Похвалвам една боя за коса

  • 150 091
  • 186
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Днес вече за втори път ползвах марката боя за коса MAIANDRA и искам да споделя колко съм очарована. Grinning
Цветовете са едно към едно с тези от каталога. За пръв път ми се случва да си направя пепеляворуса коса от раз, чак не е за вярване! Rolling Eyes
Миналия път се намазах  с very light ash blonde. Стана много хубаво, пепеляво русо, но малко прекалено светло за моя вкус и днес (месец и нещо по-късно) си взех light ash blonde, което е страхотно също, а е и точно каквото го исках - тъмно русо, пелеляво. Разкош!  Flutter
Досега винаги съм провала някакви шир-потреби бои и бях хипер, ама хипер недоволна, никога не ставаше това, което се надявах, русото винаги жълтееше, абе пълен кошмар...  ooooh!
Боята се води професионална, френска е, не е скъпа и си заслужава отвсякъде!
Не можех да не споделя!  Mr. Green

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Мммм... супер!
И аз издирвам от доста време боя, с която да си направя перфектния тъмнорус и пепеляв цвят!
А откъде я купи? Цена?
И още един въпрос се сещам сега - твоят естествен цвят какъв е? Защото моят е кестеняв, нито тъмно, нито светло, та се чудя дали ако пробвам с тази боя, веднага ще ми хване...  newsm78

# 2
  • Мнения: 1 253
Браво!
Сега ако споделиш откъде си я купила ще бъде супер Simple Smile
Понеже и аз се боядисвам русо да попитам - какъв е основния цвят на косата ти, за да добия представа за това колко е силна и дали е подходяща за мен. Моята коса е нещо между тъмно русо (лешник) и светло кестеняво.

# 3
  • Мнения: 67
А дали е толкова добра, че да изруси тъмна коса от раз  Mr. Green   Crazy

# 4
  • София
  • Мнения: 797
Заинтригува ме. А може ли снимка?

# 5
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ще пробвам след малко да направя снимка.
Косата ми е кестенява общо взето, лутам се между средно пепеляво русо и тъмнокестенява (с помощта на бои за коса).
Преди да я боядисам с това много светлото, ми беше кестенява, но небоядисвана от доста време, с доста поизраснали корени (които не контрастираха много, защото старата боя беше с близък до естествения ми цвят). Бях си направила и кичури (изсветлени просто), за дасе уеднакви после цвета по дължина... Та така...
Тогава ми предложиха ми по-силен окислител, отколкото указания в каталога, за да съм сигурна, че ще стане достатъчно руса, но си взех в края на кроищата препоръчания и стана много добре, без следа от жълтеникаво.
Ако искате да се изсветлите от раз, и то - доста, може би с една идея по-силен окислител ще стане идеално.
Боята е 10 лв, заедно с окислителя, който е отделно от боята, но влиза в тази цена (отделно казвам, защото можеш да си вземеш различен процент).
Аз си я купих от една парфюмерия на пазара "Красно село", където продават доста бои за коса, вкл. и професионални. Предполагам, че и на други места, където продават професионални бои, ще я има.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 213
Да, но в Бургас едва ли ще я има. А така искам пепеляво, пепеляво...

# 7
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ето пускам две снимки, които направих сега. Едната е без светкавица, другата със, за да придобиете по-ясна представа, че поначало на снимка излиза малко по-златисто, заради отблясъците... 

http://home-and-garden.webshots.com/photo/2514004100054147987iPOPHy
http://home-and-garden.webshots.com/photo/2930714980054147987RZnNCU

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Да, но в Бургас едва ли ще я има. А така искам пепеляво, пепеляво...

Мдаааа! Някой, ако знае къде в Бургас я продават, да сподели!

Зъхи, много добре е станало!   bouquet

# 9
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Питайте и по фризьорските салони, продавачката каза, че я ползват доста фризьорки.
Всъщност, предполагам, че и останалите професионални бои са също толкова добри, просто за пръв път ползвах такъв тип боя и останах изумена от огромната разлика с другите, които са си за домашна употреба. 

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Аз не съм доволна от много от професионалните бои, боядисвала съм се сама с такива, както и фризьор ме е правил, но не се получава точно това, което искам. Все още търся моята боя!  Peace
Извинявам се за тъпия въпрос, но как точно се прозинася марката, за да знам как да попитам като я търся?

# 11
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не съм руса, обаче цветът ти ми харесва!

# 12
  • Мнения: 259
Да и аз съм с тази боя Маяндра!!! И аз съм така доволна! Само че аз си взех малко по тъмен нюанс. Мисля че на български беше тъмно пепеляво рус! Стана страхотно и много време ми се задържа! Аз си я купих за 10.50 от спирката на метрото на Вардар, по посока на 3 та градска болница има една парфюмерия. Там ми я препопъчаха. Цвета ми стана нещо като лешниково пепеляво  newsm78. Страхотно! А и тя е по голяма разфасовка и се равнява почти на две от обикновенните бои!

# 13
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ами не знам как точно се произнася - Майандра, да речем...  Blush Mr. Green

# 14
  • Мнения: 4 496
Цветът е супер!!!Червените цветове,ако има де,хубави ли са?

# 15
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цветът е супер!!!Червените цветове,ако има де,хубави ли са?

Има всякакви, но не съм ги гледала, признавам. Интересуваха ме само пепелявите тонове. Иначе са разделени мострите - връзка снопчета за пепелявите тонове, отделно връзка снопчета за златистите, за червените и за тъмните... 

# 16
  • Мнения: 4
и аз ползвам тази боя, купувам я от единия магазин за козметика на пазара на Красна поляна

# 17
  • Мнения: 1 455
Страхотен цвят Peace
Сега ще поровя в Гугълчо за адреси  Whistling


.....пуу само към бг мама ме праща Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 1 546
Зъхи, страхотен цвят! Мечтата на всяка блондинка!  Flutter Сега ще поразпитам из Търново, но малко ме съмнява да я намеря...

# 19
  • Мнения: 1 028
Зъхи, страхотен цвят! Мечтата на всяка блондинка!  Flutter Сега ще поразпитам из Търново, но малко ме съмнява да я намеря...
Айде градска,ако я намериш нейде свиркай.Ей такъв цвят се бях направила преди,много се харесвах,след това съм купувала -амнайсет вида бои,обещаващи такива резултати,но винаги нямаха почти нищо общо,винаги ми става по-тъмна,а последната беше марка"Echo" уж от професионалната серия на"Сери" ми докара даже и червен отенък,освен,че нямам нищо общо с пепеляво русото.

# 20
  • Мнения: 1 318
Цветът е наистина страхотен - откога искам да се направя така... а при мен все избива на рижо... Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 1 250
Защо никой не обръща внимание на това, че Зъхи е имала кичури преди да се боядиса? Мисля, че има голямо значение. Иначе и на мен ми харесва. Може ли да снимаш в основата да видим цвета?

# 22
  • София
  • Мнения: 234
Боята е наистина страхотна  Peace Вчера я изпробвах и съм повече от очарована!!! Нанася се много приятно, изобщо не мирише на амоняк (всъщност ухае на зюмбюл Mr. Green), не усетих сърбеж, парене....нищо, по време на престоя, а след като я измих косата ми беше толкова жива и мека, все едно е след подхранваща маска  newsm78
А, и една опаковка ми стигна за цялата коса - просто оставам с нея   bouquet Ето го и цвета:
[img=http://img229.imageshack.us/img229/6141/hpim003aej9.th.jpg]

# 23
  • Мнения: 87
Някой пробвал ли е тъмно кестенява?

Къде точно се намират магазините?

# 24
  • Мнения: 4 435
Боята е наистина страхотна  Peace Вчера я изпробвах и съм повече от очарована!!! Нанася се много приятно, изобщо не мирише на амоняк (всъщност ухае на зюмбюл Mr. Green), не усетих сърбеж, парене....нищо, по време на престоя, а след като я измих косата ми беше толкова жива и мека, все едно е след подхранваща маска  newsm78
А, и една опаковка ми стигна за цялата коса - просто оставам с нея   bouquet Ето го и цвета:
[img=http://img229.imageshack.us/img229/6141/hpim003aej9.th.jpg]

Каква беше твоята основа?

# 25
  • София
  • Мнения: 234
Каква беше твоята основа?

Пак подобен като степен на светло, но малко по-студено русо newsm78

отнесена, аз я открих в аптека Ремедиум на Шишман, предполагам и в големите козметични магазини може да я поддържат Simple Smile С окислителя цената й излезе 10лв и нещо, боята е 75мл, и окислителя е толкова като количество
Каталогът е на серии по нюанси, на снопчета - студени, златисти и топли, червени и т.н.

Последна редакция: сб, 12 яну 2008, 22:17 от ragazza

# 26
  • Мнения: 62
Заинтригувахте ме, някой знае ли къде във Варна може да се намери

# 27
  • Мнения: 182
Има я в магазина на пазара''Всичко за косата''-до него има цветарски магазин ,ако се сещаш.Наистина е много добра боята.

# 28
И на мен ми е интересно, пък и живея до Вардар  Laughing
Даже щади косата казвате, а? Без щипане и парене  Laughing
На мен не ми се отварят снимките, виждам само малките  ooooh!

# 29
  • Мнения: 62
Charliz благодаря ти

# 30
  • София
  • Мнения: 68
Тъкмо мислех да излизам за боя, какъв късмет че видях темата.А и Красно село ми е наблизо, още днес ще я пробвам

# 31
  • Мнения: 217
Здравейте дали някой от Благоевград знае каде да намеря тази боя.Много ме заинтригува. PeaceАко има мами от Благоевград ,които са я ползвали моля да споделят.  bouquet

# 32
  • Мнения: 5 140
Зъхи  Hug, в коя парфюмерия на Красно село я има боята?

# 33
  • София
  • Мнения: 312
Само това открих за боята. Няма пълен каталог с цветове no

# 34
  • Мнения: 3 537
Зъхи  Hug, в коя парфюмерия на Красно село я има боята?
И мен ме интересува, къде по-точно Hug

# 35
Боята наистина е супер newsm10,ползвам я от 7-8мес..Кожата ми е чувствителна и почти всички бои ми разраняваха скалпа,а от някои и пърхут ми е излизал tantrum След първия ми опит с Maiandra останах очарована,няма я онази специфична силна миризма,скалпа ми се чувства превъзходно,косата ми също-има невероятен блясък,и е много приятна на пипане(мекичка).Искрено я препоръчвам на всички дами,които се колебаят в избора на марка  newsm10

# 36
  • Мнения: 1 224
Красно Село ми е прекалено далеч.. Знаете ли някъде около Плиска да я има или към кв. Герена ? Наистина ми се струва примамлива..  Twisted Evil

# 37
  • Мнения: 17 407
Заинтригувахте ме, някой знае ли къде във Варна може да се намери
В магазин Белисима на Колхония пазар.

# 38
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Зъхи  Hug, в коя парфюмерия на Красно село я има боята?
И мен ме интересува, къде по-точно Hug

ами първата парфюмерия откъм кръстовището (с "Борис"), като вървиш по тротоара със сергиите към самия пазар. Не знам как по-точно да обясня...  Embarassed

# 39
Заинтригувахте ме, някой знае ли къде във Варна може да се намери
По гаражите на колхозния пазар,в парфюмерии "Мари"  smile3521

# 40
  • София
  • Мнения: 498
Да боята наистина много добра ! Вече 1 год . я ползвам, преди това какво ли не опитвах.Цветовете са супер, трайността на боята е голяма, а освен това не ми изсушава коста като някой други марки.
Пък и цената и грамажът ме устроиват идеално..... какво повече Simple Smile

# 41
  • Мнения: 1 224
Haide kajete kude da q namerq i az de Sad
P.S. Sorry za latinicata

# 42
  • Мнения: 177
Боята наистина е хубава и трайна;аз я купувам от пазара Красна поляна;има една парфюмерия по стълбичките за базара веднага след първите стълби вдясно.

# 43
  • Мнения: 3 537
Зъхи  Hug, в коя парфюмерия на Красно село я има боята?
И мен ме интересува, къде по-точно Hug

ами първата парфюмерия откъм кръстовището (с "Борис"), като вървиш по тротоара със сергиите към самия пазар. Не знам как по-точно да обясня...  Embarassed
Мерси много, разбрах къде се намира Wink

# 44
  • Мнения: 1 251
А някоя мама от Пловдив дали е купувала тази боя и от къде?

# 45
заинригувах се и аз в бургас къде мога да я намеря

# 46
  • Мнения: 35
Страхотни сте просто... и аз се зарибих по тази боя покрай вас, а и се каня тази седмица да се мацам. Толкова много хваления и нито едно лошо мнение, трябва да си заслужава  Thinking Надявам се да я намеря, че красното село или красна поляна никак не са ми удобни. Някой около Плиска да я е срещал, или в Дружба...или по НДК???
Мерси предварително  bouquet

# 47
  • Мнения: 232
Извинявам се за глупавия въпрос-тази боя професионална ли е? Покрива ли бяла коса? Защото за месец три пъти си боядисах косата безуспешно.Аз съм руса, и накрая ща не ща се изцапотих по-тъмно за да има покритие бялото.

# 48
  • Мнения: 35
Вчера я търсих на няколко места около румънското посолство никъде я няма  Thinking, дори питах в един фризьорски салон, но не я бяха чували. Утре ще излизам в района на НДК, някой знае ли дали там мога да я намеря???

# 49
Здравейте!  pletka

Косата ми в момента е кестенява - боядисана. Бих искала да попитам дали без обезцветяване, но с по-силен окислител бих постигнала естествено рус цвят, или непременно ще трябва да си купя блондор/римуувър?
Ще се радвам ако споделите опит, спешно ми е.

bouquet

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Хайде мацки,никой ли не я е открил в Бургас да се продава?? newsm78

# 51
  • Мнения: 35
не можах да я намеря и си взех професионална на лонда... много ми изсуши косата тая боя  ooooh! . Дайте я тая маяндра... по центъра няма ли я бе мацки???

# 52
# 53
Продава се в Ремедиум. Видях я в този на Шишман, предполагам, че и в другите я има. Някой по-нагоре беше писал, защо не четете...  tongue

# 54
  • Мнения: 35
ef, супер си, мерси много, следващия път ще мина през Ремедиум обезателно!

# 55
  • Мнения: 4 292
По принцип мразя да се боядисвам в домашни условия, но се заинтригувах и аз.  Grinning Да попитам: Пепелявото трайно ли е, или пада след едно, две измивания и започва да жълтее?
Другото което ме интересува е колко пепеляви нюанса има?  Grinning

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Хайде за Бургас да напиша къде има.В магазина на Вела на ул.В.Левски до кафе Ултра. Peace
Благодаря на мамите,които ме "светнаха" на лични къде да я търся.   bouquet

# 57
  • София
  • Мнения: 234
Пепелявото трайно ли е, или пада след едно, две измивания и започва да жълтее?
Другото което ме интересува е колко пепеляви нюанса има?  Grinning

Клото, сравнително трайно е, но не жълтее като се отмива  Naughty Разбира се това зависи и от основата ти, и от това колко пъти се насища с избрания нюанс...
По другия ти въпрос - мисля че имаха в каталога едно много светло пепелно русо и 2-3 степени на по-тъмно след него, останалите нюанси от гамата стават още по-тъмни

# 58
Има я и в магазинчето до съдебната палата. А и изборът там е много по-голям, препоръчвам ти там да отидеш, chudesnata.
А боята е наистина прекрасна, с две ръце "за"  bouquet

# 59
  • Мнения: 5 393
Заинтригувахте ме.Аз се боядисвам с Чифели и съм доволна, но тази май ми звучи по-добре.Основно заради това,че не жълтее при отмиване. Ще взема да я пробвам,стига дая намеря.
ef- кое магазинче до съдебната палата?  newsm78

