Прилошаване при пътуване?

  • 1 619
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 702
Имали  хомиопатичен продукт, който да помага при прилошаване при пътуване?

# 1
  • Мнения: 55
Най-добре се посъветвай с хомеопат!

От книгата на д-р Гълъбов:

БОЛЕСТ НА ДВИЖЕНИЕТО (МОРСКА БОЛЕСТ)
Когато оплакванията възникват редовно по време на всяко пътуване, е желателно конституционално лечение за да бъде прекъсната тази тенденция!
Общи съвети: Да не се яде обилно преди пътуване. Може само лесно смилаема храна и то в малки количества. По време на пътуване главата да е кипната леко назад. Сок от лимон или портокал по време на пътуването може да даде известно облекчение.
КОКУЛУС - обикновено най-често показано лекарство в подобни случаи. Силно гадене до повръщане с виене на свят, което се засилва особено при гледане на движещи се предмети; чувство за празнота в стомаха до колапс. Може да има и главоболие, локализирано в тила.
Може да се вземе и профилактично една доза преди тръгване на път, ако човек знае, че понякога има подобни проблеми по време на пътуване.
ПЕТРОЛЕУМ - прилича по симптоми на КОКУЛУС. Има замаяност и виене на свят и гадене, което се влошава от газове, дим, както и от свеж въздух. Може да има също главоболие и повръщане.
ТАБАКУМ - често показано при пътуване по море; обикновено има много силно гадене придружено и с повръщане, студена пот, прималяване и чувство за празнота в стомаха. Влошава се от топло. Гаденето се подобрява от свеж въздух.
САНИКУЛА - когато има силно желание за студени напитки; гадене и повръщане при возене в кола. Засилване на гаденето при гледане нагоре. Повръща водата веднага щом пие.
ТЕРИДИОН - морска болест. Замаяност, гадене и повръщане при затваряне на очите и движение на самия човек. Гаденето може да се подобрява от пиене на топла вода.

# 2
  • Мнения: 1 559
Има не едно хомеопатично лекарство - подходящото за теб може да определи само класически хомеопат след като обстойно снеме случая ти.
В този ред на мисли считам, че е безсмислено да се дават цитати от хомеопатични справочници и наръчници. В хомеопатията лечението винаги е строго индивидуално.
П.П. Редактирай този "хомИопатичен продукт" във въпроса си, че ужасно се набива на очи (или пък моите очи са такива, че всичко им се набива...)

# 3
  • Мнения: 702
Не виждам нищо лошо в това, че Clair е побликувала този цитата.

С "хомИопатичния продукт" можеш да се включиш в темата за БисИрите Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Преди да тръгнем за морето, мушнах на Ники една свещичка Вомитусхил. Преди доста често е повръщал и сега, за тия 400 км., бях сигурна, че ще има инциденти. Нямаше Simple Smile Не повърна, макар че не успях да го удържа да не яде и да не пие. Явно свещичката е помогнала. Много съм доволна! Но, разбира се, спирахме много пъти, за да диша чист въздух и да се поразтъпче. В резултат пътувахме 8 часа Crazy

# 5
  • Мнения: 1 559
Вомитусхил е комбиниран препарат - няколко хомеопатични лекарства смесени в едно...Това не го прави хомеопатично лекарство - нито според метода на получаването му, нито според метода на предписването му (противоречащ с хомеопатичните принципи).
Кашата е пълна, ефектите са непредвидими.
Смесването на няколко хомеопатични лекарства в едно и предписването на получената каша на базата на отделни изолирани от цялостната картина на случаен принцип симптоми не е хомеопатия! Такова "лечение" и неговите (не)успехи не бива да се наричат хомеопатични.

# 6
  • Мнения: 513
Аз ще ти предложа водораслите на Аквасорс  и по-точно Зелена енергия или чиста АФА. Моята дъщеря щом седне в каквото ипревозно средство е готова  да повърне, но ако е пила Зелена енергия или чиста АФА, проблем няма. Незнам дали сте запознати с върбишкия проход/това е завой до завой/, та минаването ни през него беше ужас -5 повръщания., но на връщане още преди да тръгнем от Приморско й дадох 2 капсули  чиста АФАи в Бургас изяде едно калцоне/а то никакне беше малко/ и едно натурално сокче си дръпна, а за всеобщо очудване като минавахме през Върбишкия проход тя пя непрекъснато. Така е и при другите пътувания. Така, че ако искаш опитай и ти.

# 7
  • Мнения: 55
Благодаря на Нели за предложението, аз ще го изпробвам другата седмица,
предстоят ми 8 дни път с кола, а как ми прилошава, не е истина  Sad Sad

# 8
  • Мнения: 513
Благодаря на Нели за предложението, аз ще го изпробвам другата седмица,
предстоят ми 8 дни път с кола, а как ми прилошава, не е истина  Sad Sad

 Peace Няма да сбъркаш, сигурна съм ! Племенницата ми е същата повръщана даже по-зле от дъщерята и понеже  пее в градския хор и ходи на турнета  в Германия, Франция и в страната, благодарение на Зелената енергия, която  неотлъчно си носи няма никакъв проблем.

# 9
  • Мнения: 702
Консултирах се с хомеопат. Каза да давам кокулин и табакум.
Зелена енергия не зная от къде да взема. Доколкото разбрах не се продава в аптечната мрежа.

# 10
  • Мнения: 38
Консултирах се с хомеопат. Каза да давам кокулин и табакум.
Зелена енергия не зная от къде да взема. Доколкото разбрах не се продава в аптечната мрежа.
А защо не и всички останали лекарства за болест при пътуване!  И как така е забравил кокулус и петролиум Laughing и останалите поне 20-тина лекарства. Заведете детето си на хомеопат и след време просто няма да има такива проблеми, а не давайте лекарства само за определен симптом. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт