Захранване как и от кога и с какво

  • 1 623
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 78
здравейте, днес ставаме на 5 месеца и давахме сокчета , а сега ?
Даите съвет
Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 27 524
Има 3 възможности - плодово пюре, зеленчуково пюре, оризова каша. Аз бих избрала плодовото за начало.

# 2
  • Мнения: 6 029
плодово пюре... Simple Smile да свикне с лъжицата.. после зеленчуково. Плодовото пюре се дава между храненията, не бива да замества ядене!

# 3
  • Мнения: 1 183
Захраних с плодово пюре- два дена давах по 3-4 лъжички,изчаквах два дена и давах вече по цяло бурканче или колкото иска,съответно така направих и с кашата,зеленчуковото и местното пюре.Успех   bouquet  Hug

# 4
  • Мнения: 1 986
  Както е казала Блонди,вариантите са три Wink-ти избираш Peace
  Аз лично захраних със зеленчуково пюре

# 5
  • Мнения: 1 092
Аз захраних с пюре от морков на Гербер.Постепенно започнах да въвеждам и други зеленчуци.Плодово пюре опитах да му дам веднъж , но той категорично го отказа Mr. Green.Смятам да му предложа отново след 10тина дни

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 816
Започнах с картоф,морков,тиква,каша...

# 7
  • Мнения: 78
Благодаря ви,
А нашата педиатърка даже каза да се дажа и крехко месо  но според мен е много рано оште а според вас?

# 8
Благодаря ви,
А нашата педиатърка даже каза да се дажа и крехко месо  но според мен е много рано оште а според вас?
И нашата беше казала така,но аз изчаках до шестия месец.А при положение,че не си захранила с нищо друго изчакай докато захраниш с плодово,зеленчуково и каша.И не въвеждай две храни едновременно. Peace

# 9
  • Мнения: 887
плодово пюре... Simple Smile да свикне с лъжицата.. после зеленчуково. Плодовото пюре се дава между храненията, не бива да замества ядене!
И аз така направих. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 160
Оризова каша  .
 Най -  щадяща за коремчето и се понася много добре Peace

И още нещо , виж тук : http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1043/77/

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22547.0

# 11
  • Мнения: 2 849
Ето схемата за захранване на педиатъра на Виктор .
От края на 4 месец сок по 30 мл веднъж на ден ,с времето преминахме по 30 мл два пъти на ден (с тенденции за увеличаване )
Начало на 5 месец зеленчуково пюре,втора седмица на 5 месец -месно пюре.трета седмица на 5 мес.каша,последно плодово пюре . Peace

# 12
  • Мнения: 1 165
Аз захраних първо със зеленчуково , защото някои деца свиквайки с вкуса на сладкото, впоследствие по-трудно прояждат зеленчуковите пюрета(ако преди това са въведени плодовите).

# 13
  • Мнения: 772
Захраних с плодово пюре след сока.След това зеленчуково и каша.

# 14
  • Мнения: 2 159
ние се захранихме от 6-тия с картоф и тиква

Общи условия

Активация на акаунт