Кърмене на поискване и брой кърмения на денонощие?

  • 991
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 117
Здравейте мами Simple SmileМоят Боби е на 5,5 месеца. Още не е захранен. Кърмя го на поискване , но да уточня ,че при заспиването през деня ,суче , суче и  като се унася си търси биберона Twisted EvilУ дома свекито, майка ми и баба ми се примериха ,че до сега няма режими , води и сокчета, но започнаха да ме притискат с това колко пъти на ден ще яде.
За сега през деня се кърмим многократно, понякога и десетина пъти , а през нощта суче не по-малко от три пъти.
Сега се започна ,че щом щяла съм да го захранвам след време , трябвало храненията да бъдат пет на брой през деня и тези нощни били глезотии , от които трябвало да го откажа. Нямам намерение до годинката да замествам кърмеме.
Не ,че давам ухо на брътвежите им , но реших да пусна темата, за да почерпя опит , от препатилите Simple Smile

# 1
  • Мнения: 8 242
Още кърмя на поискване, което прави 2-3 пъти през деня и 20тина през ноща  Crazy
Когато започнах със захранването просто въведох ВРЕМЕ за твърдите хранения.. Първото беше закуска (при нас към 10-11, че много до късно спеше младежа - за да следя за реакции с новите храни). Всеки следващ месец добавях по още 1, докато накрая към 10 месец бяха 4 твърди и колкото иска къмения.. А през ноща положението никога не се е променяло  Twisted Evil

# 2
  • Мнения: 2 467
При нас е така – кърмене на поискване и до посиняване  Laughing Брой не съм броила никога, но не са падали под 10 за денонощие. На 2 години и 4 дни е дъщеря ми. Не ходя на работа и сме по цял ден заедно, съответно тя виси на цицата за щяло и нещяло. А сега в дъждовните дни е постоянно залепена.

Бабите като много мрънкат, вземи им наложи на тях режим строг - 3 пъти на ден ядене без излишни Фафлички и глезотийки, та да ги видим  Crossing Arms Да си признаят по колко пъти на ден посягат към храна (не само основното), пък после да знаят много.

# 3
  • Мнения: 11 003
Кърмя на поискване от самото начало. Беболината сама си изгради режим на 3-4 часа, а от 3 месец понякога прави и 5-часови паузи. Вечер се приспива на гърда и май така си наваксва нощното хранене, понеже се събужда чак в 7 сутринта. Sunglasses
Но чак по 10-20 кърмения на денонощие ... такова чудо още не ни се е случвало. Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 264
Колко пъти на ден кърмиш няма много общо с това колко пъти ще храниш с твърда храна. При твърдата храна, режима си го правиш ти, докато кърменето е по желание на бебето.  И аз кърмех на поискване и когато въведох твърдата храна, храненето си се разреди, защото бебока не огладнява толкова често и му трябва повече време да смели новата храна.  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 043
нали се сещаш че кърменето не е само утоляване на апетит ами и на жажда - аз подавам гърда за да я успокоя ако и е много нервно ... е преди това се подундуркваме - пеем песни , опитвам се и по друг начин да я забавлявам и залъгвам , но тя си показва ако иска да си поцоцка , вече си и казва така че няма мърдане  Mr. Green

имате време да си разреждате яденетата - още не си захранила - как искаш да ти спре да суче - или трябва да яде друго или да суче - неможе да го държиж гладно или жадно детето
според мен си го кърми колкото и когато има нъжда без да бройш - нито да следиш часове или милилитри ... след като захраниш - и заместиш ядене ще поразреди кърменията - ние сме на 10 месеца и чак сега прескача по 4-5 часа без да се кърмим ако се е заситила с някоя манджорийка , но още си и давам преди всяко ядене да си поцоцка и след това ако си поиска пак

# 6
  • София
  • Мнения: 618
Дани яде 6-7 пъти на ден, от около месец сама си спря нощното кърмене (с малка пауза по време на жегите). Не броя обаче случаите, когато е нервна или просто и трябват две цоквания за да заспи  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 25
Явно вси4ки майки и свекърви в нашата мила страна са роднини.И ние сме на 105 хранения ,а не на 5 и постоянно слушаме глупости.Рядка ми била кърмта, режима бил най важното нещо, и безкрайното нахалство:"Айде бабе кажи им -кога ще ми дадете нещо за ядене? ".
Аз кърмих на три 4аса само първия месец щото тя така се събуждаше.Даже понаког се будеше на 4 4аса.Ама сега си се гушим по цяла нощ и спя с вдигната тениска:)

# 8
  • Мнения: 1 488
Хм! Това с вдигната тениска и аз го правех досега, но от снощи съм решила в кошарата младежа и като е гладен тогава да му дам.Аз днес като говорих с моята педиатърка тя ми каза да си кърмя детенцето изцяло поне до 6 месец. След което я попитах по колко пъти на ден трябва да се храни? И тя каза че сега вече по 6 някаде, но то само детето ще ми покаже! Мисля,че е права защото момченцето ми си прави вече по-голяма пауза понякога  Wink

# 9
  • Мнения: 753
Не ги броя и си живея живота Wink
Когато бебо поиска мен /защото той казва "мам мам мам" настоятелно или протяга ръчички към мен/, съм до него!
на 10 мес. и 10 дена е и два пъти му давам и друго папо

Общи условия

Активация на акаунт