Не може да свикне с яслата

  • 1 354
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 162
Здравейте,

Дъщеря ми се пробва от средата на юни да ходи на ясла, но не ще и не ще Cry  Спирахме я вече на два пъти за малко почивка, но после пак се почва с ревове, повръщане и сцени.

Взех да се замислям да се откажем сега и да пробваме отново на 3 годинки с детската градина, но така ми се щеше да ходи на ясла... Аз вече работя и не ми се иска да оставам вкъщи още една година, идеята за детегледачка също не ми допада много Confused

Та в общи линии исках да ви попитам дали има мами с подобен проблем и дали има смисъл да упорствам с яслата Rolling Eyes

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Това спиране/ тръгване не помага особенно.
Ако и възпитателките не намерят подход към детето става още по-зле. Няма ли да ти разрешат, да заведеш детето по време, когато другите играят и да останеш с него; или пък когато всички заедно рисуват или строят кулички;
Тоест детето да се почувства само привлечено от груповите занимания и така постепенно да свикне с раздялата. Поне тук така се процедира. Хайде голямото ми синче тръгна много рано на ясла затова и нямаше проблем с адаптация, но пък гледах как едно арабче го свикнаха, просто майката оставаше сутрин по-дълго на груповите занимания, после излизаха заедно на разходките, после само го изпращаше, като тръгваха на разходка и го вземаше след обяда...Всичко стана постепенно, детето се отпусна, че и немски започна да разбира дори Mr. Green
Ако и тогава реве и не се чувства добре там, значи просто не е дошло време да се сблъска с джунглата. Дай му време и на него и на теб да свикнете, не е лесно да се прекъсне връзка.
 Peace

# 2
  • Мнения: 5 241
На моя приятелка детенцето в продължение на месец всеки ден ревеше, не даваше лелите да го пипнат, не ядеше, не играеше с децата. Беше се отчаяла и реши преди да го спре, да помоли директорката да го премести в друга групата. И за нейно голямо очудване, детето в новата група свикна, даже не искаше да си ходи. Незнам дали за вас е вариант, но опитай  Peace

# 3
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
toni_bonboni, аз си мисля, че точно спирането за почивка е провалило адаптирането. Моят син също доста се инати и порева в началото, но все пак до повръщане или други здравословни проблеми не се е стигало.
Иван рева и се тръшка 2 седмици от сутрн до обед, когато го вземах. После може да се каже, че свикна, защото само сутрин се сърдеше, но през деня е бил спокоен, а вечер винаги в добро настроение. Сега бяхме две седмици в отпуска и тази сутрин (първата след отпуската) просто орева яслата, даже разплака още 1-2 деца от групата Cry. След няколко часа ще го видя и ще разбера как е минал деня.

# 4
  • Мнения: 162
Благодаря на всички, които се включиха с мнения в темата  bouquet

Пепеляшка, тук не съм виждала някоя майка да остава в яслата, едно, че не разрешават и друго - казват, че раздялата всеки ден трябва да е вазможно най-кратка. Иначе и Лили мислеше в началото, че аз ще съм в яслата с нея Grinning

За смяна на групата не знам дали ще има ефект, в момента правят ремонт и са сборни групи - децата и учителките се сменят постоянно Crazy Лошото е, че няма познати за нея деца отпреди, може би септември ще се включат...

Дидди, дано всичко е наред Peace

Ами това е положението. Но най-дразнещото е, че самите лели намекват да я спрем, не искали да чистят като повърне ooooh!

# 5
  • Мнения: 4 406
има проблем разбира се, това е шок за детето. аз пуснах малкия на ясла на 1 г 2 мес и близо 4 месеца той стоеше там само по 2-3 часа, после за да обядва и след близо година вече беше на пълен ден. има деца, които трудно приемат промените. кратък престой в яслата всеки ден би бил леко решение

# 6
  • Мнения: 917
Дени ходи на ясла от две седмици. Плаче сутрин когато я водя аз, след това казват че трая само докато си тръгна. Ако я води баба й даже не плаче. Ходихме 3 дни до обяд и след това по цял ден. Гледам като я вкарам в стаята и да затворя от вън да не ме вижда, че така по-бавно ме забравя. Не знам дали защото това съвпадна и с ваденето на кътниците, но от кажи речи същото време е станала много нервна. Реве и се тръшка за най-малкото. Искрено се надявам да е от зъбите. Иначе сестрите казват, че за ново дете се представяла добре. Ама най ми тежи, че не говори и не ми казва какво и тежи. Щото ако беше по-голяма може човек да й обясни, да я надъха, а и да си каже ако нещо я притеснява, пък така сега съм в невидение

# 7
  • Мнения: 1 044
Моето дете се адаптира много бързо в градината - тръгна на частна детска градина, в яслена група, на 2г и 6м. За три седмици свикна с новия си начин на живот. Много съм благодарна на персонала там, който направи всичко възможно, за да може моето момченце да се чувства добре и да не плаче. Аз от личен опит обаче казвам, че страшно зависи адаптацията на детето от персонала - аз съм тръгнала на ясла на 1 г. 8 м. и не спрях да плача до първи клас. Всяка сутрин ревях, всяка вечер посрещах майка ми с думите - нали утре няма да ходя! Там учителката ни крещеше, скубеше и не разрешаваше да играем с новите играчки, а само със стари боклуци. Спомените ми са ужасни и досега помня тази учителка - след 30 години!
Така че моя съвет е, ако изобщо се налага да ходи на ясла детето, сменете яслата, най-добре е да е частна, стига да имате възможност, защото там са лично заитересовани децата да са добре и щастливи.
Истината за мен е, че на тази възраст децата са най-щастливи близо до родителите си.

