Отбиване на 9 месечно бебе-как?

  • 1 077
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Мили мами,

Искам до месец да отбия бебчето си. Моля посъветвайте ме как се прави правилно. Значи сега приема кърма сутрин по 180-200мл и нощем по 100-130мл. Интересуват ме следните неща:
1. Трябва ли още да е на 5 хранения /като петото са тези 100-130мл кърма нощем/?
2. Какво адаптирано мляко да купя - за новородено, за след 6 месечна възраст, хипоалергенно или ....
3. Как да започна да давам АМ - първо по 20-30 мл като за 7-10 дни достигам пълната порция или да дам пълната порция наведнъж?

Мерси предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Ами можеш да започнеш с по малко АМ през деня докато свикне с вкуса,после да заместиш първо сутрешното кърмене с АМ,а след няколко седмици и нощното.Не е сигурно обаче дали ще приема АМ,ако досега не го е опитвало.Може ли също да пие от шише?По-големите кърмени бебета,които не са свикнали с шишета обикновено отказват АМ и биберон.Мляко само сутрин и нощем ли пие?За 9 мес. бебе трябва да има повече мляко на ден.До годината не трябва да има не-млечно хранене,в смислъл освен пюретата трябва да има и мляко на всяко хранене.
Иначе ако нямате някакви специфични проеблеми и склонност към алергии можеш да започнеш с АМ за след 6-ти месец,без да е необходимо да е хипоалергенно.

# 2
  • Мнения: 3 760
При всички случаи ще започнеш с малко количество АМ - не 20-30 мл, а една-две лъжички (5-10мл), т.е. въвежда се като всяка друга нова храна. За вида мляко не мога нищо да кажа. Виж в съседния форум, там ще ти помогнат.
Мисля, че първо трябва да опиташ да премахнеш нощното кърмене, а сутрешното да остане последно, но всъщност не знам - не съм отбивала още  Laughing
Успех  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз започнах да давам АМпреди кърмене ,първо 30мл,после60 и т.нНие сме на Нутрилон,но аз му слагах преди това по 2 мер.л. в пюретата или кашите,така че горе долу вкусът му беше познат.Преди да го отбия пробвах един,два пъти да му давам мляко от шише и категорично отказваше,но като дойде момента на отбиване го пропи.Ние нямахме проблеми слава богу,а при нас основните кърмения бяха през нощта(от 3 до n пъти)От тогава се буди нощем само към 4-5ч.,пие си млякото и заспива,а преди беше чудо ooooh!

# 4
И на мен ми се налага да отбия моето бебе след един месец, когато ще бъде на 9 месеца и за това от няколко дни започнах да се опитвам да му давам АМ ( в началото хипоалергенно), което той категорично отказва да пие до този момент. Пробвах с биберон и с чаша с накрайник - никакъв резултат. Единствената форма, под която го приема е в кашите и пюретата. В момента го кърмя сутрин, вечер и през нощта, но се притеснявам, че като трябва да го отбия няма да приема достатъчно мляко, което би трябвало да представлява основна част от храната му. Вода също почти не пие.

Liani, моля те сподели как точно го отби (първо нощното кърмене ли замести с АМ) и как започна детето ти да пие АМ.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 610
Започнах първо с вечерното(не,че исках първо с него ама така се получи)Веднъж реших,че не му е стигнала кърмата и му направих 30мл АМ и той с голям кеф го изпи  33uu И така реших да му дам и на следващия ден и после започнах преди кърмене.Като заместих вечерното започнах сутрешното да го замествам с попара,като остана кърмене през нощта и към 5-6сутрин.После започнах като се пробуди през нощта да му направя АМ и така се получи дори започна да не се буди толкова.Много изненадващо за мен всичко мина много леко,единствено вечер преди лягане много плачеше предполагам заради това,но той никога не е заспивал на гърда,а около две седмици преди да го отбия реши че иска така да заспива и то след като се е наял и там ни беше само проблема,но таткото го приспиваше няколко дена и това отмина.Вкрайна сметка когато окончателно го отбих беше на 10м и 1/2.Нощното хранене с АМ ни остана,но в момента сме на път и него да махнем.Пожелавам успех и безпроблемно отбиване и на двете Hug

Общи условия

Активация на акаунт