Шоколадът и децата ни

  • 1 214
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 503
От известно време синът ми налита на шоколад.Аз съм твърдо против толкова ранно даване на шоколад,но след като вчера си взех един шоколадов бонбон и той се разпищя "бони,бони"(даже незнам откъде я знае тази дума),реших да попитам
Какъв шоколад давате на децата си?

Мисля да отложа даването на шоколад възможно най-дълго време,но скоро ще започне да си иска сам и ще ми стане по-трудно да го ограничавам.Поне да направя една справка и да преценя  кой е най-добрият вариянт.

Блягодаря ви  bouquet

# 1
  • Мнения: 27 524
Няма нищо лошо да си хапват понякога. Важното е да не е често и да не е за сметка на останалото хранене. Давам на сина ми около 2 пъти седмично, взимам малките киндер шоколадчета и едни бонбонки на Милка, пак с мляко.

# 2
От време на време и давам на Милка

# 3
  • Мнения: 1 092
аз давам киндер и детска милка на каката.Въпреки че е голяма не ми се иска да набляга на шоколадите,а иначе до 1.5година не съм давала Peace

# 4
  • Мнения: 990
Много рядко им давам шоколад и то е предимно детския Милка.

# 5
  • Мнения: 1 924
Майка ми беше върл противник на даването на шоколад преди 3- годишна възраст...
но честно казано,не зная как ще постигна това положение , тъй като самата аз съм пристрастена към шоколадите и малкият ще ме вижда всеки ден как ям...

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Не съм давала още и не мисля да го правя скоро.Аз си похапвам рабира се,но гледам да не ме види.Всъщност даже ме вижда често,но засега не е проявила желание.

# 7
  • Мнения: 5 362
Много рядко й давам,и ако го правя й купувам детския на Милка или малките шоколадчета на Киндер.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 217
не съм давала до преди 2-3 месеца. Сега давам на Киндер. По едно киндерче или две максимум на ден. Никога не е бил за сметка на другата храна.

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
яде шоколад от навършнването на годинка и 1-2 месеца. Хапва по няколко блокчета седмично. Не намирам това за лошо.
Давам Киндер, Своге, Милка, течните на Нукрема.

# 10
  • Мнения: 742
Няма нищо лошо да си хапват понякога. Важното е да не е често и да не е за сметка на останалото хранене. Давам на сина ми около 2 пъти седмично, взимам малките киндер шоколадчета и едни бонбонки на Милка, пак с мляко.

И ние така Wink

# 11
  • Мнения: 2 936
давам шоколад,когато поиска  Peace никога не съм и отказвала,може би затова сега не се сеща...само когато ме види че аз ям  Wink след годинка започнах да  давам Киндер,сега яде и Милка вкъщи само такъв се купува.

# 12
  • Мнения: 4 965
Няма нищо лошо да си хапват понякога. Важното е да не е често и да не е за сметка на останалото хранене. ...

До към 2 г. не им давах. После започнах, но основно детски шоколади /с повече мляко и калций и по-малко какао/. Киндер и Милка - горе-долу 1-2 пъти в седмицата, но не успяват да хапнат повече от 4-5 блокчета - става им много сладко.
По-често хапват бонбонки Чип-чоп /тези с вафления пълнеж/, но си разделят 1 малко пакетче двете /примерно, 2-3 пъти в седмицата/.
Предпочитам /а хубавото е, че и те/ да им давам плодове и зеленчуци - харесват банани, ябълки, домати и моркови.
Но рядко ги ограничавам от нещо - нека опитат щом искат. Твърдо не им давам само газирано, мазно /т.е. пържено в много мазнина, свинско месо и подобни/, кафе, алкохол  Crazy и суши. Ааааа, цигари също засега не им давам  Mr. Green.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 392
Още не давам шоколад, на година и пет месеца е дъщеря ми.
Не смятам и скоро да и разреша.

# 14
  • Мнения: 2 567
Започнах да и давам след втората годинка. И то предимно тези на Киндер с млякото. Сега гледам и на Милка са пуснали подобни. Докато беше малка, не е било обаче много често яденето и на шоколад, въпреки че към шоколада нямам нищо против  Simple Smile Разбира се в умерени количества. Както за нея, така и за мене  Blush

Общи условия

Активация на акаунт