# 60
  • Мнения: 601
И аз се запалих по тази боя.
Някой знае ли къде я има във Варна?

# 61
  • София
  • Мнения: 3 816
Съжалявам че чак сега виждам темата, днес точно се боядисах, но за следващия път задължително ще си я взема. Както казват хората "По- добре късно от колкото никога". Peace Благодаря за споделените мнения!  bouquet

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 57
Здравейте,никой ли не знае къде в Пловдив я има тази боя newsm78

# 63
  • Мнения: 4 292
Клото, сравнително трайно е, но не жълтее като се отмива  Naughty Разбира се това зависи и от основата ти, и от това колко пъти се насища с избрания нюанс...
По другия ти въпрос - мисля че имаха в каталога едно много светло пепелно русо и 2-3 степени на по-тъмно след него, останалите нюанси от гамата стават още по-тъмни
Основата ми е светла, но всеки път когато реша да се боядисам в домашни условия, след едно-две измивания сивото изчезва и косата започва да жълтее.
Все пак ще пробвам светло пепелното, стига да намеря боята, разбира се.   bouquet

# 64
  • Мнения: 601
Прочетох назад.Ясно разбрах в кои магазини я има.
Ще я пробвам обезателно и ще споделя.

# 65
  • Мнения: 239
И аз тази седмица ще се боядисвам.Ще си взема от тази боя. Peace

# 66
сега ставам и преди работа ще мина през магазин wella в бс да си я купя довечера ще пиша пак!!

# 67
  • Мнения: 35
леле, как сме се зарибили всички по тази боя  Joy . и аз вече нямам търпение да се боядисам с нея.
ef, кое магазинче на съдебната палата имаш в предвид? Аз мислех от ремедиум да я купувам, но все пак сподели

# 68
  • София
  • Мнения: 234
Основата ми е светла, но всеки път когато реша да се боядисам в домашни условия, след едно-две измивания сивото изчезва и косата започва да жълтее.
Все пак ще пробвам светло пепелното, стига да намеря боята, разбира се.   bouquet
Клото, същата история съм и аз  ooooh! Работата е там, че повечето бои с пепелни нюанси от търговската ни мрежа са пак с примес на жълто или оранж (което при отмиване логично започва да избива), а не са изцяло студени като гама  #2gunfire
При Маяндрата са разделени, но като при всяка по-добра боя - си е нужно неколкократно насищане с избрания цвят, за да неутрализира равномерно долния, особено ако примерно той е по-златисто рус, както е при мен дереджето  Tired
Иначе ето такава ми е косата след светло пепелявото:
http://img401.imageshack.us/img401/7220/hpimky9.jpg

# 69
  • София
  • Мнения: 121
   Благодаря на авторката за темата.  bouquet

   Това определено е моята боя. Купих си я от аптека Ремедиум на ул."Тарас Шевченко" в кв."Изток". Избрах 8.1, което е Light ash blond. Получи се супер цвят, но следващия път ще сложа 9.1 - very light ash blond, защото искам да е по-светла.
  Боята е много хубава, мирише приятно, нанася се лесно, косата става невероятно мека и лъскава. Повече от доволна съм.
  Само много се чудех в аптеката какъв окислител да си взема, защото се продава отделно и са три вида: 20%, 30% и 40%. Аз си взех 30%. Ако някой знае да каже нещо повече по този въпрос. Може би има значение дали взимаш светъл или тъмен нюанс и съответно какъв % трябва да е окислителя? newsm78

# 70
  • София
  • Мнения: 3 816
И на мен ми е интересно за окислителя. А аптекарката не е ли информирана, би трябвало да са запознати с продуктите, които продават. Thinking

# 71
  • Мнения: 1 926
и аз ще я пробвам.Ако някоя мацка от Варна вече се е снабдила,моля да пише дали продавачките са добре ориентирани относно силата на необходимия окислител Praynig


soleii ,а обърна ли внимание дали има и перлено русо?

# 72
  • София
  • Мнения: 4 397
Ей запалихте ме и мен утре ще обиколя по Надежда да видя дали ще я намеря някъде.
Аз съм с Лонда по принцип и съм доволна.

# 73
  • София
  • Мнения: 121
soleii ,а обърна ли внимание дали има и перлено русо?


  Имаше, да. поне 3-4 нюанса имаше и бяха хубави.

# 74
  • Мнения: 1 926
soleii ,а обърна ли внимание дали има и перлено русо?


  Имаше, да. поне 3-4 нюанса имаше и бяха хубави.

Благодаря ти Heart Eyes

# 75
  • Мнения: 752
Случайно попаднах на темата, а утре трябва да се боядисвам. Досега и аз немога да си намеря цвета и смятам да пробвам тази боя. Моля ако някой знае Младост къде мога да я намеря да сподели.

# 76
  • София
  • Мнения: 202
В аптеки Ремедиум я има със сигурност,но нещо е слаб избора на русите цветове и поне на мострите много добре жълтеят,поне аз не видях пепелно от по-светло русите  Cry

# 77
  • Мнения: 113
 Относно окислителя на гърба на каталога не пише ли за кой цвят какъв окислител съответства? Или на опаковката на самата боя? Все някъде трябва да е посочено.

# 78
  • София
  • Мнения: 234
Може би има значение дали взимаш светъл или тъмен нюанс и съответно какъв % трябва да е окислителя? newsm78
Да, процента е в зависимост от нюанса и интензивността, която искаш да постигнеш...например за русите са между 20, 30 или 40%, като с 40% става най-светло, но е и най-агресивно към косата...разбира се избора най-вече зависи от цвета на основата и какво се търси като ефект
Аз лично също си вземам 30%, резултата като светлост е в горния ми пост Rolling Eyes 

# 79
  • Мнения: 1 926
[...Иначе ето такава ми е косата след светло пепелявото:
http://img401.imageshack.us/img401/7220/hpimky9.jpg

Страхотен цвят!!!С кой номер боя го постигна и какъв ти е естествения цвят?

# 80
аз днес си купих мн,св,пепеляво русо интересува ме ти обезцветявала ли си я преди това или кичури да си имала защото аз не съм защото основата ми е тъмно руса искам да я просветля без да я обезцветявам мн ми хареса твоя цвят страшен е браво това с кой номер е аз взех 9,1

# 81
  • София
  • Мнения: 234
[...Иначе ето такава ми е косата след светло пепелявото:
http://img401.imageshack.us/img401/7220/hpimky9.jpg
Страхотен цвят!!!С кой номер боя го постигна и какъв ти е естествения цвят?

Живанка, мерси  Hug ако не се лъжа номера му е 10, абе най-светло пепелявото от серията  Mr. Green Основата ми е по-златисто русо...иначе естествения ми цвят е тъмно кестеняв...

peti_to - Не съм се обезветявала преди това, само с боя...имам някакви древни останки от кичури, но те са многократно покривани и като гледам разлика с долния пласт коса почти няма  Thinking
За тъмно руса основа май 9,1 си е Peace И аз се чудех много дали него или 10 да взема, понеже 9,1 е осезаемо по-студен и пепелен..ама накрая реших да действам с десятката, за да не стане кофти контраст с основата ми newsm78
Пиши после при теб как се е получило  smile3539   

# 82
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Боята е супер наистина, ползвах я около година.
Обаче, девойки - внимавайте с окислителите Naughty, по възможност използвайте най-слабия, 30% и 40% са доста силни.
Моята коса е тънка и се изтощи ужасно, доста време ми трябваше да я възстановя и по тая причина се върнах отново на L' Oreal Recital.
И не е заради русото, фризьорката ми се боядисваше с тъмно червен цвят, окислителят е прекалено агресивен, а нейната коса е с доста по-здрав косъм от моята.
Изкушавам се пак да се направя с Maiandra-та, но не смея именно заради окислителите Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 1 926
[...Иначе ето такава ми е косата след светло пепелявото:
http://img401.imageshack.us/img401/7220/hpimky9.jpg
Страхотен цвят!!!С кой номер боя го постигна и какъв ти е естествения цвят?

Живанка, мерси  Hug ако не се лъжа номера му е 10, абе най-светло пепелявото от серията  Mr. Green Основата ми е по-златисто русо...иначе естествения ми цвят е тъмно кестеняв...


