Как се вари в микровълнова?

  • 2 269
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Здравейте, отскоро взех да захранвам бебка. Засега и правя само картофено пюре и картоф+морков пюре. Първо реших на пара, но става много бавно, после ги варих във вода. Четох, че по се запазват витамините, ако се вари в микровълнова, а и става по бързо. Да, но досега не съм варила и не знам как става.
Днес пробвах да сваря картоф и беше пълен провал.
Доколкото разбрах вари се цял с обелките и съвсем малко вода и под похлупак. Сложих едно малко картофче в гювече с малко вода на дъното и пуснах микровълновата на 5 мин (850w). Но изгоря отвътре. После пробвах пак за по малко минути и пак не стана. Някой, който е варил и знае да ми каже, че нещо не мога да го докарам. А също ме интересува освен картоф, за варенето на морков, чушка, ябълка....
Ще чакам съвети Grinning 

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
Не се вари цял. обелваш го, нарязваш го на парченца и го слагаш в съд с малко водичка. Това е. За колко време ще се свари зависи от количеството и от мощността на микровълновата

# 2
  • Мнения: 1 655
Не се вари цял. обелваш го, нарязваш го на парченца и го слагаш в съд с малко водичка. Това е. За колко време ще се свари зависи от количеството и от мощността на микровълновата
Точно така! А под малко вода разбирай 1-2 супени лъжички. Така с всякакъв вид зеленчук.
За едно картофче, нарязано на кубчета и една супена лъжица вода са необходими не повече от 3 минути на макс мощност.

# 3
  • Мнения: 720
и аз преди правех разни неща на микровълнова/за по бързо/но откакто 4етох  няколко разли4ни материала за вредата от микровълновите фурни спрях.освен това тези пластмасови съдове в които се слагат вътре отделят вредни токсини при нагряването.ще потърся инфо ако някой се интересува.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 825
Защо трябва да е в пластмасови съдове? аз ползвам стъклени или порцеланови

# 5
  • Мнения: 120
Може и цял да се вари картофа в микровълновата, като се надупчва няколко пъти с вилица. Така четох, дори и в рецепти на Иван Звездев. Само, че при мен нещо не се получи. Трябва много точно да се определи времето за варене май newsm78

# 6
  • Мнения: 51
Аз ги варя обелени, някой отъ ги нарязвам за по-удобно, ако са за картофена, анправо ги бъркаш после и готово, вода слагам кокото да и покрие и една чинийка за похлупак.
С други зеленчуци не съм пробвала, а за съдовете може да е всичко сако не матален, че става чудо!!!
Яйце също не се опитвай да вариш, че ще останеш без вратичка!  Praynig

# 7
  • Мнения: 120
Варя ги в гювече, т.е. пробвах да ги варя. Не за салата, а само едно малко картофче и то цяло и необелено, така се запазвали най - много витамините, но то изгоря от вътре... стана чудо картофче Mr. Green
За яйце не съм си и помисляла Laughing
Другия път ще пробвам нарязани Simple Smile ама ми се изкаше да стават и така необелени и цели.

# 8
  • Мнения: 1 655
Стават и необелени, цели, набодени с вилицата както си писала, но наистина трябва да се нацели много добре времето. Трябва да се предвиди и, че след като се изключи микровълновата, микровълни остават в картофа около 5 минути и продължават да го 'пекат'. Можеш да опиташ да пуснеш по този начин едно картофче - 2 минути на макс мощност, престоява няколко минути на изключено, ако се е набръчкала кожата вероятно е готово, ако не можеш да го обърнеш и да го пуснеш за още 1-2 минутки и отново проверяваш как е.

# 9
  • Мнения: 2 591
и аз знам, че задължително трябва да е набодено с вилица Peace

аз не ползвам често МВ за варене, но съм пробвала и става наистина - използвах съдове от йена глас (мразя пластмаса)

Общи условия

Активация на акаунт