Моля помагайте спешно

  • 1 772
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 869
Аз съм майка на увредено детенце и сега правим нови опити да забременея,понеже имам СПЯ и Теореидит на хашимото.Според докторите първата ми бременност е била случайност(тъй като не съм се лекувала преди да родя) и ни посъветваха да правим опити.Добре обаче сега съм адски притеснена и незнам какво да правя.Последната ми менструация беше на 7.06.2007.Направих си тест-отрицателен.Винаги съм имала нередовна менструация и всъщност може и да съм бременна,но да е прекалено рано за тест.Проблема е в това,че детенцето ми е болно от Варицела.Знам,че рубеолата е по-опасната болест,но не мога да спра да мисля,че е възможно да съм се заразила.Също така ме боли страшно много мъдрец,който трябва да се извади,но ми искат ренгенова снимка.Аз обаче не смея да се подложа на това.Страх ме е вече от всичко.Днес имам записан час при гинеколога си.Дали с ехографския преглед може да се установи дали съм бременна или не?Така съм объркана.Незнам какво да правя?

# 1
  • Мнения: 1 951
Най-вероятно ще е рано да се установи с ехограф, но можеш да направиш кръвен тест, той със сигурност ще даде отговор на въпроситет ти. Успех и дано нещата се подредят както ги искаш.

# 2
  • Мнения: 869
Ами ще си направя,задължително.Но ако съм болна,незнам.Как да преживея и един аборт.Чудя се защо все така се случва Sad

# 3
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Е сега,направи първо теста.Едно по едно,не ги мисли всички неща преди да са се случили.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Ела,недей да мислиш за аборти и такива неприятни неща.Направи си кръвния тест,а до тогава се опитай да се поуспокоиш.Знам,че не ти е никак лесно,но не се самонавивай предварително,мила.

# 5
  • Мнения: 24
Здравей! Мисля си, че теста е верен,тъй като моята последна менструация беше на 23.06 и на 2.08 ми отчете 2 чертички. За съжаление имаше риск за детенцето.След консултация с 4-ма специалисти  се наложи да направя аборт.Бях в 5 г.с и се видя една малка точица на ехографа. За да си по-спокойна съветвам те да идеш на гинеколог.Задължително с пълен пикучен мехур, за да може да се види ембриончето, ако има такова.
Не се тревожи,вярвам че всичко ще е наред.Не мисли за аборт преди да си сигурна. ..Успех миличка!!!    Hug

# 6
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Съжалявам за това,което ти се е случило.
Но това са два различни случая ,не я шашкай с твоята история.Освен това не си разбрала-теста и е ОТРИЦАТЕЛЕН !И при това положение най-вероятно нищо няма да се види даже на вагинален УЗ апарат.Само кръвен тест!

# 7
  • Мнения: 226
А ти като малка не си ли карала варицела? Защото ако е така предполагам, че няма да има проблем. Ако не си и си бременна по-добре ще е да изчакаш да видиш дали си се заразила и след това да мислиш.

# 8
  • Мнения: 869
Майка ми беше казала,че съм карала шарка,но незнаеше точно каква.Затова преди да започнем с опитите си направих тест за Рубеола(понеже знам,че е много опасна) и се оказа,че имам антитела за Рубеола.Явно не съм карала Варицела и най-вероатно ще се разболея.Но то ще видя има ли проблем след 45 минути....

# 9
  • Мнения: 1 224
Специално за варицелата - НЕ ПРЕЧИ на бременността! Моя приятелка се разболя от варицела в седмия месец и се наложи да си отложи свадбата заради това, но все пак сколаса да се омъжи в началото на деветия месец, има страхотно, сладко, здраво момченце на 3 годинки вече. Аз много и се карах каде е била като в 10ти клас карахме варицела няколко съученика и моя милост, но не и остана никакво притеснение от болестта като иключим нервите покрай свадбата.Внимавай само с високата температура и дано всичко да е наред!

# 10
  • Мнения: 7 718
За да си по-спокойна съветвам те да идеш на гинеколог.Задължително с пълен пикучен мехур, за да може да се види ембриончето, ако има такова.

С пълен пикочен мехур се гледаше на коремни ехографи. За вагинален изискването е празен.

Ела 79, това че имаш увредено дете не означава, че пак ще се случи така. Вярвай и мисли позитивно. Laughing

# 11
  • Мнения: 84
[Ела 79, това че имаш увредено дете не означава, че пак ще се случи така. Вярвай и мисли позитивно. Laughing
С това съм напълно съгласна и е така, но не означава, че не трябва да се предприемат всички  мерки. Знам какво е в семейството да има дете с увреждане и смятам, че е по-добре да се направят всички възможни изследвания, дори и най-малкото съмнение, че нещо може да е навредило не трябва да се пропуска. По-добре да пропуснеш, после ако трябва да чакаш и по-дълго, но детенцето да е без проблем. Мисля, че в начална бременност всяко заразно заболяване може да носи някакъв риск.  Thinking

# 12
  • Мнения: 4 324
И аз напълно подкрепям Лали!
Първо направи кръвен тест, както са те посъветвали момичетата, пък после ще му мислим!

# 13
  • Мнения: 7 718
1. Рибата  е в морето още.
2. При варицелата се изгражда имунитет, не разбрах дали си боледувала със сигурност? Това, че имаш антитела за рубеола, не означава, че шарката, която си карала и която майка ти помни  е била рубеола, защото доста често рубеолата се бърка с обрив от претопляне или хранителен такъв.
Направи си тест за варицела!
3. Мъдрецът може да го лекуваш, както и извадиш без рентгенова снимка. Ако държиш на снимка ползвай оловна престилка и тогава няма опастност.

Последна редакция: вт, 07 авг 2007, 21:28 от Lali

# 14
  • Мнения: 1 224
Браво eti, чудесно си я успокоила, тя си няма представа какво е да имаш увредено дете в семейството и не е и чувала за изследвания! Twisted Evil
Ела79 поствам ти една статия за варицелата и бременността. В нея пише че 80% от жените имат имунитет без да го знаят. Ако все пак нямаш имунитет, бременна си и имаш шарка (две седмици инкубационен период), то тя представлява много малък риск в два случая - от 4 до 8 седмица ок. 0.4% и от 14 до 20 ок. 2% че детето може да получи варицелов синдром. Ти ако си бременна ще си в самото начало, както Лали ти е писала не се шашкай за нещо с риск 0,4% при положение че не се знае дали си 1. бременна,2.болна и 3. нямаш имунитет. Много е вероятно да си карала варицела като малка, а за рубеолата слагат ваксини в училище.
Втория случай при който е опасна за бременни е по-малко от 2 седмичи преди да родиш, защото още не са минали мехурите.
Ето я статията :
http://www.womens-health.co.uk/chickpox.asp

Общи условия

Активация на акаунт