Аз искам точно такъв цвят!!!Основата ми също е по-златисто руса,но естественият ми цвят е русо-червеникав или да кажем риж Mr. Greenragazza ,ти какво би ме посъветвала да си взема като номер и процент окислител?Разбира се ще разгледам и каталога и ще питам продавачката,но не знам на колко компетентна ще попадна,така че ще съм ти благодарна ако ме посъветваш-все пак имаш опит вече с тази боя Peace

# 84
"Обаче, девойки - внимавайте с окислителите" - май е наливан тук окислителя и по-малко като количество спрямо боята.
Вероятно това е причината. Кел файда да се вземе хубава боя с лош окислител?
Пробвах я върху обезцветена коса и почти не хвана цвета - нямаше покривност, но това може да е и заради обезцветяването.

# 85
  • Мнения: X
И аз съм доволна от нея. В момента съм кестенява. Нямам проблеми и с другите бои, но вследствие вашите реклами и аз вчера я пробвах у дома. Наистина косата ми е мека, но няма тоя блясък, както от ECHO и да ви кажа честно аз ВИНАГИ добавям в боята 3-4 с. л. зехтин и блясъка, гъвкавостта и цъфналите краища ги няма ! Пробвайте !  bouquet

# 86
  • Мнения: X
Този път не сложих зехтин, обаче, затова сега нямам блясъка скойто съм свикнала, но ще си направя маска с майонеза- пак е супер, но не е за мазни коси. Просто си втриваш майонезата и си вършиш работата, докато тя си върши нейната. Много практично е.

# 87
  • София
  • Мнения: 234
[...Иначе ето такава ми е косата след светло пепелявото:
http://img401.imageshack.us/img401/7220/hpimky9.jpg
Страхотен цвят!!!С кой номер боя го постигна и какъв ти е естествения цвят?

Живанка, мерси  Hug ако не се лъжа номера му е 10, абе най-светло пепелявото от серията  Mr. Green Основата ми е по-златисто русо...иначе естествения ми цвят е тъмно кестеняв...


Аз искам точно такъв цвят!!!Основата ми също е по-златисто руса,но естественият ми цвят е русо-червеникав или да кажем риж Mr. Greenragazza ,ти какво би ме посъветвала да си взема като номер и процент окислител?Разбира се ще разгледам и каталога и ще питам продавачката,но не знам на колко компетентна ще попадна,така че ще съм ти благодарна ако ме посъветваш-все пак имаш опит вече с тази боя Peace

...здравей, чак сега видях поста ти  Whistling, ами спокойно можеш да опиташ с 10 (най-светлото) или 9,1 (една степен по-тъмния пепелен нюанс)...на място като ги видиш ще прецениш кое ти допада повече... Peace
За окислителя - ако търсиш по-светло рус ефект е по-добре да си вземеш 30%, но по принцип по-силния процент подсилва и жълтеенето в корените, заради процеса на изсветляване Rolling Eyes С 20% е по-щадящо за косата, но получения цвят при първо нанасяне на светла основа обикновено е с около тон по-тъмен от този на каталога. 
Общо взето това мога да споделя като впечатления, пиши ако искаш после как се е получило  Hug

# 88
  • София
  • Мнения: 10 858
И аз съм доволна от нея. В момента съм кестенява. Нямам проблеми и с другите бои, но вследствие вашите реклами и аз вчера я пробвах у дома. Наистина косата ми е мека, но няма тоя блясък, както от ECHO и да ви кажа честно аз ВИНАГИ добавям в боята 3-4 с. л. зехтин и блясъка, гъвкавостта и цъфналите краища ги няма ! Пробвайте !  bouquet

Този зехтин не пречи ли на боята да боядисва (и аз как си зададох въпроса, но предполагам ме разбираш)?

# 89
  • Мнения: X
Не, напротив, а цвета си е все-така наситен.  bouquet

# 90
  • Мнения: 794
Извинете за отклонението,но бих искала да се консултирам с вас (всички имате опит с боядисването).

Майка ми е с "пaтладжан" (давам за пример само цветовете):

http://www.palette.schwarzkopf.com/products/natural-colors/

Нещо подобно на второто от дясно на ляво.


Искам да постигнем светлокестеняво (до русото):

http://www.palette.schwarzkopf.com/products/intensive-color-creme/

Ще и купя MAIANDRA, убедихте ме Simple Smile  но дали ще се получи нещо? Или е прекалено светъл цвета? Май само в корените й ще хване  newsm78

Благодаря   bouquet

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 14:28 от Samantha Jones

# 91
  • София
  • Мнения: 202
Извинете за отклонението,но бих искала да се консултирам с вас (всички имате опит с боядисването).

Майка ми е с "пaтладжан" (давам за пример само цветовете):

http://www.palette.schwarzkopf.com/products/natural-colors/

Нещо подобно на второто от дясно на ляво.


Искам да постигнем светлокестеняво (до русото):

http://www.palette.schwarzkopf.com/products/intensive-color-creme/

Ще и купя MAIANDRA, обедихте ме Simple Smile  но дали ще се получи нещо? Или е прекалено светъл цвета? Май само в корените й ще хване  newsm78

Благодаря   bouquet


Докато не се махне червеното,постоянно ще избива и ще рижавее.Червено и черно най-трудно се махат,общо взето нищо няма да се получи ще стане отвратителен и неравен цвят  Wink

# 92
  • Мнения: 19
[...Иначе ето такава ми е косата след светло пепелявото:
http://img401.imageshack.us/img401/7220/hpimky9.jpg

Страхотен цвят!!!С кой номер боя го постигна и какъв ти е естествения цвят?
Това не са ли кичури?

# 93
  • Мнения: 794
Докато не се махне червеното,постоянно ще избива и ще рижавее.Червено и черно най-трудно се махат,общо взето нищо няма да се получи ще стане отвратителен и неравен цвят  Wink

Мерси, прическата й е къса, така че просто ще изчакаме  Confused

# 94
  • София
  • Мнения: 10 858
Пуста Маяндра, не я намирам никъде.
Кажете ми в зоната на Мол-а на Стамболийски и в широк диапазон около него - Пиротска, Опълченска и т.н , къде бих могла да я намеря  Praynig

# 95
  • Мнения: 1 224
И аз не я намирам никъде..  Crossing Arms

# 96
  • София
  • Мнения: 312
Вивиан, на ъгъла на Алабин и Цар Асен. Виж в bgmaps.com. Отстрани на Съдебната палата. Дано не бъркам пряката, но мисля, че беше първата след Витошка. Магазинчето е с лице към Алабин, много тясно (едва влизат двама души), но боята я има там. Имат и каталога. По-близо не знам дали има. бяха писали, че и в аптеки "Ремедиум" има, но тя са само на няколко места в София: http://www.remedium-bg.com/showpage.php?PageID=1

# 97
  • София
  • Мнения: 10 858
Благодаря ти!
Ремедиумите са ми далеч, иначе с удоволствие бих ги посетила,а за магазинчето на Алабин ти благодаря особено много, не се бях сетила за него  Hug

# 98
ЗДРАВЕЙТЕ И МЕН МЕ ИНТЕРЕСУВА КЪДЕ В ГР.СТ.ЗАГОРА МОГА ДА Я ОТКРИЯ

# 99
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Моя позната фризьорка работи с  тази боя, не е доволна, ще я сменя.

# 100
  • Мнения: 69
аз не съм доволна от тази боя,на второто измиване е паднала вече

# 101
  • София
  • Мнения: 312
И аз се боядисвах с нея, но не покрива добре. Минавам пак на предишната марка.

# 102
  • Мнения: 5 393
Я да изровя аз тази темичка. Днес си купих най- накрая тази боя, мисля утре или в Събота да я пробвам- дано  ми свърши работа. Взех светло пепеляво 10.1, дано не пожълтее толкова бързо, колкото тази на Cifelli.

