Гениталният херпес

  • 3 601
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Има ли майки с генитален херпес и как раждахте/как мислите да раждате?
Ако в момента на раждане има херпес, но не е видим /примерно на шийката на матката/, правят ли изследване и въобще как се процедира, занете ли?

# 1
Аз имам момченце на 2.2 г. С генитален херпес съм. През бременността ме беше страх да не навреди на бебето. При раждането за щастие го нямаше. Мисля, че трябва да кажеш на доктора като раждаш, той може да разбере. Сега планирам втора бременност. Пиши ми какво знаш за херпеса, моля те, да обменим малко опит. Аз също ще ти пиша повече, ако искаш. Мела ми е soffiavn@abv.bg

# 2
  • Мнения: 61
Ето един чудесен сайт по този въпрос. Непременно кажи на гинеколога си. Не знам дали знаеш, но херпеса се пренася дори в случаи, в които няма видими прояви. Тук на бременните се изписва Ацикловир в последните 2 седмици от бременността. Доклади и проучвания по въпроса има много в интернет. Потърси с някоя търсачка-аз така намирам информация за всяко заболяване. И не се притеснявайте, просто намерете лекар на който имате доверие. По света с това заболяване са 25% от хората и решение за здрави бебенца има.
http://www.herpeshealph.com/

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 818
секцио и херпес

размисли на форумки за гениталния херпес

още една темичка , обсъждана във форума

Каквото знам съм го изписала в горепосочените теми.
Поздрави!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Canadka грешка имаш в една буква в сайта, коъто си дала. Ето го- http://www.herpeshealth.com
Леко раждане и здраве бебе ти желая! Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 61
Въх! Много се извинявам, дано все пак съм била полезна. Понеже тук смятам, че няма здравеопазване, всичко за бременността много ме интересува, а този сайт се рекламира по телевизията постоянно, като се цитират тези проценти на заболели хора. Значи проблема е сериозен Thinking
Мерси за пожелянията, настройвам се от много време, но някак ми се иска да оставя работата на щъркела Simple Smile

# 6
Здравейте, аз съм имала херпес, но преди 4-и год. това значи ли, че все още го имам?

# 7
  • Мнения: 2 534
Цитат на: mimidoncheva9
Здравейте, аз съм имала херпес, но преди 4-и год. това значи ли, че все още го имам?

Ще ме поправят после , ако греша , но мисля , че си оставаш носител .

# 8
Срам не срам, въпреки, че мъжете в живота ми се броят на лявата ръка имам генитален херпес. Проблема е, че планирам скорошна бременност и такива неща изчетох, че косата ми настръхна. Консултирах се с гинеколога си, той ме успокои, че няма страшно просто трябва да се приложи секцио, но на мен тази мисъл мира не ми дава. Моля ви мили мами, ако има майки с подобен проблем, нека да споделят опита си и дано малко да се поуспокоя.
Желая здраве, усмивки и сладки бебоци!

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Правилно ти е казал за секциото, но не ти ли предложи лечение преди забременяването?  ooooh!

# 10
Няма лечение, това е проблема. Разбрах, че принципно риска не е голям, но искам да съм информирана. От прочетеното останах с впечатление, че до 3 месец, когато е завършена оргеногенезата плацентата не пропуска вируса, риска се качва във втория и третия триместър. Трябва да се следи бременността. Днес съм при друг лекар, че моя нещо с лека ръка маха и казва, “абе няма проблем, стига си го мислила!”.

# 11
  • Мнения: 9 900
хм, таман щях да ти пусна линк, ама попаднах на твоя тема от януари. тогава не ти ли обясниха на лични?

Последна редакция: пн, 13 юни 2005, 11:22 от тити

# 12
  • Мнения: 2 069
Не се притеснявай изобщо. Аз през живота си не бях имала такова чудо, и в седмия месец ми се появи.  Акушерката ми обяясни, че е вследствие на отслабен имунитет по време на бременността /беше и върла зима/. После в деветия месец пак ми излезе е се наложи да раждам секцио. На беба й биха 3 инжекции гамаглобулин като се роди и сега всичко ни е наред и на двете.  Simple Smile

# 13
На мен ми излиза при стрес, на дупето. След аборта – спонтанния ми излезе пак. Явно при нервно напрежение се активизира. Всъщност около 70-80% от населението са носители на вируса от 1 или 2 тип. При едни се проявява при други не. Може да го носиш с години и изведнъж да избие. Иначе за секциото е ясно, твърдо съм решила да раждам по този начин, но понеже ми предстои стимулация тези въпроси ме тормозят. Иначе лечение наистина няма. Има ваксина, която подтиска, но не те предпазва. При едни рецидивира при други не, въпрос на имунитет.
Да сте живи и здрави, много ти е сладка бебанката!

# 14
Бим Бам благодаря за линка, малко се успокоих, защото се оказва, че риска за бебето е по-малък, когато вече веднъж ти е избивал херпес преди бременността, а риска бил по-голям пи заразяване и избиване на херпес за първи път след забременяването. Вече ще подлудея. Не знам как ще издържа до 14:30, но след срещата с доктора ще ви пиша какво ми е казал. Въобще май не го вземат на сериозно повечето лекари този проблем...

Общи условия

Активация на акаунт