2 въпроса?

  • 2 696
  • 19
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
- Колко време мина от момента в който решихте да правите дете до момента на взимането на решението да осиновите?

- И колко време ви отне подготовката по документите?

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 185
4 години
2 седмици за всички документи, с изключение на свидетелството от НСС, което ни отне 6 седмици

# 2
  • Мнения: 131
9 години правихме бебе и толкова ни отне да вземем решение, а документите ги подготвихме за 3 месеца.

# 3
  • Мнения: 3 715
Ето ти една подобна тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=191459.0

# 4
  • Мнения: 526
10г правихме бебе, а 2м подготвих документи, а малкия си дойде в къщи след 3месеца. Въпрос на искрено желание и много инат и воля. Човек убивам заради детето си.

# 5
  • Мнения: 1 669
За четири години - четири неуспешни бременности... Cry

На 8 май взехме решение за осиновяване. Grinning

На 6 юни подадохме заявлението. Grinning

На 10 август бяхме вписани в регистъра.  Wink

(10 август е и датата, на която загубих първото си бебе в 5 - ти месец през 2003)

# 6
  • Мнения: 2 722
Дете и до сега се пробваме да си направим, а документите приготвихме за 7 дни - то и по.бързо можеше, ама за едната бележка държаха на едноседмичния срок  newsm78

# 7
  • космополитно
  • Мнения: 941
- Колко време мина от момента в който решихте да правите дете до момента на взимането на решението да осиновите?

- И колко време ви отне подготовката по документите?

При мен не е имало решение да творя дете, а желание да имам и отгледам дете. И то винаги е било в мен от най-ранна юношеска възраст! Винаги съм мислела за осиновяване (въпреки, че по родови традиции ми се "падаше" многодетство; раждане на близнаци и не съм се съмнявала, че ще имам дъщеря (единствената ми "претенция" в социалния доклад). Интересно ми е ЗАЩО такива са били мислите и усещанията ми и все още нямам категоричен отговор, а само рационални обяснения и хипотези!
Веднъж само надникнах в клюкарника от любопитство: "какви теми се разискват там?" и мернах нещо от типа:"Имате ли усещане за мисия на живота си?". За сега не съм отговорила там (дали имам свестен компютър, качествена нет връзка или пък време)!? Но откакто открих и достигнах до дългоочакваното ми дете ме обзе сигурност и спокойствие за смисъл на живота ми.
Подготовката на документите ми отне малко време - само от минималните срокове за подготовка на формулярите. Но  изготвянето  на социалния доклад и попадането в регистъра... да ги сметна ми ъ... май някъде 6-7месеца (имам личен принос за големия срок, защото отказах да подпиша съгласие за надзор от социалните на взимоотношенията ни с детето ми - струваше ми се контролиращо и от не особено компетентни хора в повечето случаи). Това върна преписката:"Такъв прецедент!" И за да попадна в регистъра трябваше доброзорно да ревизирам становището си: "Нещата трябва да вървят по процедура!"...Мда, В България РАЗЛИЧИЕТО НЕ СЕ ТОЛЕРИРА!
От попадането в регистъра до първата покана за среща с дете минаха още 1г.4 месеца. То стана и моя дъщеря, макар, че не я разпознах чрез телесни сигнали, а на ниво разум си дадох сметка, че нямам капацитет да загърбя, което и да е дете и да забравя очите му... Сега се радвам на промяната в тях!

# 8
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А подготовката на социалния доклад... колко време отнема?
От началото на подготовката на документите до вписването в регистъра колко време минава?

# 9
  • София
  • Мнения: 9 517
Зависи, различно е - някои отдели приемат само заявлението, а документите можеш да ги вадиш по време на проучването - т.е. горе - долу 3 месеца и нещо, други искат да кандидатстваш с готови документие - тук смятай - 3 месеца средно и нещо за проучването и преди това между 2 седмици и 1 месец за вадене на документите.

# 10
  • Мнения: 224
- Колко време мина от момента в който решихте да правите дете до момента на взимането на решението да осиновите?

- И колко време ви отне подготовката по документите?


10 години се опитваме да имаме дете.
Документите ги събрахме за 10 дена /някои с връзки/ само дето Следствената я чакам 3 седмица и мисля да звънна по телефона и да   #2gunfire  някой, иначе на портала ме питаха "бързаме лиnewsm78 че кой не бърза за тая работа. Относно социалните ми по район ми се струва отсега, че не си дават много много зор: 1. Само с целия комплект документи ще ми дадат вх. №  2. Два пъти звънях с доуточняващи въпроси относно документите и двата пъти ми казват "ами незнамMr. Green е кой да знае тогава   newsm78 може би съм длъжна аз да знам. Уфф дано да съм останала с грешно впечатление  Praynig

# 11
  • Мнения: 224
Забравих да ви кажа че решението за осиновяване го взех за 1 ден и то след като по случайност влязох в този форум.  Kissing Heart Kissing Heart Kissing Heart newsm51 Благодарна съм че ви има

# 12
  • Мнения: 526
Браво на теб Kossi

# 13
  • Мнения: 288
   Четири години опити.
    Документите станаха за две седмици.Най-дълго се чакат документите от прокуратурата, че не сме лишени от родителски права, и че не се води следствие-излизат за 15 дни. После се мотахме две седмици за препоръките и а-днес, а-утре, и то стана цял месец докато ги подадем. Е, вчера я свърших тази работа.  bowuu Обаче ми казаха, че ме чака дъъълго чакане. Sad

# 14
  • Мнения: 1 669
Зън-зън, проучването ще мине за нула време...

Дори няма да се усетиш...

Следи стриктно дали социалните спазват сроковете си...

По този начин, чрез деликатно "побутване" нашият доклад стана само за два месеца...

Иначе още щях да го чакам...

Прегръщам те и кратко чакане ти желая... Hug

Общи условия

Активация на акаунт