# 103
  • Мнения: 2 673
Пробвах веднъж боята по препоръката тук. Тъмно кестеняво към черно съм. Нищо не направи от моята коса, остана си същата. Tired Tired

# 104
  • Мнения: 5 393
Предполагам, че е до тип коса, знам ли .... Ти какъв цвят искаше да станеш?

# 105
  • Мнения: 2 673
ПОчти черно съм исках малко по-светло , с два тона по-светло...Нооо нищо не стана. Даже не помня кой номер взех от боята..Но това черно от години...явно няма как да се промени.

# 106
  • Мнения: 5 393
Е то май която и боя да беше взела, нищо нямаше да стане. Така си мисля. Може да се промени......с обезцветяване Rolling Eyes

# 107
  • Мнения: 56
Боята е страхотна !Много съм доволна.Цвета не избелява ,както при останалите марки и има много блясък,за разлика от всички Лореалски и масови бои.Не смятам да я сменям. Hug

# 108
  • Мнения: 5 393
Най- после и аз да се боядисам. Ето резултатите с номер 10.1- много,много,много светло пепеляво.

http://images26.snimka.bg/005982934.jpg

http://images26.snimka.bg/005982937.jpg

Доволна съм от резултата, ще видим за колко време ще пожълтее Thinking

# 109
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Покрива ли бели коси?

# 110
  • Мнения: 4 292
Доволна съм от резултата, ще видим за колко време ще пожълтее Thinking
Хареса ми цвета. Сподели след колко време се отмива пепелното, да не забравиш. Може да се престраша да я пробвам.   Grinning

# 111
  • София
  • Мнения: 234
Бях много доволна от боята, но от два месеца я смених с друга марка. Може и да греша, но ми се струва че качеството й вече е съвсем различно, визирам конкретно окислителя - много силна реакция, сърбеж и нови "екстри", които преди поне при мен нямаше! Naughty   

# 112
  • Мнения: 1 926
Бях много доволна от боята, но от два месеца я смених с друга марка. Може и да греша, но ми се струва че качеството й вече е съвсем различно, визирам конкретно окислителя - много силна реакция, сърбеж и нови "екстри", които преди поне при мен нямаше! Naughty   

Не ,явно не грешиш.При мен е абсолютно същата ситуация Sad

# 113
  • Мнения: 256
някой ползвал ли е номер 1001+ днес ви купих тази боя да я пробвам

# 114
  • Мнения: 601
аз също не съм много доволна напоследък.Много ми изсуши скалпа и коста.

# 115
  • Мнения: 386
Като гледам русите нюанси на тази боя са страшно сполучливи, няма снимки на кафявите  Simple Smile и се колебая,  дали да не я пробвам  близо до нас има козметичен магазин, в който се предлага. Последно се боядисах с професионалната боя на Лореал "Мажирел" и съм много доволна, но ме запалихте с тази Маяндра newsm78

# 116
  • Мнения: 601
За пък обратно следващия път ще се боядисам с професионална на Лореал.
MARINELLI ти пробвала ли си и другите професионални бои на Лореал. Искам по-силна в смисъл сега съм кестенява и искам  да се боядисам с цвят 1-2 тона по светъл , но не искам да я изсветлявам преди това. Близо да нас има един фризьорски салон и там продават няколко различни вида Лореал.

# 117
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Като гледам русите нюанси на тази боя са страшно сполучливи, няма снимки на кафявите  Simple Smile и се колебая,  дали да не я пробвам  близо до нас има козметичен магазин, в който се предлага. Последно се боядисах с професионалната боя на Лореал "Мажирел" и съм много доволна, но ме запалихте с тази Маяндра newsm78
След Лореал, ако пробваш тази ще останеш разочарована. Нито е трайна, нито е щадяща.

# 118
  • Мнения: 5 393
Хареса ми цвета. Сподели след колко време се отмива пепелното, да не забравиш. Може да се престраша да я пробвам.   Grinning

Малко късничко ти отговарям, но все пак......  Пепелното от този нюанс се измива бързо, или поне при мен беше така. От два месеца смених номера, сега вместо 10.1 взимам 8.1, по-тъмно пепелно. Страхотен цвят и почти не се отмива до следващото ми боядисване.

# 119
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Хареса ми цвета. Сподели след колко време се отмива пепелното, да не забравиш. Може да се престраша да я пробвам.   Grinning

Малко късничко ти отговарям, но все пак......  Пепелното от този нюанс се измива бързо, или поне при мен беше така. От два месеца смених номера, сега вместо 10.1 взимам 8.1, по-тъмно пепелно. Страхотен цвят и почти не се отмива до следващото ми боядисване.

А обезцветяваш ли косата преди боята? И какъв ти е естественият цвят?

# 120
  • Мнения: 386
Innocent само с Мажирел съм се боядисвала, кой знае защо с най силния оксидант и въпреки това косата ми нито изгоря, нито се изтощи, има блясък.
Ако искаш да изсветлиш с 1-2 тона по добре се консултирай с фризьор  Peace

jaklins, благодаря!
Много е важно да е щадяща!

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 14:55 от MARINELLI

# 121
  • Мнения: 5 393

А обезцветяваш ли косата преди боята? И какъв ти е естественият цвят?

Тъмно кестенява съм по принцип. Когато се изрусих преди година и няколко месеца се обезцветих, да. Сега в момента, по съвет на фризьорката не си обезцветявам корените, а ги третираме с по-силен окислител.

# 122
Момичета, много пъти прочетох въпрос, на който не сте дали отговор. Моля, кажете тази боя има ли покривност на БЕЛИте коси? Може би нямате този проблем, но аз поне съм с доста бели коси и при боядисване с боя русото си става русо, а белите коси остават бели. Не се забелязва, но мен ме дразни. Искам плътен цвят да се получи. Смятам да пробвам номера със зехтин в боята, макар фризьорка да ми е казвала, че няма особен ефект- мазнината прави филм на повърхността на косъма и боята не можела да проникне добре.

# 123
  • Мнения: 19 473
Аз днес ще пробвам и ще споделя дали покрива бели коси. То малко късно отговарям, ама...по-добре късно, отколкото никога!

# 124
  • Мнения: 5
Някой да е ползвал номер 1001+ Thinking

# 125
  • Мнения: 93
Най- после и аз да се боядисам. Ето резултатите с номер 10.1- много,много,много светло пепеляво.

http://images26.snimka.bg/005982934.jpg

http://images26.snimka.bg/005982937.jpg

Доволна съм от резултата, ще видим за колко време ще пожълтее Thinking

Ей, страхотно!  Crazy Точно такъв цвят искам и аз.  Peace

# 126
  • Мнения: 636
И косата ти е много здрава и хубава!

# 127
  • Мнения: 636
Момичета, много пъти прочетох въпрос, на който не сте дали отговор. Моля, кажете тази боя има ли покривност на БЕЛИте коси? Може би нямате този проблем, но аз поне съм с доста бели коси и при боядисване с боя русото си става русо, а белите коси остават бели. Не се забелязва, но мен ме дразни. Искам плътен цвят да се получи. Смятам да пробвам номера със зехтин в боята, макар фризьорка да ми е казвала, че няма особен ефект- мазнината прави филм на повърхността на косъма и боята не можела да проникне добре.

Русото не е боя, а обезцветяване. Белите коси са без никакъв пигмент и на тях няма какво да им се обезцвети. Ако я тонираш със сива боя или някакъв друг цвят, тогава можеш да очакваш да имаш някакво покритие  Peace

# 128
  • София
  • Мнения: 234
Някой да е ползвал номер 1001+ Thinking

Да  Mr. Green Ползвах го с 30% окислител, става хубав цвят, но да знаеш че със сигурност ще жълтее!

# 129
  • Мнения: 19 473
Аз се боядисах с номер 6, в каталога е тъмно русо, обаче косата ми е кестенява (прошарена де!) и стана леко червеникаво, но иначе доста приятен кестеняв цвят. Белите коси се покриха и косата ми е мека. Боята е хубава, но не мога да уцеля точния цвят - пепеляво-светло кестеняво, ама то като основата ми е тъмна, явно без обецветяване няма да стане изсветляване, а пък на мен не ми се ще!

# 130
  • Мнения: 5 393
Ако ще се правиш руса, и косата ти е кестенява, няма да минеш без обезцветяване за съжаление.

# 131
  • Мнения: 19 473
Не, не точно русо - нещо като светло кестеняво, но без червения оттенък, а пепеляво. Май ще трябва да изчакам да ми побелее основата и тогава да постигна оттенъка - не ми се ще да се обезцветявам. И без това косата ми е прекалено суха.

# 132
  • София
  • Мнения: 807
Днес си търсих моята боя за коса и след като не я открих, горещо ми препоръчаха да пробвам ECHO. Купих си № 9 /много светло русо/, да видим какви ще ги сътворя. Похвалиха ми и шампоана, и маската и тъй като косата ми е безумно суха, се надявам да ми се отрази добре. Ще споделя, ако съм доволна!  Peace

# 133
  • Мнения: 0
Четох,четох и се отказах, в тази тема има различни мнения, но като фризьор,който работи с професионална боя за коса Maiandra повече от 7 години мога да кажа само едно, боята е наистина професионална, и се прави във Франция, това  е най-важният фактор за качеството и ако някой не е успял да постигне  резултат, то това говори само едно,че не я е използвал правилно.Във фризьорство има едно направление КОЛОРИСТИКА  което к голямото ми съжаление  се пренебрегнато в повечето наши салони , като изключим салони с висок ранг.Колористика е много сложна, и не всеки фризьор може да бъде профи. в тази сфера. Повярвайте ,не е толкова лесно както изглежда.
Аз лично никога няма да се откажа от тази боя, щото клиентите ми ще ми изъядат, мога да кажа че  съм спечелила много клиенти благодарение на тази боя,но  к съжаление, както всичко при нас  и тази боя опорочена, тя не трябва да се продава в магазините,но какво да се прави...............................
Ако някой има желание да се боядисва с тази боя,мога да дам съвет, какъв  номер и какъв окислител трябва да се закупи и как точно да се  боядисва,но има едно но...искам правилно описание на  косата ви  преди да си закупите боята и всичко за което се сетите за косата си.Кога и с какво боядисана ,но колко време и какъв цвят  и т.н...
Цветовата гама на тази боя не е многообразна, но  с нея може да се направи индивидуален цвят микс-ирайки  на едно два ,три и повече цвята и няма да  стане нито зелено, нито лилаво, както в някои  бои, а за белите коси това е рай и  ако правилно подбран оксидант не се получава разлика ни при боядисване, ни при израстване на косата...дано да съм била полезна...пишете ми на лични...

# 134
  • Мнения: 259
да супер вярно е това. аз в началото се правех с 7.1 с оксидант 60-ка. но след 7-8 боядисвания така започна да не ми става като пържите пъти и за малко да се откажа от нея. Казах го това на продавачката от която си купувах боятата как ми става и тя ми предложи да си сложа 30 оксидант. не ми се вярваше че нещо се промени но сега ми става супер с него, то4но както е на мостричката. Така че наистина трябва се прецени правилно всичко.

# 135
  • Мнения: 71
да супер вярно е това. аз в началото се правех с 7.1 с оксидант 60-ка. но след 7-8 боядисвания така започна да не ми става като пържите пъти и за малко да се откажа от нея. Казах го това на продавачката от която си купувах боятата как ми става и тя ми предложи да си сложа 30 оксидант. не ми се вярваше че нещо се промени но сега ми става супер с него, то4но както е на мостричката. Така че наистина трябва се прецени правилно всичко.
Какъв е тоя оксидант 60-ка бе мила  Shocked Оксидантите са: 10 volume /3%/ , 20 volume /6%/ , 30 volume /9%/ , 40 volume /12%/.Каква е тая 60-ка за която говориш?

# 136
  • Мнения: 2
Не знам за тази боя,но за подсилване на цвета използвам само ЛОРЕАЛ КАСТИНГ.Без амоняк е и е страхотна.

# 137
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Аз пък съм крайно разочарована от Лореал!
Цвета падна след точно 4 измивания, да не говорим, че изобщо не се получи като този от каталога.
Със сигурност няма да повторя повече с тази боя:

# 138
  • Мнения: 2
Мисля че номера е не да се намажеш веднъж на 2 месеца и да ти изгори косата.По скоро е добре всеки месец да използваш безамонячна боя,но коста ти да е жива.А кастинга няма нищо общо с тази на снимката

# 139
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Мисля че номера е не да се намажеш веднъж на 2 месеца и да ти изгори косата.По скоро е добре всеки месец да използваш безамонячна боя,но коста ти да е жива.А кастинга няма нищо общо с тази на снимката
Приемаш коментара ми твърде лично. Mr. Green
Не търся съвет (от теб) за вид боя, нито за честотата на боядисване. Stop
Просто споделям.

# 140
  • Мнения: 2
Извинявай ако съм те засегнала по някакъв начин.И аз просто споделям мнение.Мисля че не сме тук да се дразним,а да казваме какво мислим.

# 141
  • Мнения: 57
Аз също се интересувам от темата, защото преди време съм я ползвала тази боя - Майяндра , но се загубих след толкова експерименти с други бои. За съжаление все неуспешни, поне не се получава това, което си представям или е дадено на картинката. Май пак ще пробвам...

# 142
  • Мнения: 259
Сори да 40 имах предвид!  Wink

# 143
  • при него
  • Мнения: 1 229
   Благодаря на авторката за темата.  bouquet

   Това определено е моята боя. Купих си я от аптека Ремедиум на ул."Тарас Шевченко" в кв."Изток". Избрах 8.1, което е Light ash blond. Получи се супер цвят, но следващия път ще сложа 9.1 - very light ash blond, защото искам да е по-светла.
  Боята е много хубава, мирише приятно, нанася се лесно, косата става невероятно мека и лъскава. Повече от доволна съм.
  Само много се чудех в аптеката какъв окислител да си взема, защото се продава отделно и са три вида: 20%, 30% и 40%. Аз си взех 30%. Ако някой знае да каже нещо повече по този въпрос. Може би има значение дали взимаш светъл или тъмен нюанс и съответно какъв % трябва да е окислителя? newsm78
Солей,

Това което си написала не са проценти а волюми. Максималния допустим процент, с която и да е марка боя е 12% = 40 волюма (за справка: 9% = 30 волюма, 6% = 20 волюма, 3% = 10 волюма, 1,5% = 5 волюма)
Избора зависи от това:
- колко тона ще променяш
- колко е дебел косъма ти
- какъв е процента бели коси
Колкото по-силен е оксиданта, толкова по-добре ще отвори косъма, но внимание - при някои марки по-силния оксидант размива цвета, прави го не така добре наситен, както бихме искали.
Ако се боядисваш с един и същ цвят и имаш нормална-тънка коса можеш да вземеш 20 или 30 - тук 40 не ти е нужен; ако обаче ще изсветляваш с 2 тона примерно и/или имаш повечко бели коси и/или хубав дебел здрав косъм - тогава взимаш 30-40.
Не познавам конкретната марка и затова мнението ми е по-скоро "по принцип"

# 144
  • Мнения: 0
здр всички. аз също използвам маяндра.исках мн светло пепеляво русо и използвах лореал,но изобщо не ми хвана.после прочетох във форума за тази боя и я опитах.очарована съм.аз се боядисвам с 1001+ с окислител 40.не се обезцветявам.не мога да кача снимка но косата ми е много светла след около 2-3 боядисвания.даже се чудя как стана без обезцветяване.горещо я препоръчвам на всички настоящи и бъдещи блондинки. thumbsup

# 145
Ползвам тази боя от 5-6 месеца и съм много доволна. Обаче, тези дни никъде немога да си намеря моя номер - 6. Ако някой знае къде го има, нека каже. Благодаря!

# 146
  • София
  • Мнения: 234
Пробвай в аптеки Ремедиум или в магазинчето за бои и продукти за коса на Алабин, точно отстрани на Съдебната палата. Ако нямат - все на едното от двете места ще можеш да поръчаш доставка  Peace

# 147
  • България
  • Мнения: 490
в сливен ималия тая боя?смятам да я пробвам само да я открия.....  bouquet

# 148
здр всички. аз също използвам маяндра.исках мн светло пепеляво русо и използвах лореал,но изобщо не ми хвана.после прочетох във форума за тази боя и я опитах.очарована съм.аз се боядисвам с 1001+ с окислител 40.не се обезцветявам.не мога да кача снимка но косата ми е много светла след около 2-3 боядисвания.даже се чудя как стана без обезцветяване.горещо я препоръчвам на всички настоящи и бъдещи блондинки. thumbsup

Аз вчера се изрусих за първи път точно с твоята комбинация 1001+ и окислител 40, но някак си ми е жълтичка. основата ми бесхе естествена тъмо кестенява коса с руси кичури. може ли да те помоля ако имаш възможост да качиш една снимчица на косата си, за да се ориентирам след няколко боядисвания как ще изглежда? Благодаря

# 149
Здравейте момичета! Бих искала да ви попитам дали 1 боя Maiandra ще ми стигне? Косата ми е дълга до кръста и е сравнително гъста. Дали да не си взема 2 броя?

# 150
  • Мнения: 5 393
Със сигурност няма да ти стигне 1 боя.

# 151
Много благодаря, Мечо Пух!

# 152
  • София
  • Мнения: 234
здр всички. аз също използвам маяндра.исках мн светло пепеляво русо и използвах лореал,но изобщо не ми хвана.после прочетох във форума за тази боя и я опитах.очарована съм.аз се боядисвам с 1001+ с окислител 40.не се обезцветявам.не мога да кача снимка но косата ми е много светла след около 2-3 боядисвания.даже се чудя как стана без обезцветяване.горещо я препоръчвам на всички настоящи и бъдещи блондинки. thumbsup

Аз вчера се изрусих за първи път точно с твоята комбинация 1001+ и окислител 40, но някак си ми е жълтичка. основата ми бесхе естествена тъмо кестенява коса с руси кичури. може ли да те помоля ако имаш възможост да качиш една снимчица на косата си, за да се ориентирам след няколко боядисвания как ще изглежда? Благодаря

Деица, жълтеенето идва от високия vol.40. Той позволява по-бързо изсветляване, но жълтеенето е факт, особено при Маяндрата. Като достигнеш светлотата, която искаш - задължително мини на по-нисък Vol. (20 или 30), понеже е много агресовен за косата

# 153
  • Мнения: 242
Къде в Пловдив има такава боя,аз никъде не открих,дори в Зарата няма

# 154
  • Мнения: 1 893
Пак да попитам за Велатон-някой ползвал ли е червените тонове и кой цвят е наситено червен,но не огнено,а по-тъмно? Или друга марка.... Просто не мога да попадна на добра боя за червена коса. Знам,че има хубави бои,но как да ги намеря в този малък град? Няма ли от къде да поръчам нещо качествено?

# 155
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Пак да попитам за Велатон-някой ползвал ли е червените тонове и кой цвят е наситено червен,но не огнено,а по-тъмно? Или друга марка.... Просто не мога да попадна на добра боя за червена коса. Знам,че има хубави бои,но как да ги намеря в този малък град? Няма ли от къде да поръчам нещо качествено?


На Велатон е хубаво червено - череша.Ползвала съм я.Бях доволна.Хубаво червено имат и Лонда Вулкано,но незнам дали все още се намира в търговската мрежа. Peace

# 156
  • София
  • Мнения: 3 149
Заинтригувахте ме с тази боя Майандра...
А каталог някъде из Интернет няма ли, та да разгледам цветовете?

# 157
  • СОФИЯ
  • Мнения: 17
Здравейте на всички, аз също на един дъх изчетох всички коментари Grinning,а и се появихте точно на време.Тази боя е доста обсъждана и много се чудя,дали да не я пробвам,но незнам дали ще ми подаейства.
Аз съм от жените експериментаторки, които на черно решават,че за един ден ще я направят руса -  Да ама НЕ hahaha /естествено/.По настоящем моя случай е следния: Около 3-4 години се боядисвах само с Кастинг-Лореал черно, като основната ми мотивация беше,че е без амоняк и ще ми щади косата /за разлика от нанесените други бои през годините/.Тук е момента да отворя скоба и да изкажа мнението си за Кастинг : Плюсове: определено е от най-удобните бои за нанасяне, мирише страхотно, балсамът й е супер и най-важното никога след боядисване не съм чувствала никакъв дискомфорт /нито сърбеж, нито изсъхнала коса/, а точно обратното.До тук с плюсовете , МИНУСИ - никой не предупреждава,че тази боя "без амоняк", няма махане,ако решиш да се изсветляваш.Вярно е ,че веднага след боядисването цветът е много добър, но това е за 2-4 измивания и после все едно не си се боядисвал/белите коси са наяве, а аз съм на 28г./.С риск да ви оттегча , споделих всичко това, тъй като трябва да се знае ,че после е много трудно за махане....Та да кажа на какво съм дередже и да моля за съвет Embarassed Grinning Преди 5-6 месеца реших да се изсветлявам, но мойта фризьорка като чу,ми каза ,че само ще ми унищожи косата и няма да съм доволна.По-добре било да почна да се боядисвам с бои /различни от Кастинг/-кафевите тонове,като всеки път слагам по един тон по-светъл цвят.Съгласих се, преглътнах /за първи път /факта,че няма да се изруся веднага и реших този път да постъпя разумно Laughing Почнах да слагам малко по-светли бои,но нищо не ставаше,само корените ми реагираха на боята.Може би трябва и да вмъкна факта,че съм по природа с естествен тъмен цвят на косата..., та купувах си няколко пъти бои ,но косата ня мръдна от черна,до миналата неделя /14.02/.В един от магазините на "Драка" си купих Палете за кичури, консултантката ме уверяваще,че имала много силен ефект и аз реших "Какво пък толкова?", щом е толкова добра, мога ди направя леки кичури и така по-малко да започна да я изсветлявам.От тук почва смешната част.След обяда си я сложих,а ефекта беше много ...поразителен - две-три петна отгоре и нищо...А петната бяха в основата, ама много смешни.Реших,че няма да се оставя така и отидох до най-близката парфюмерия при една позната и тя ми предложи прахчетата на Фарком, взех три.Сложих ги веднага и косата ми в корените стана жълта, а надолу тъмни кестеняво в червен отенък.След 2-3 дни  сложих някакво пепеляво на Лореал,но то не ме хвана.Косата ми не е сасипана ,само поради факта,че много я подхранвам,но иначе е тънък косъм и скоро ще се случи и това.Знам,че дълго обяснявам,но съм си такава #CrazyМоля за съвет, какво точно да направя...за капак мойта фризьорка роди преди една седмица /да са живи и здрави/, а е трудно да се доверя лесно на някой.Може би трябва да кажа,че целта ми беше да я изсветля по-скоро до тъмно русо.Сигурна съм ,че моя случай не е първия и ще съм ви много благодарна,ако някой ми даде по-компетентен съвет.Благодаря и лека вече  bouquetр!

# 158
  • България
  • Мнения: 490
НИКИТА това все едно аз съм го писала.моя случаи е същия.от черно за един ден исках русо.и мочта фризьорка така каза,но кои да слуша....в кореноте стана светло,с прахчетата на места и рижаво,но си имаше и мн тъмно кафяво на краищата.накрая от коса почти до кръста,се постригах покъсо от раменете.след 1-2 боядисвания със скандинавско русо на палете стана работата.така 2-3години и косата ми от мн мн гъста и здрава стана мн мн тънка и падаща.последва пак постригване и сега съм пак в едтап на боядисване,но на потъмняване до кафяво.
вярно е русото е наихубавия цвят,с него наисе харесвах,дори сега като видя снимка ми става едно криво,но ми унищожи косата.сега ще трябват мн грижи. Hug

# 159
  • СОФИЯ
  • Мнения: 17
rositoo знам,че много момичета сме така, защото искаме да сме хубави. Аз обаче мисля,че не трябва да се отказваш от светлия цвят, сестра ми е по-природа с изключително тънка коса, а от 5 г. е с платинено руса и е в много добро състояние,но тя не слага всеки път блондор.Взима си боя за коса направо.Обаче,аз сега искам да си я направя поне еднаква Simple SmileЩе си взема тая боя и ще споделя какво чудо съм сътворила. Wink

# 160
  • Мнения: 0
Извинявам се .че пиша в толкова стара тема, но искам да попитам относно боята MEIANDRA дали някой знае къде в Пловдив може да се закупи тази боя? Силно ме интересува. Благодаря предварително!