# 8
  • Мнения: 1 230
Абсолютно зависи от персонала  Peace Сменихме 2 групи в яслата и вече малко съжалявам за старата... Жените бяха страхотни. Оценявам го сега, когато вече няма връщане назад Crazy

# 9
  • Мнения: 4 068
Не мога да ти помогна със съвет за жалост. Аз понеже си познавам детенце и знам, че ще е голям шок за нея яслата съм решила да не я давам и съм и взела детегледачка. Но на мен жената ми е позната и мисля, че мога да разчитам на нея. Освен това аз работя на процент и за мен е по-неприемливо да отсъствам от работа по болнични/защото губя пари/ и затова избрах варианта с детегледачка. Та сега ни предстои свикване с нея, а на мен запчване на работа.

# 10
  • Мнения: 27 524
дали има смисъл да упорствам с яслата Rolling Eyes

Според мен твърдо не. И първите опити също са ненужни. Градината горе-долу /но не съвсем/ я възприемам, но яслата си е крайна мярка, издевателство и мъка за детето. Кой каквото ще да ме убеждава, не може едно дете на годинка или две да го плеснеш само в света, сред куп непознати деца и някакви си лелички. Никога  Naughty Naughty Naughty
Разбирам потребността от тръгването на работа, но в такъв случаи милион пъти е за предпочитане детегледачка. Една и съща, и то не от раз, а след като няколко дни сте били тримата заедно  Peace

# 11
  • Мнения: 5 241
toni_bonboni това за коя ясла става въпрос  newsm78

# 12
  • Мнения: 4 970
дали има смисъл да упорствам с яслата Rolling Eyes

Според мен твърдо не. И първите опити също са ненужни. Градината горе-долу /но не съвсем/ я възприемам, но яслата си е крайна мярка, издевателство и мъка за детето. Кой каквото ще да ме убеждава, не може едно дете на годинка или две да го плеснеш само в света, сред куп непознати деца и някакви си лелички. Никога  Naughty Naughty Naughty
Разбирам потребността от тръгването на работа, но в такъв случаи милион пъти е за предпочитане детегледачка. Една и съща, и то не от раз, а след като няколко дни сте били тримата заедно  Peace
E, не съм съгласна с мнението ти  Naughty. На първо място си зависи от детето. Всеки гледа от своята камбанария и преенява дали да пусне детето си на ясла/градина. Познавам не една майки , които не ходят на работа, а децата им посещават детско заведение. Според мен детето си иска своята среда, а не разните баби  и лели, или пък да е лепнато до фустите на майка си, в периода, когато   опознава света и има нужда да си играе със себеподобните.Гледам по моята дъщера- страшно контактна е . Аз не съм спирала да ходя на работа,тя е с бава4ка. Казва ми 4ао като я види, но също така мога да я оставя на всеки срещнат едва ли не без проблем Peace.Като сме си вкъщи двете( както тези дъждовни дни), колкото и да си играем, колкото и разнообразие да се опитвам да й осигуря- ами не е същото като контакта и игрите с децата.В такива ситуации  се събираме  с деца на  някоя приятелка( все нейни връстници) и играта запо4ва със страшна сила.Често я водя на детски клубове и там си играе и с по-големи деца, като дори не ме търси с поглед.Не казвам 4е няма да имаме проблеми когато дойде време з а тръгването на ясла( дано да нямаме де Praynig), но поне, гледеайки детето си, не о4аквам големи такива.Говорила съм с 2 познати, които работят в ясли , и т еми казват 4е колкото по-малко детето тръгне на ясла, толкова по-добре от гледна то4ка на адаптация е за него. ПО-болезнено става положението след 2-3-годишна възраст, когато толкова е свикнало единствено и само с майка си /баба си, 4е не иска да се отдели от нея.Доста крайно е изказване от типа"само в света" , "издевателство " и т.н.... Naughty.НИкой не иска да при4ини нещо лошо или да травмира детето си.За мен  яслата е за предпо4итане пред детегледа4ката.МОе мнение Peace, за моето дете Simple Smile

# 13
  • Мнения: 27 524
Затова започнах поста си със: Според мен...
Така че нямаше нужда от размаханите пръсти. Това е моето мнение  Peace
За мен малкото дете има нужда единствено и само от сигурност и родителите си, докато се осъзнае къде и как се движи горе-долу света и никакви мнения и чужди камбанарии не могат да ме разубедят. А и опираме и до въпрос на възможности. А за болестите и антибитоиците на тази невръстна възраст, които са задължителни, предвид многото деца накуп, да не говорим. Както и да е, не споря  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 4 970
Целта на постинга ми не е да променям мнението ти и да размахвам пръсти, а да представя и моята гледна то4ка.Нали за това е форум и затова има допитване?!?Съжалявам ако си изтълкувала мнението ми като някакъв вид упрек.Нямам намерение да разубеждавм никого в мнението му Peace

Общи условия

Активация на акаунт