В края на краищата какви трябва да са обувките?!!

  • 3 895
  • 26
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Чувам най-различни мнения - ту подметките трябва да са меки, ту твърди; да са с твърда пета, да не са; последно нашата лична лекарка изтърси, че Мони и вкъщи трябва да ходи с твърди обувки, за да не стане дюстабан!!! Просто не знам вече какво да си мисля!
Ако трябва да съдя по мене си, с меки подметки е по-добре, но да не взема нещо да й повредя крачетата?! Не говоря за буйки, а за обувки за ходещо вече дете. Какво мислите?!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Колкото ортопеди, педиатри и майки - толкова мнения Wink . Ето какво правя аз (по съвет и на ортопеда, при когото водих Мартин) - в къщи ходи бос - крачето се тренира  да ходи по неравности, така укрепват мускулите на свода и той се повдига естествено. Освен това ме посъветва да не търся задължително обувки със свод - всяко краче си е уникално, сводът поставен в обувката може да не съвпадне с този на детето и да причини по-големи поразии, пък и в някои обувки поставят не сводове, ами топчета направо Close . Гледам обувките да поддържат глезена, без да го пристягат, подметките да са гъвкави и задължително Мартин да походи 5 минути в магазина.

# 2
  • Мнения: 1 102
Доколкото знам, обувките трябва да са обхващат добре глезена, отзад да са твърди, отвътре анатомични, но тази издънка да не е прекалено твърда, с еластична подметка, защото някои са толкова твърди че децата не могат да си подгънат крака и да са от естествени материали.
Ние почти всеки път си купуваме различни марки, давала съм по 100лв. на чифт и след 2-3м. вече не му ставаха.
Днес купих на Минимен, които са по-поносими.
Дано съм ти била от полза.

# 3
  • Мнения: 1 710
Тъй като днес бяхме в склада на Колев-Колев ще споделя мой опит. Понеже от две години и половина се мъкнем по рехабилитатори ще ти кажа какво искат те и смятат, че е добре за ходещо дете - задължително свод, твърди на глезена и возможно по-високи, да не са със лепенки, защото бързо се отпускат, да е кожа и то не обърната, защото не омеква бързо, да е гъвкава като подметка. Ние до сега купуваме от склада на КиК и сме доволни. Там и цените са поносими. Ами гледам да са според изискванията, за сега външността не ме вълнува толкова - макар че имат и много сладки модели. Моят Гого е на 3 и половина и чак сега му купихме пантофки - и в къщи ходеше с обувките.
Това е разбира се моя опит.

# 4
  • Мнения: 430
Вкъщи ходи с кожени топлинки - нещо като терлички от кожа. супер меки, все едно е боса, но не се пльоска на всяка втора крачка по плочките. По съвет на ортопеда и купувам само обувки с еластична подметка, (да можеш да я огънеш спокойно, без да ползваш менгеме), да НЕ обхващат глезена, защото го правят ленив. Всичките и обувки до сега са на КоКо.
А, и виж на какво попаднах преди малко:
 http://www.medicine.primasoft.bg/medinterest/for_child/plain_foot.htm

# 5
  • Мнения: 7 831
Цитат на: mam4e
Колкото ортопеди, педиатри и майки - толкова мнения Wink . Ето какво правя аз (по съвет и на ортопеда, при когото водих Мартин) - в къщи ходи бос - крачето се тренира  да ходи по неравности, така укрепват мускулите на свода и той се повдига естествено. Освен това ме посъветва да не търся задължително обувки със свод - всяко краче си е уникално, сводът поставен в обувката може да не съвпадне с този на детето и да причини по-големи поразии, пък и в някои обувки поставят не сводове, ами топчета направо Close . Гледам обувките да поддържат глезена, без да го пристягат, подметките да са гъвкави и задължително Мартин да походи 5 минути в магазина.


  202uu  Споделям напълно  Grinning , мнението на мам4е. Избери това, което ти се струва най-логично  Wink .

# 6
  • Мнения: 4 414
като гледам и тук мнения всякакви - не знам как ще се ориентираш:))
айде и аз да се включа...според мен по-добро от босоходенето няма...но тъй като това е практически невъзможно, аз правя така:
вкъщи - по чорапи или най-много с буйките на КоКо за прохождане /обувам ги предимно в присъствието на баби, че много се кахърят да не настине детето/...навън сме пак с Колев и Колев - повдигнат свод, подсилена пета, еластична подметка, високи, за да поддържат глезена, но меки, за да може да се движи...
само да допълня, че ако детенцето има проблем - извърта си краката, ходи на пръсти или др. подобни отклонения, които са патологични /защото всички малко или много го правят/, тогава се препоръчва носенето на обувки и вкъщи.
дано съм била полезна:)