# 161
  • Мнения: 591
и аз имам един въпрос относно тази боя... към тези, които мият косата си всекидневно... колко бързо ви пада боята?

# 162
  • София
  • Мнения: 923
моят въпрос е следния, кои два цвята трябва да смеся за да получа цвят като този
 
или по-скоро такъв

 Hug

# 163
  • Мнения: 57
 Да, страхотен цвят! От години се мъча да го постигна, но за съжаление нищо такаво не се  получава. Ако някой каже формулата за този цвят предварително му благодаря!!!

# 164
  • Мнения: 7
здравейте Simple Smileискам само да споделя с вас,че след като изчетох всичко тук реших да се направя с тази боя,поръчах я на една приятелка да ми я купи от София от аптека ремедиум-най-светлото пепеляво русо мисля че 1001+ беше с окислител 40%.Не съм доволна от резултата и хем косата си ми е боядисана руса на кичури с кестеняви корени,не стана хубаво пепеляво и дори бих казала,че жълтее,то предния път дето се правих с гарниер стана къде къде по светло пепеляво...просто исках да споделя,защото големи суперлативи се пишат за боята,но поне на моята коса резултата изобщо не е добър,а и да вметна от боята ми се налющи скалпа на главата,от дълги години се боядисвам,никога не ми се е случвало даже от обезцветител!!! Shocked

# 165
  • Мнения: 468
И аз се интересувам от боята.Някой знае ли в Стара Загора дали я продават?

# 166
  • Мнения: 0
mnogo vi blagodaria,predi 3 godini polzvax boia za kosa maiandra mislia4e beshe frenska ot togava tarsia no ne moga da ia nameria,dori nikoi ne 4uval ne neia,dneska slu4aino vliazox v internet i vidiax vash komentar.jeveia v burgas no niamam predstava kade triabva da ia kupuvam.nai mnogo mi xaresa,4e izobshto ne gori kosata,nito mirishe na boia a za cviat niamam dumi tolkova mi xaresva

# 167
  • Перник
  • Мнения: 195
Здравейте,мили дами...много ви моля кажете ми от къде мога да си поръчам тази боя Маяндра,да разгледам каталог?

# 168
  • Мнения: 19 473
Маяндра се продава в София в магазинчето на Алабин срещу служебния вход на Съдебната палата.

# 169
  • София
  • Мнения: 234
Може да се намери и в аптеки Ремедиум на ул.Шишман, Сф.
Аз преди години ползвах само нея, но след няколко последователни разочарования я смених.
Струва ми се че окислителите им не са автентичните, и като цяло русото им жълтее сериозно  ooooh!

# 170
  • Мнения: 1 525
Аз защо не мога да видя какъв е цвета  newsm78

# 171
  • Мнения: 33
аз проверих за боята на красна поляна нямаше я, не са я били внасяли от 1 год.

# 172
  • Мнения: 0
Незнам колко е добра,но аз си купих една такава,но била Италианска.Косата ми не се боядиса изобщо,а другото което е,че от толкова бои ,които съм ползвала само от тази ми опада толкова коса,че аз самата се ужасих

# 173
  • Мнения: 0
iskam da popitam za tazi boq maiandra- nqkoi boqdisval li se e s 4ervenite tonove? i ......... kade moga da q namerq v Blagoevgrad?  Thinking Thinking Thinking

# 174
  • Мнения: 718
Не открих по-нова тема за боята Маяндра/Maiandra Rolling Eyes
Известно време беше изчезнала, да споделя за новата й формула, която е отскоро на пазара - перфектни цветове (боядисвам се в кестеняво и държа да нямам червеникав оттенък), щадяща косата и мирише доста по-приятно от старата Peace

# 175
  • Мнения: 1
различава ли се с нещо опаковката от тази на старата боя (старата формула) ? и аз съм си купила една, предстои да я ползвам след около 2 седмици. опаковката е бяло-червена, пише номера и как се казва самия цвят, но той не е показан.

# 176
  • Мнения: 718
И опаковката е нова - розово-лилава.

# 177
  • Мнения: 68
Някой ползвал ли е цвят от гамата преливащи цветове от боята Маяндра?

# 178
  • Мнения: 2
Здравейте, къде във Варна може да се намери боята?

# 179
  • Мнения: 68
В София боята Маяндра я има в аптеки Ремедиум.

# 180
  • Мнения: 1
http://www.коса.net/index.php/virtuemart/boi-za-kosa/amonyachni-boi/maiandra ot tuk moje da si q pora4ate boqta Maiandra

# 181
  • Мнения: 148
Момичета, които сте ползвали боята - моля ви напишете ми кой е вносител за България Simple Smile на опаковката трябва да пише Simple Smile. Сърдечно благодаря :*

# 182
  • Мнения: 290
продуктите на марката се предлагат в магазините вече, вчера взех шампоан за проба от аптека Ремедиум, вносител е Вавилон-В според етикета

# 183
  • Мнения: 148
продуктите на марката се предлагат в магазините вече, вчера взех шампоан за проба от аптека Ремедиум, вносител е Вавилон-В според етикета
Благодаря ти  Hug а телефон за контакти има ли  Thinking

# 184
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 329
Темата е стара, но все пак ще питам:

AliceSw, остана ли доволна от шампоана?

Някой ползвал ли е скоро боята? Мисля и аз да си взема, дано не са развалили качеството през годините.

# 185
  • Мнения: 49
Здравейте момичета дълго четох разни теми за боя за коса но не намерих много инфо за тази боя за коса... Казва се Cosmo Service Италианска долкото ми казаха в магазина, професионална е от магазин Вишнев цвят ( Варна), проблема ми е следния: Преди се боядисвах с обикновенна боя от магазина на рубела карамелен цвят, реших да сменя малко цвета и си закупих боя която е кафява но с червен оттенък.. много хубав цвят, но с всяко измиване постоянно пада боята след 2 измиване ставам на два цвята и от корените до средата съм с този цвят от там надолу си е почти моя стар цвят ( слагам ампули за запазване на цвета) . А да и забравих да кажа дават ми 20 % окислител и корените хич не ми ги хваща... Косата ми по принцип е мн тъмно кестеняво близко до черно, но с обикновенна боя не съм имала случай да не ме хване боята.  И така искам да попитам някой ползвал ли е тази боя и да е имал същите проблеми???

# 186
  • София
  • Мнения: 135
Здравейте, ползвах MAIANDRA преди 10ина години за около 2 години. Бях доволна от цветовете и косата си. Беше мека и с хубави цветове. Но като забременях, спрях всякакви химии, препарати за в къщи, вкл боя за коса. Ползвах къна и така години наред. Миналата година реших да пробвам отново тази Майандра. Купих я от същото място. Питах за качеството... о била като Мерцедес спрямо трабантите! Както и да е ... боядисах се. Покри, но косата ми стана като слама на пипане, докато е мокра. Докато е суха не се усещаше толкова, но си губеше формата за ден. Направо ужас. Изчаках я да израстне и сега съм си пак с нормална коса. Но моята е къса.
Та не се лъжете по тая боя. Прочетох кутията, пише си, боята не е френска, а българска. Произвежда се за тази фирма Вавилон. Във Франция на указаното място няма такъв завод и такава боя в нета няма никъде по света освен в БГ. Можете да се уверите сами. Чекнах в гогъл мап в указания град и в интернет.
Това, че е българска или се произвежда някъде на ишлеме за българска фирма, лошо няма, но че е развалено качеството е кофти. Така че, мене ако питате, или не си взимайте или първо пробвайте на кичур коса.
Успех ви желая  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт