На 2 месеца няма очен контакт

  • 4 390
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Днес сестрата ме стресна, че не прави очен контакт с Теди. И аз не успявам, но майка ми е убедена, че прави и ме беше подлъгала. Не ме гледа, не следи движещи се предмети... Не знам доколко е нормално това положение. Сега е на 1 месец коригиран. Иначе след 2 дни става на 2 месеца, а според книгите тези неща трябва да ги прави на 1 месец. Някой имал ли е подобен проблем. Иначе Ева ни гледа.

# 1
  • varna
  • Мнения: 1 012
моя син беше на месец и половина като го изписаха от неонатологията и чак 2 месеца след това почна да се забелязва, че се заглежда и вижда предмети и хора-а иначе мен си ме следеше-по отрано като му приказвам и др,но може да се е орентирал по гласа или ми е виждал сянката-засега развитието му е нормално.питай някой детски офталмолог

# 2
  • Мнения: 3 914
Темата ти ме стресна,недей така Wink
Рано му е още,ако на три месеца не следи тогава почвай да се притесняваш Peace
Пробвай с ярка играчка ,на растояние две педи  пред очите му,първо да фиксира,след това я предвижи на страни и пиши какво е станало Hug

# 3
  • Мнения: 1 685
ех мами стига де!моя жорко е на 3 месеца и също не следи с поглед сега аз се плаша.оле!още е в майчин дом но ще взема сериозни мерки и аз,вече е 2 300  дали да се притеснявам?

# 4
  • Мнения: 1 165
NikiFin не се притеснявай- ще започне да ви следи с поглед.Дечицата ни са недоносени и донякъде това си оказва влияние.

# 5
  • Мнения: 18
Не слагайте децата под един знаменател. Не следели с поглед - ами непукисти са Simple Smile  Хайде не си създавайте сами тревоги. Здрави са ви дечицата, дайте им време  Peace

# 6
  • Мнения: 3 914
Не слагайте децата под един знаменател. Не следели с поглед - ами непукисти са Simple Smile  Хайде не си създавайте сами тревоги. Здрави са ви дечицата, дайте им време  Peace
ShockedКакво ли щеше да стане ако мислех по този начин ooooh!
Мила,пишеш в подфорум на недоносени деца,при някой от които престоят в кувьоз е отнел напълно зрението им,и знаеш ли,не месеците ,а дните имат значение . Това може да го каже само родител ,който не знае колко е тежко да загубиш зрението на детето си,повярвай ми не ти го пожелавам.Извини ме за грубия тон ,но това за някой тук е страшно болна тема и според мен родители като NikiFin са достойни за уважение,защото искат да са сигурни ,че са направили всичко навреме,по добре малки притеснения сега отколкото цял живот страдание.

Малко статистика:
*- Колко българчета годишно ,загубват зрението си ,заради ретинопатия на недоносеното?

- Около 100.*- извадка от текст който е публикувала Иви в темета за ретинопатия Peace

Последна редакция: пт, 10 авг 2007, 14:39 от Viki i mama

# 7
  • Мнения: 448
Темата ти ме стресна,недей така Wink
Рано му е още,ако на три месеца не следи тогава почвай да се притесняваш Peace
Пробвай с ярка играчка ,на растояние две педи  пред очите му,първо да фиксира,след това я предвижи на страни и пиши какво е станало Hug
Peace
На едномесечна възраст все още бяхме в кувьоз. Казаха ни да купим гумена играчка , обикновена, но в много ярък цвят ( електриков). Оранжевото ми се стори най-атрактивно  Laughing. Слагаха му я вътре " за да се учи да фокусира" ( все още не можеше да се направи оценка на състоянието на очите).  Когато "го засякоха", че гледа в нея много бавно я придвижваха за да видят дали я следи с поглед. От момента на поставянето и до проявяването на интерес мина мнооого време. Първоначалното следене също беше "накъсано" и за кратко.   bouquet

# 8
  • Мнения: 2 116
Аз пък мисля, че има от какво да се притесняваш!  Peace Най-добрия показател е майчиния ти инстинкт, който явно ти подсказва че МОЖЕ БИ има нещо нередно! Още повече имаш база за сравнение /подразбирам че имаш близнаци/!  Hug Но за да си сигурна, най добре направите преглед при офталмолог!  Peace Желая ти успех и пиши как е минало!  Hug

# 9
  • varna
  • Мнения: 1 012
е какво става има ли подобрение?

# 10
  • Мнения: 2 757
да определено има подобрение  Hug

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ДАни дълго не искаше да се заглежда а и на шум не реагираше
доносенобаче тежко раждане . загуба на тонове,форцепс,  кислородна палатка
но се оправи - темперамента му е много мудничък без за сега да намирам някакви реални отклонения от нормите...е по-бавен е но все пак в нормите

Общи условия

Активация на акаунт