За колко време се изчиства организмът от лекарствата?

  • 4 122
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 270
Моля ако някой знае, да сподели къде може да се прочете повече за колко време се изчиства организмът от хапчетата, които приема човек  newsm78

Има някои лекарства, на които изрично пише да не се приемат при бременност. Ако междувременно си забременяла  #Crazy Доколко е опасно за бебето и за теб?

# 1
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
На повечето лекарства пише така.Кажи от какво точно се притесняваш и какво си пила.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 270
от какво точно се притесняваш и какво си пила.

Ами нищо конкретно в момента ... май Embarassed

Обаче винаги чета листовките на лекарствата, а от 2001 година специално си пазя листовките от всички лекарства, които съм пила. Понеже сравнително често имам главоболие от време на време ми се случва да споделя пред някого и той да ми препоръча лекарство. Някои ми действат, някои - не. За съжаление съм сигурна, че дори и да не пише изрично, може да се окаже, че някои лекарства биха били вредни за едно бъдещо бебе. Просто се чудя доколко безвредни са някои лекарства и дали е по-добре да се търпи на болка и да се вземат в наистина съвсем краен случай или... Отделно, че напр. наскоро ни се скъса презерватив (в момента лекуваме проблем и се пазим) - уж взехме мерки, ама пак се замислям  Embarassed ...

# 3
  • Мнения: 7 718
Обикновено организмът се изчиства от лекарството до 24 часа.
През втората половина на цикъла е добре да се въздържаш от лекарства. Ако парацетамол ти  помага - разрешен е.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 270
За глава ползвам грубо казано каквото ми падне, защото съм чувала, че се свиквало  newsm78 Редувам ги: парацетамол, аналгин, беналгин, напоследък опитах сoлфадеин (не съм сигурна в правописа) и т.н. Ако е много зле - течен аналгин и един-два пъти съм вземала аулин.

# 5
  • Мнения: 7 718
Нищо сериозно, обичайте се.

Общи условия

Активация на акаунт