# 7
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ех и на мен това ми е болен въпрос - последното което измисли педиатърката е 4е трябвало през цялото време да седяла с обувки и вкъщи и навън,- за да свиквал кракът !? н мен оба4е това  на садизъм ми прили4а , плюс това забелязвам 4е  къде къде по лесно  и е на моята да ходи без обувки.като цяло изискванията са същите - високи обувки , мека подметка,кожени - само искам да попитам - а ако са платнени - какво биха при4инили ? нашите дом 4ехли са такива и аз не знам да престана ли да и ги обувам ?  в тях се 4уства отли4но оба4е

# 8
  • Мнения: 1 710
Вижте, ако децата са си здрави и им нямча нищо с каквото и да са обути ще се чувстват добре - важното е да им е удобно. Ние имаме проблеми с краката - стъпалото е много навътре, затова ни препоръчват и в къщи и навън с обувки - високи, със свод и мека подметка, кожени. Но ако децата нямат проблем - всичко ще е наред. Профилактика за плоскостъпието е ходенето бос.

# 9
  • Мнения: 544
Цитат на: amka
само искам да попитам - а ако са платнени - какво биха при4инили ? нашите дом 4ехли са такива и аз не знам да престана ли да и ги обувам ?  в тях се 4уства отли4но оба4е


Ако са платнени може да изпотяват крачето, а това не е добре. Или пък да не са усилени на петичката и крачето да се криви в/у подметката.

Ама щом са ви добре, ходете си с тях. Grinning

Анджи в къщи ходи с вълнени чорапки, а на вън с обувки-ест. кожа, с връзки, усилена пета, стегнати около глезена и каучукова подметка.

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
за нас:

никога не е ходила боса вкъщи.
първите обувки на дъщеря ми бяха номер 18,   с които си ходеше вкъщи - добре, обхващащи глезените, със супинаторна възглавничка, после вички пантофки за вкъщи са били пак твърди отзад, пак добре, обхващащи глезена, и вчера и купих нови обувки, много сладки, на minimen, естествено кожа вън и вътре, всичко пак като по-горе Rolling Eyes
и изобщо до 4год поне ще носи такива обувки както съм описала вече.
сега носи 24 номер обувки и 25 номер ботуши.
minimen са много готини обувки.

това за нас.

# 11
  • Мнения: 768
Нас педиатьрката ни сьветва да ходи боса в кьщи бебка. Но пода е студен и ходи с буйки Коко. В детската градина има подово отопление и е гумиран пода и там става да се ходи по чорапи или бос- но повечето деца са с детски пантофи.
Та вчера и купих детски пантофи и ходи днес с тях из кьщи и в градината.
Мисля си че може би няма огромно значение с какви обувки или пантофи ходи- важното е да са нови и никое дете да не ги е носило- всяко има различен начин на ходене и ако се носят стари обувки сьс сигурност се уврежда крака.
Някои обувки изглеждат сьвсем като нови но аз не смея да слагам носени от друг обувки на Валето.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И Мони ходи вкъщи с обувките на КК, но нещо хич не ми харесват - постоянно се смъква ципчето, самите обувки се мачкат, да не говорим, че изглеждат стогодишни... Навън сега е с високи обувки, но вече се стопли и не знам дали може да носи от по-отворените обувки - те са с много мека подметка, петата също е мека, не са високи... Вече съвсем се обърках...

# 13
  • Мнения: 2 142
Ох, и ние сме на това дередже! Ема вкъщи ходеше с буйки на КК, пиша ходеше, защото баща и днеска и ги изхвърли, понеже не ставали за нищо и били супер амортизирани. Наистина, падаха и ципчетата и тя започна да се криви и да пада,...
Цитат
постоянно се смъква ципчето, самите обувки се мачкат, да не говорим, че изглеждат стогодишни...
Искам да и взема пантофи за вкъщи, но не зная какви и от къде. Вчера се опитах да и премеря пантовки на КК и някакви други, но тя като си сви крачето и не ми дава да и ги обуя! Разгеле, обух едни, но тя не пожела дори да стъпи в тях, камо ли да направи крачка!  В момента щъка с обувките за навън обаче те са по-твърдички, макар и ортопедични, а са и по-топлички, защото като я събух преди малко крачетата и бяха, като печки!
 chockolina извинявай, че ползвам твойта тема!
А иначе за по-летни тези много ми харесват на вид, но не съм ги виждала на живо, а и малко скъпички Wink . Обувчиците, с които ходи в момента са на Добрич, и много си ги харесва.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: michel

 chockolina извинявай, че ползвам твойта тема!
А иначе за по-летни тези много ми харесват на вид, но не съм ги виждала на живо, а и малко скъпички Wink . Обувчиците, с които ходи в момента са на Добрич, и много си ги харесва.


Ама, няма нищо, моля ти се!  Grinning
А тия обувки са много хубави (но наистина скъпички!)! Никъде не съм виждала такива обаче...

Общи условия

Активация на акаунт