там препоръчвали и правели хидротубация не защото е много по-надежден метод, а защото нямали пари да си купят ренгеновия апарат. Тези неща ги подавали за мноооог хиляди $ и по тази причина го карали на хидротубации. Диагнозата поставена след този метод обаче не била  толкова категорична както при снимка. Тя ме посъветва, понеже ми е friend,  ако искам да съм на 100% сигурна да опитам с цв. сн.

# 9
  • Мнения: X
извинявай, а колко струва сега при него инсеминацията и нали за вътрешно матъбна говориш? питам самата процедура колко струва без лекарствата? и дали все още в медицинска академия ги прави? благодаря.
напръви първо цветна снимка или лапароскопия диагностична и после почвай с инсемонациите.успех

# 10
  • Мнения: 7 718
Каталина, пари за рентгенов апарат нямат /като се има предвид, че рентгеновите апарати са вече много отдавна на пазара, за тази процедура може да се вземе втора употреба малък апарат, на който цената е доста прилична/, а за многократно по-скъпи ултразвукови апаратури във всеки кабинет пари имат.
Нещо не ми се връзват нещата.
Клиниката е ясно коя е. Wink

Общи условия

Активация на акаунт