Моля помогнете- розов лишей , а след 2 седмици съм БУЛКА!

  • 28 801
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
Какво да Ви разправям!
Нападна ме розов лишей -ужасен обрив от главата до коленете -приличам на гущер , вече цяла седмица са мажа с цинкова паста и ДЕКТАКОРТ, но уви ефект никакъв като че ли дори се задълбочава !
Толкова съм притеснена и уплашена ,че направо не мога нито да спя ,нита да ям, нито нищо . Както писах вече ще съм булка  и представяте ли си гущер -булка ! Cry Cry Cry
Много Ви моля помогнете!

# 1
  • София
  • Мнения: 896
Мога да ти дам координати на хомеопат.

# 2
  • Мнения: 110
дай , моля те!
ти лекувала ли си се при нея? Embarassed

# 3
  • Мнения: 676
Аз имах доста отдавна преди около 15г. , но си спомням, че ми мина сравнително бързо - миеш се само с вода без сапун, шампоан и други такива и аз лично се мажех с Лоринден с гентамицин и ми мина за около 3-4 дена.

# 4
  • Мнения: 1 877
А защо не се консултираш с кожен лекар?

# 5
  • Мнения: 110
Консултирах се естествено !
Но това гадно нещо не се повлиява от нищо -отминавало си само след 6 седмици !Като пиша и настръхвам , аз  просто нямам време да го чакам.Лекарствата ,които ми изписа са само за облекчаване на симптомите Cry

# 6
  • Мнения: 1 877
Ами консултирай се с друг.Ти сигурна ли си ,че този е добър специалист? Все пак става дума за твоята сватба,на която трябва да си най-красива!Желая ти скорошно разрешение на проблема!

# 7
Какво да Ви разправям!
Нападна ме розов лишей -ужасен обрив от главата до коленете -приличам на гущер , вече цяла седмица са мажа с цинкова паста и ДЕКТАКОРТ, но уви ефект никакъв като че ли дори се задълбочава !
Толкова съм притеснена и уплашена ,че направо не мога нито да спя ,нита да ям, нито нищо . Както писах вече ще съм булка  и представяте ли си гущер -булка ! Cry Cry Cry
Много Ви моля помогнете!
Племеника ми имаше и му помогна тази цинкова паста +хума.С хумата стоеше намазан около половин час след което се отмива само с вода.

# 8
Здравей, преди една година и аз имах розов лишей. Ходих при кожен лекар и се оправих сравнително бързо след назначеното ми лечение. За съжаление забравих името на хапчетата които пиех, мазах се с "АДВАНТАН" крем - много е ефикасен. Както са писали по-горе не трябва да се използва сапун, кремове, лосиони, парфюми - изобщо никаква козметика. Ще потърся името на таблетките и ще пиша отново. Успех!

# 9
  • Мнения: 1 733
Все още имаш време, затова бързам да ти кажа. Майка ми през април се разболя уж от розов лишей. След като няколко месеца лечението й не се повлия от нищо, а докарах в София и я заведох в Токуда при д-р Денчева. Оказа се, че не е розов лишей, а е червен плосък лишей. Сега се лекува с други лекарства и за седмица има видим резултат. Казвам го, защото мисля, че е добре да се посъветваш и с друг специалист. Успех и дано се оправиш за сватбата.

# 10
  • Мнения: 1 737
Розовият лишей преди 10 години ми беше първия повод да потърся хомеопат. Цяла една година го лекувах неуспешно при 3-ма дерматолози. То не бяха специално бъркани мазила от аптеки, даже до някакви инжекции бях стигнала заради това. Изобщо не се повлия от нищо толкова много време.
След като отидох при хомеопат, на края на първата седмица петната бяха станали от ярко розови и сърбящи, до кафеникави и завехнали. На 20-тия ден почти не си личаха, а на 30-тия нямаше и след а от тях. Това с еднократно накапване на 3-4 капки лекарство на върха на езика ми, което даже не успях да глътна, толкова малко беше и изобщо не вярвах, че може да ми помогне. Това по повод някои нелепи твърдения относно хомеопатията и самовнушенията.

# 11
  • Мнения: 3 410
Дъщеря ми имаше розов лишей и сменихме доста лекарства по препоръка на лекаря, той май работеше на принципа на проба-грешка, докато най-накрая приятелка ни препоръча Лоринден - за не повече от 4-5 дни детето се оправи след тримесечни проби с какво ли не. Успех!

# 12
  • Мнения: 110
Много Ви благодаря мили момичета!
Утре ще ходя в болница "Вита " има кожен лекар ,ще видя тя какво ще каже !
Пък дано и за мен да изгрее слънце, от притеснение сигурно и температура вдигнах!
Благодаря Ви още веднаж и ще пиша!
Дано поне диагнозата се препокрие с другите мнения!
Вече се замислям дали да не отменя сватбата  newsm78

# 13
  • Мнения: 110
След посещение на двама доктори и нахлуване в дома на единият от тях  Embarassed, най -накрая имам диагноза :"алергия от неизвестно нещо"-хапчета по схема и уверения,че ще се оправя до сватбата.
Питам аз след ходене при 3-ма доктори и диагноза "розов лишей", как способният доктор ми сложи диагноза още щом ме видя ?
Направо ще ме подлудят тези хора с титли "доктор" , като се има предвид ,че вечно се оплакват от ниските си заплати , ами знаете ли повечето от тях не заслужават и 1/2, от това което заслужават.
Моля да ме извинят всички знаещи и можещи ,носещи с чест титлата !
Моля се само да съм жива и здрава и да нямам досег с" доктори"! #2gunfire
Успех на всички  bouquet

# 14
  • Мнения: 2 556
Мога само да те уверя, че ако наистина имаш розов лишей, със сигурност няма да се оправиш. Недей предварително да се благодариш на въпросния лекар, защото е напълно възможно да те е метнал на върбата и да си стоиш с обрив цял месец. Аз изкарах розовия лишей това лято, кошмарно е, но си бях така месец и половина - НИЩО не помага, освен облъчване със специална лампа или излагане на слънце редовно. С хапчета ще си заникъде, ако е лишея, това е. Дано не е той!!

Общи условия

Активация на акаунт