пак започна да се буди през нощта

  • 528
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 115
Нашето момиченце е почти на 4 месеца. Кърмя я, само вечер понякога дохранвам. От края на 2 месец спря да се буди през нощта, след като заспи в 10ч. се буди  чак към 6ч. От няколко нощи обаче се буди към 3ч., суче 10тина минути и пак заспива. Чудя се защо започна да се буди? Дали от глад? Да я храня ли нощем или да я мъча с водичка??? Дали не  е дошло време и за друго папкане, освен кърма??? Дайте съвет, моля.

# 1
  • Мнения: X
Здравей,
Моят син също имаше такъв период, но беше само за 2-3 нощи. Аз също се чудих много на какво може да се дължи, но след запитване в полезния ни форум разбрах, че нищо не е постоянно. Т.е. може да си спи месеци, после да започне пак да се буди и така. Ако е спокойно бебето бъди спокойна и ти. Марти вече отдавна не се буди, но аз не съм го залъгвала и преди с биби и вода. Сега очаквам периода със зъбките, вече започна да не заспива вечер сам а плаче за гуш.

# 2
  • Мнения: 1 924
Щом се буди да суче,(дори и за кратко),значи има нужда.Не я залъгвай.
Най-вероятно в момента е в период на по-засилен растеж и затова й е необходимо още малко хапване,затова се буди Grinning

# 3
  • Мнения: 1 449
Ако продължава да се буди упорито повече от няколко дни - значи има защо.

Дъщеря ми сама отказа нощно кърмене в началото на втория месец. Шестият месец спеше от 23:00 до 8:30, кърмене - 5 пъти на ден.
Но 7-ия месец започна да се буди сутрин около 5 часа. В началото се чудех защо. Тя обаче си хапва добре - явно има нужда. После веднага заспива, без игри и т.н.

Кърмя я с удоволствие сутрин рано - заради жегите тя суче по-малко, най-вече следобед. С това допълнително кърмене си наваксва добре Simple Smile

Дали не е дошло време и за друго папкане, освен кърма???
Кърми детенцето, щом иска. Пък и не се знае докога ще се буди, период на израстване може би. За другото папкане има време.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 074
И при мен от една седмица е същото. Постлах му на по-меко и спря да се буди.

# 5
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
И при нас е така. Аз го отдавам на зъбки или на скок в растежа. Пробвах ден-два да давам водичка, но не помага. Кърмя си момченцето и толкоз!
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт