Докладът на социалните - имаме ли право да го прочетем?

  • 4 556
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 413
Момичета, вълнува ме именно тоз въпрос. Когато проведохме последната среща със социалната и тъй като ми предстоеше 1-месечно отсъствие, я попитах изрично- ще може ли да прочетем доклада, преди да потегли по етапния ред. Отговори ми буквално, че нямало нужда и не била такава практиката.
Само че аз държа да знам всичко, което би намалило или увеличило шансовете ми за осиновяване на дете.
И тук съм чела, че някои от вас са го чели.
Как да постъпя, при положение, че заповедта е издадена и докладът е отпътувал към агенцията, докато не съм била в София?Посъветвайте ме~Благодаря ви много!

# 1
  • Мнения: 2 722
Аз бих те посъветвала най-любезно да отидеш и да помолиш да се запознаеш с доклада който са изпратили. Ти имаш право на това.
Технически неточности и грешки са възможни - все пак и социалните работници са хора.
Успех!

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Как така няма нужда и не било практика?
Аз казах, че искам да го видя и ми го дадоха. Имаше няколко леки неточности, които поправиха.
Иди и го поискай да го видиш.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 517
И аз мисля, че не са длъжни да го показват, но наистина можеш да я помолиш - мисля, че ня Маня 66 й бяха объркали изискването за етнос и една година чакаха с грешни критерии

# 4
  • Мнения: 2 722
Мотае ми се из главата някъде информацията че са длъжни да ни запознаят с доклада. В крайна сметка всяка една социална работничка работи с няколко семейства - къде за осиновяване къде за някакви проблеми, за отнемане на родителски права и т.н.
Нормално, да не кажа напълно очаквано е някъде да им се омеша базата данни.
Точно на Маня 66 и бяха объркали изискванията за етнос, хем и дадоха копие от черновата на доклада. Черновата - наред а оригинала - кофти.

# 5
  • Мнения: 413
Ама къде да отида сега? Embarassed Тя вече ми е отказала да ми го даде, докладът е изпратен на по-висшата инстанция. Интересува ме дали знаете законово как стоят нещата!Ако съм в правото си да видя тези писания, тогава всичко е лесно!
Ако не- ще се примиря!
Именно етносът ме притеснява много!

# 6
  • Мнения: 3 715
Докладът го има и при тях, така че просто бъди по-настоятелна и ако повторно ти откаже, просто отнеси въпроса до началника й. Нямат право да ти откажат да си прочетеш доклада.

# 7
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Ама къде да отида сега? Embarassed Тя вече ми е отказала да ми го даде, докладът е изпратен на по-висшата инстанция. Интересува ме дали знаете законово как стоят нещата!Ако съм в правото си да видя тези писания, тогава всичко е лесно!
Ако не- ще се примиря!
Именно етносът ме притеснява много!
Пиши мейл на този адрес- asppr@asp.government.bg
Със сигурност ще ти отгововорят какви са правата ти- дали имаш право давидиш доклада или не.
След това си разпечатай какво са ти казали и иди при социалните.

# 8
  • София
  • Мнения: 533
Дейзи, като работеща в системата ти гарантирам, че със сигурност имаш пълното право да се запознаеш със социалния доклад - не само, че имаш право, а практиката на повечето места, е след като го прочетете, да се подпишете, че сте запознати с доклада!!!

Въпреки че докладът е изпратен по всички РДСП-та, които сте посочили, копие от него се съхранява в ОЗД-то, където е извършено проучването. Отиваш там и казваш например, че си звъняла в РДСП-София и оттам са ти казали за пълното ти право да се запознаеш с доклада ви. Как така няма да ви го дадат??????????

# 9
  • Мнения: 413
Дейзи, като работеща в системата ти гарантирам, че със сигурност имаш пълното право да се запознаеш със социалния доклад - не само, че имаш право, а практиката на повечето места, е след като го прочетете, да се подпишете, че сте запознати с доклада!!!

Въпреки че докладът е изпратен по всички РДСП-та, които сте посочили, копие от него се съхранява в ОЗД-то, където е извършено проучването. Отиваш там и казваш например, че си звъняла в РДСП-София и оттам са ти казали за пълното ти право да се запознаеш с доклада ви. Как така няма да ви го дадат??????????


Благодаря много!Това ми трябваше!Но няма ли как направо да поискам да се запозная със съдържанието на доклада от РДСП?Не искам да се връщам по стари стъпки, нито да създавам дискомфорт на някого. Благодаря ти много  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 533
Дейзи, виждам, че си от София - преди малко не погледнах и мислех, че си от провинцията, защото там практиките понякога се различават.

Изумена съм кое е това ОЗД в София, което процедира по този начин!!!

Има как и в РДСП - отиди там и търси Анита Дичева. Разкажи й за какво става въпрос - вярвам, че ще те разбере и ще ти даде да прочетеш доклада.

Ако имаш проблеми, пиши ми на лични Simple Smile

# 11
  • Мнения: 413
Дейзи, виждам, че си от София - преди малко не погледнах и мислех, че си от провинцията, защото там практиките понякога се различават.

Изумена съм кое е това ОЗД в София, което процедира по този начин!!!

Има как и в РДСП - отиди там и търси Анита Дичева. Разкажи й за какво става въпрос - вярвам, че ще те разбере и ще ти даде да прочетеш доклада.

Ако имаш проблеми, пиши ми на лични Simple Smile


Теа, ужасно си мила. Разбирам,че всички мили думи, изказани по твой адрес тук не са били напразно.
Ще потърся дамата и вярвам, че ще се "докопам" до знаменития доклад.
Бъди щастлива и все така всеотдайна!
Както и всички момичета в този сърдечен форум.  bouquet

# 12
  • Мнения: 690
Dazy, направи се на "културно луда" и пак я помоли вашата социална. Представи и точно тези аргументи - че те притеснява какво точно е написано по въпроса за етноса. Или ще ти го даде да го прочетеш, или ако ти откаже... (Може да не и се рови по папки да търси досието Ви). Отиваш в Регионалната дирекция в ж.к. Изток (по пътя за Дървеница, зад НСС-точния адрес го има на бланката на уведомителното писмо, но ако го нямаш, ще ти го пратя довечера) и обясняваш за притесненията си и могат да ти направят справка по ЕГН или име, какво е написано в регистъра. Ние така направихме и като се оказа че "сме с претенции" се върнах в Закрила на детето в Люлин, при шефката и написах молба за изрично отбелязване, че сме съгласни на цигански и турски произход.
Между другото, имам чувството, че освен написаното в доклада има значение и четенето му. Не мога да си представя, че на мен са ми дали едно копие, а после е поправено и изпратено съвсем друго.
Нашата социална беше много внимателна и самата тя ме извика за до уточняване на някои малки подробности (имаме ли МПС, заеми и др. дребни неща), даде ми доклада и ме пита харесва ли ми и има ли нещо друго, което да ме притеснява.
Успех. Не се примирявай, а си отстоявай правата и желанията на сърцето.

# 13
  • Мнения: 413
Dazy, направи се на "културно луда" и пак я помоли вашата социална. Представи и точно тези аргументи - че те притеснява какво точно е написано по въпроса за етноса. Или ще ти го даде да го прочетеш, или ако ти откаже... (Може да не и се рови по папки да търси досието Ви). Отиваш в Регионалната дирекция в ж.к. Изток (по пътя за Дървеница, зад НСС-точния адрес го има на бланката на уведомителното писмо, но ако го нямаш, ще ти го пратя довечера) и обясняваш за притесненията си и могат да ти направят справка по ЕГН или име, какво е написано в регистъра. Ние така направихме и като се оказа че "сме с претенции" се върнах в Закрила на детето в Люлин, при шефката и написах молба за изрично отбелязване, че сме съгласни на цигански и турск
и произход.
Между другото, имам чувството, че освен написаното в доклада има значение и четенето му. Не мога да си представя, че на мен са ми дали едно копие, а после е поправено и изпратено съвсем друго.
Нашата социална беше много внимателна и самата тя ме извика за до уточняване на някои малки подробности (имаме ли МПС, заеми и др. дребни неща), даде ми доклада и ме пита харесва ли ми и има ли нещо друго, което да ме притеснява.
Успех. Не се примирявай, а си отстоявай правата и желанията на сърцето.
Ох, нашата социална дори не искаше да знае колко са реалните ни доходи, да не говорим за МПС-та!
Отсече, че това нямало никакво отношение към осиновяването, когато аз попитах дали не трябва да се спомене,че все пак сме с много по-високи доходи от официално декларираните.
Не искам да ходя при нея, разочарована съм...Ще се обърна към РДСП.
Благодаря ви за подкрепата. Мен ме притеснява точно обратната страна на етническия "проблем". Не искаме ромче и не желая никой да злоупотребява с надеждите ни. Дано не съм засегнала никого, който има различни претенции от моите!

# 14
  • София
  • Мнения: 9 517
Благодаря ви за подкрепата. Мен ме притеснява точно обратната страна на етническия "проблем". Не искаме ромче и не желая никой да злоупотребява с надеждите ни. Дано не съм засегнала никого, който има различни претенции от моите!
Мила, не можеш да засегнеш никого - всеки човек сам определя какво е склонен да направи в живота си, ти имаш право на своите претенции, така както друг има право да има други, негови си претенции.
Успех от мен

Общи условия

Активация на акаунт