нощното кърмене

  • 640
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 450
здравейте мами отдавна съм с вас но едва днес намерих време да се регистрирам то не било никак лесно.Имам такъв въпрос-моята бебка заспива към 22 часа и не се буди до 5-6 сутринта.Да я будя ли когато минат 6 часа или да я оставя да си спинка иначе аз така или иначе ставам да цедя кърма към 3 часа и после я замразявам.Наддаваме добре 1 месец 700 2-800 грама но досега ядеше и през нощта. благодаря ви!

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Викай "ура!" и недей буди. И ако можеш, постепенно спри и да се цедиш нощем, и спи крепко! Радвай се на почивката нощем, докато не ви дойде ред за зъбки Wink

# 2
  • Мнения: 385
И аз бих те посъветвала да си спиш през нощта и да не се цедиш.

При нас също беше така, малкият спеше по 6-7 часа нощем, а през деня беше на поискване. Нощем си ми течеше кърма, та спях върху хавлиена кърпа. Към края на третия месец вече не течах нощем и нещата се урегураха с кърмата. Но пък към 3,5 м. мъникът започна да се буди на три часа нощем като по часовник.

За мастита, не ми се вярва да получиш, ако кърмиш често през деня. Просто не се притеснявай.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: emia
Ако спра да цедя няма ли опасност да получа мастит?

Няма бе човек, какъв мастит Shocked Ще протечеш една -две нощи и толкоз.Наслаждавай се на съня!Лелеее, как ти завиждам и хич не е благородно Imp Искам да спяяяяяя newsm45

# 4
  • Мнения: 3 200
И ние не ядем вече нощем и аз не се цедя, вярно е, че 2-3 нощи съм текла на сън, но после нещата си дойдоха на мястото

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И моя бебок се буди през нощта, понякога и по два пъти, но просто не ми дава сърце да му пробутам вода, след като имам кърма. Иначе много искам да спре да се буди и аз да се наспя най- сетне...като беше по- мъничък не се будеше. Започна да се буди от трети месец и до сега не е пропускал....Обаче не е защото е гладен, сигурна съм,  добре си хапва вечер, аз ги усещам тези неща...

# 6
  • Мнения: 1 072
Ох, де тоя късмет Simple Smile
Сериозно, и аз не бих го будила. Наслаждавай се на съня си и се радвай, че бебчо спи. Ако не растеше да се притесняваш, ама при това положение няма смисъл.
Поздрави, Сара

# 7
  • Мнения: 4 414
Цитат на: emia
Ако спра да цедя няма ли опасност да получа мастит?

аз понеже имах много кърма правех така...Ния заспиваше в 22...аз си лягах към 12...преди да легна, изцеждах малко, защото иначе се събуждах към 3 с болки...постепенно намалих количеството и накрая спрях да цедя съвсем...още няколко дни се събуждах напращяла, но нещата се оправиха сами:)
успех и спи докато можеш, че като ви почнат зъбките Wink

# 8
  • Haskovo
  • Мнения: 150
И аз съм на мнение да оставиш бебчо да си спинка,че ние още се будим поне по двапъти и направо умърам за една непробудна нощ,но да е жив и здрав,нали за това сме майки.Идеята на Agneshka за цеденето и аз я подкрепям можещ да пробващ. Wink

# 9
  • Мнения: 350
Ти дори не знаеш колко си щастлива!
Представи си да кърмиш 3 месеца през 1,5-2 часа Rolling Eyes и  се замисли дали при този режим има време за спане.....
НАправо си за завиждане! Евала на бебо!

# 10
  • Мнения: 303
довери се на детето си! то най добре кое е най-добро за него! то ще ти създаде режим, не ти на него!

Общи условия

Активация на акаунт