бебето ми не иска да се храни

  • 575
  • 10
  •   1
Отговори
  • BG
  • Мнения: 88
Дъщеря ми е на 4 месеца. Кърмя я на поискване, не пие вода. Но от 2 седмици започна да суче много кратко до 2 минути. Никога не е сукала дълго, най-много 5 минути. Затова я хранех често. Но кърмата ми на моменти почна силно да намалява, а тя вместо да суче по-упорито се отказва още по-бързо. От шише не иска да дръпне изобщо, пробвах 3 вида шишета и 2 изкуствени млека, включително и изцедена кърма. Не иска. И с лъжичка плюе. Почнах да давам плодово пюре от 5 дни, хапва по малко. Днес сутринта дори повърна всичко в 8ч., след като е кърмена в 4ч. От тогава да е дръпнала 2 пъти по 5,6 глътки. Спи повече от обикновено. Хапе каквото докопа, и си прехапва постоянно долната устна. Незнам как да я нахраня, страх ме е от обезводняване. Водих я при личната лекарка, направихме изследвания, кръвта и е добре. Урината я чакам още. Докога мога да чакам спокойно да прояде. И какво да правя, ако не прояде?

# 1
  • Мнения: 264
Струва ми се, че трябва да се косултираш с лекар, имам предвид друг освен от личния.... Ако си от София обърни се към мамите с дълъг стаж - имената им са дадени в отделна темичка в началото на форума. Може би те ще ти дадат по-добър съвет.
При мен синът ми също сучеше много бързо, чак и аз съм се чудила как успява да се нахрани, ама на, успява. Как сте с килограмите? Може би преминаването към твърда храна не е добра идея, първо много е малка бебка и второ - щом повръща, изчакай и карай само на кърма. Може да са зъбки, може да е кърмаческа стачка... Плаче ли, жизнена ли е?

# 2
  • Мнения: 872
Пробва ли да и дадеш да яде докато спи?Моятя дъщеря също е на 4 месеца и е много злояда.Дохранвам я с АМ, но не го яде с особена охота,пък и не иска кой-знае колко да суче и резултатът е,че наддава само по 500гр на месец.Вие как сте с килограмите?А как сте с акането и пишкането

# 3
  • BG
  • Мнения: 88
С килограмите дотук сме добре, последно беше 6,400 и 61 см., като за последния месец е качила само 400 гр. Но изглежда закръглена и е много активна засега. Обръща се, постоянно иска да става, рита, маха. Не плаче от глад както аз очаквах. Пишка явно, защото памперса се пълни редовно, но с акането сме много зле, беше на 3-4 дни, а от 2 седмици е само веднъж седмично. Водих я и в  клиника "Детско здраве", педиатърката каза, че нищо и няма. Но аз настоях за преглед при гастроентеролог и нефролог (такъв за бъбреците). Още не съм ходила обаче. Междувременно я отведох на един китайски доктор, който я прегледа с пулсова диагностика и каза, че е добре, но има мързелив стомах и лениви черва. Даде някаква китайска билка във вид на гранулки и каза, че до седмица всичко ще е ОК. Интерсното беше, че днес беше акала и аз не очаквах повече, но 2 часа след гранулките тя се изака много обилно, както никога досега. Не знам от тях ли ще е или ефект от пюретата, които въведох от 5 дни. Иначе успяхме с дружни усилия в къщи да и дадем 60 мл. с лъжица и сукна както тя си знае - 1 минута. Нощем също не суче много дълго. Това е за сега. Много е мъчително да не можеш да нахраниш бебето си. Не съм и предполагала, че може да има такъв проблем.

# 4
  • Мнения: 872
Като чета какво пишеш,все едно чета за моята дъщеря.Тя също има проблем с акането.Започнах да и давам прецедена вода от сварени овесени ядки.Известно време имаше ефект,но все още се налага отвреме-навреме да я изаквам с термометъра.А ти не се ли притесняваш да даваш от тези китайски гранулки без да знаеш какво има в тях?Тя е все още малка и не се знае дали са подходящи за нея тези билки,а и този китаец не е лекар.А пюретата може да регулират изхожданията,особен тези от круша и сливи-те разхлабват,а ябълката и моркова запичат

# 5
  • Мнения: 264
Да ти кажа, аз не бих дала някакви китайски илачи на бебе.  Naughty Можеш да си навлечеш сериозни проблеми с това нещо. Това за мързеливия стомах и лениви черва на кърмено бебе за мен са пълна глупост!  #2gunfire Нормално е кърмено бебе да ака по веднъж на 10 дни. При нас се случи такъв период, после всичко се нормализира.  Прецедена вода от овесени ядки също не е добър съвет, защото съдържа глутен, разните идей за мушката и прочие, също по-добре да избягваш. Термометъра трябва да се ползва с мярка.
Щом детето пишка обилно, значи папото й стига. Не се притеснявай, че е гладна, ако е гладна ще реве и няма да има пишко в памперса. Щом детето е жизнено и активно недей да търсиш проблеми, там където ги няма.  Peace Успокой се и мисля, че ви е много рано за пюрета. АКо имаш кърма, кърми си детето, още повече че е лято и е най-добре да си е на кърма. Успех!  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 2 249
А ползвате ли залъгалка? Ако да, то е много вероятно да удовлетворява сукателния си рефлекс с нея и съответно да има по-малко желание за сукане. Подобен проблем имах с голямия ми син. Преодоляхме го с махане на залъгалката, кърмене в полусънно/сънно състояние и връщане на някои от нощните кърмения.  Пробвай също да кърмиш в слинг или като се разхождаш. Прочети и съветите при кърмаческа стачка.

# 7
  • BG
  • Мнения: 88
Ами странно, но изобщо не се притесних от тези китайски гранулки. Този киатец си е доктор и ми го препоръча приятелка, на която имам изключително доверие. Сигурно затова. Иначе днес суче много по-добре, но и моята кърма се увеличи. Сутринта пак имахме акане. Отностно залъгалката, да, ползва и е станала много чевръста с нея. Давам и я в ръцете и тя си я слага от всяко положение. Нея предпочита когато плаче и когато и се спи. Гърдата изобщо не я успокоява, което от една страна ме устройва, защото постоянното приспиване  на гърда хич не ми харесва.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 249
Отностно залъгалката, да, ползва и е станала много чевръста с нея. Давам и я в ръцете и тя си я слага от всяко положение. Нея предпочита когато плаче и когато и се спи. Гърдата изобщо не я успокоява, което от една страна ме устройва, защото постоянното приспиване  на гърда хич не ми харесва.
Ако все пак проблемът продължи начин да го преодолеете е да махнеш залъгалката.

# 9
  • Мнения: 1 117
Все пак ,ако не иска да суче и предпочита залъгалката , това може да стане причина да се отбие.Според мен е по-добре да заспива на гърда , отколкото да се храни с адапте.
Моят син беше на 4м. , когато правеше такива номера - да суче за 3 минутки и да се опъва , но му скрих бибата за два дни и след това всичко си дойде на мястото. сега пак си я търси , но само на заспиване . Не му я давам за щяло и нещяло - залъгвам го с други играчки.

# 10
  • Мнения: 1 114
Ох, и ние сме така пак. При нас обаче твойта ситуация се повтаря много често. И мойта дъщеря, неиска от шише, неиска лъжичка. Толкова е депресиращо да те отблъсква детето ти. Единственото, което сега ми хрумва, като чета темата ти, е да махна залъгалката. Може и да са прави момичетата, че с нея удовлетворява  сукателния си рефлекс. Но като иска да заспи нищо друго освен залъгалката неще. Като я сложа на гърдата, суче и като тръгне млякото надава такъв вой.....

Общи условия

Активация на акаунт