Мили препатили мами , ако можете...........

  • 1 471
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
да помогнете със съвет на една моя близка, тя иска да си имат детенце , но така и до скоро  лекарите не откриваха точната причина.Последно са ходили в някаква клиника(името на която няма да споменавам) и след два прегледа са ий казали , че трябва да изрежат част от тръбите и да я подготвят за инвитро.Поне според мен такова решение се взима след продължителни изследвания, а не само след два прегледа.
И така  планували са я за операция другата седмица, цялатра работа обаче "понамирисва " и моята позната е отишла на преглед при друг специалист , който й е казал ,че операция не се препоръчва, а трябва да се проведе  лечение с антибиотици.Моля  за всякакви съвети , моята приятелка няма интернет и аз ще и разпечатам вашите мнения.Поставили са й диагноза възпаление на маточните тръби, а сегА  ще напиша и точната диагноза на латиница : SAactosalpinx sinistra (дано да съм го преписала правилно) Praynig

# 1
  • Мнения: 4 298
Да не би да става дума за хидросалпингс?
Така трудно можем да се ориентираме. Хидросалпингса се установява чрез цветна снимка и лапароскопия.

# 2
  • Мнения: 1 950
Ами ако споделиш името на клиниката ще можем да ти кажем дали може да се разчита на докторите в нея или не.
Иначе диагноза как да поставим?

# 3
  • Мнения: 7 718
Хидросалпингсът често обрича ин-витрото на неуспех, както и естественото забременяване, поради изтичането на течност в матката от тези джобове.
Понякога тези джобове са достатъчно големи и се виждат и на ехограф категорично.
Нищо не пречи да опита първо с антибиотик.

# 4
  • Мнения: 133
името на клиниката не мога да кажа , първо защото не съм компетентна и незнам дали съм права в закл., които правя.Поне според мен такава операция би трябвало да се назначи след куп изследвяания, но това е мое мнение.
Вторият лекар , който не препоръчва операция , а лечение с антибиотици е Д-р Дренски от Пловдив, може пък ако някой има впечатления от него като специалист ............ох, не знам.Искам само да ви кажа ,че тя днес дойде при мен с едно листче написла там диагнозата си и ме помоли да видя някаква информация в мрежата , аз се рових доста , но не открих нищо конкретно, за това реших да питам тук , пък знае ли човек .........

# 5
  • Мнения: 7 718
Както разбирам става въпрос за Пловдив, така че вятърът за нея духа към София в клиника по стерилитет.

# 6
  • Мнения: 1 950
Лали е права Peace
Колкото до д-р Дренски - старо светило в гинекологията. Сигурна съм, че с новите техники не е много наясно. Това е мое лично мнение.
Но щом е за Пловдив, там дори и на клиниката не може да се вярва, най-вероятно е Селена. newsm78

# 7
  • Мнения: 141
Сега ще ти представя мое лично "направи си сам" кратко обяснение:

Sinistra значи "в ляво".
Sactosalpinx значи, че и двата края на тръбата са затворени или от възпаление, или от swelling (което значи подуване) и стените на тръбата се разтеглят (разширяват).
Има няколко вида:

- Sactosalpinx serosa - или така наречения хидросалпингс, който е натрупване на катариален салпингитис (гледай само как звучи!)
- Sactosalpinx purulenta - pyosalpings - натрупване на гной
- Sactosalpinx haemorrhagica - или хематосалпингс - натрупване на кръв в тръбите.

Знам, че такова излекувано (с антибиотици) хронично възпаление ме доведе до извънматочна бременност в двете тръби. Ембрионите се заклещиха там и едната тръба замина. И втората не става. Зависи, вероятно, от поражението - дали антибиотика ще може да помогне тръбата да се съхрани годна. Защото, в крайна сметка, лекарството ще излекува възпалението, но останат ли следи в тая тръба, все едно нищо не е направено. Жената може да бере ядове в последствие.

# 8
  • Мнения: 133
Лали е права Peace
Колкото до д-р Дренски - старо светило в гинекологията. Сигурна съм, че с новите техники не е много наясно. Това е мое лично мнение.
Но щом е за Пловдив, там дори и на клиниката не може да се вярва, най-вероятно е Селена. newsm78
не е Селена , клиниката не е в Пловдив
Благодаря ви момичета

# 9
# 10
  • Мнения: 7 718
Баси тайната Wink. И какво като се съмняваш в клиниката и резултата?  Нормално е.

# 11
  • Мнения: 4 324
magi_2 аз нещо не разбрах .........
Как са установили хидросалпингсът? Правила ли е лапароскопия или цветна снимка?

# 12
  • Мнения: 3 376
magi_2, не е нужно хидросалпингсът да се диагностицира след продължителни изследвания. Диагнозата може да се постави и много бързо, стига да са минали през цветна снимка/хидротурбация или лапароскопия. Понякога обаче гинеколозите се съмняват за хидросалпингс на базата на ехографски преглед - при разширяването на тръбата, понякога тя се вижда на ехографа. Това обаче за да се потвърди е нужно да се мине през цветна снимка или направо да се премине към лапароскопия (единственият сигурен метод за диагностициране).

Аз ако бях на приятелката ти и ми кажат, че се съмняват за хидросалпингс може би щях да се подложа на лапароскопия... В края на краищата при нея най-добре се вижда има ли или няма хидросалпингс. Ако няма, изобщо няма да се стигне до клампиране на тръбите. Но все пак всичко зависи от това дали приятелката ти вярва на въпросния лекар и клиника. Ако е отишла при тях просто като поредния експеримент, направо да го сменя с клиника по стерилитет в София или Пловдив.

# 13
  • Мнения: 133
magi_2 аз нещо не разбрах .........
Как са установили хидросалпингсът? Правила ли е лапароскопия или цветна снимка?
Ами първо аз не знам дали това е хидрослапингс, само това , което съм написала по-горе в мнението си.Моята позната е ходила в клиниката и след два прегледа с ехограф са и казали , че се налага да и махнат лявата тръба , а ако се наложи и другата и да я подготвят за инвитро.
Два пъти е оперирана от ендометриоза, след което са и правили цветна снимка , тръбите и са били напълно проходими, а сега след прегледа са и казали за операцията.

# 14
  • Мнения: 902
Д-р Даскалов в Пловдив или клиника по стерилитет в София.
После всичко останало.

Общи условия

Активация на акаунт