Споделете за даването на кис. мляко!

  • 697
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
На 10 месеца сме. Пие си сутрин и вечер АМ. Храним се на кухня. Яде понякога кашичка от кисело мляко с бисквити, но не иска да пие леко подсладено кис. мляко, разредено с вода от шише(вместо 1тоАМ примерно). Вие имали ли сте такава ситуация, споделете!

# 1
  • Мнения: 4 451
Не. Моята щерка веднага прие киселото мляко и го харесва повече от АМ. Пие го неподсладено съвсем чисто. С бисквити също го обича. Даже и с вода не го разреждам.

# 2
  • Мнения: 27 524
А защо трябва да се пие и да се разрежда киселото мляко? То се яде с лъжица  Peace Така го давам, чисто, натурално и неразредено.

# 3
  • Мнения: 1 032
А защо трябва да се пие и да се разрежда киселото мляко? То се яде с лъжица  Peace Така го давам, чисто, натурално и неразредено.

Абсолютно споделям. След като нямате проблеми с пиенето на АМ, защо трябва да го заместваш с подсладен айран? Ако искаш детенце да яде кисело мляко- давай го с бисквити, банан, праскова или някакъв друг плод или го давай натурално. Мойта дъщеря поне най- много обича киселото мляко чисто.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 610
Точно в това може да е проблема,че го разреждаш.Много деца не го харесват разредено.Опитай да го дадеш натурално и неподсладено,може пък и да му хареса Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз пък даже и не съм го предлагала така.Ядем си го с лъжичката чисто.

# 6
  • Мнения: 5 362
И Калина го яде с лъжица,без захар и неразредено.На 10 мес. възраст се отказа от АМ и от тогава сме на кисело.Винаги така си го е яла.

# 7
  • Мнения: 353
Аз започнах да давам кисело мляко на моят син от 8мес  до 2г и 6мес. Без захар и вода в него. Така пиеше по две кофички, една на обяд преди сън и една вечер. А сега бебето ни е на 2 мес и още е на адаптирано мляко.

# 8
  • Мнения: 2 936
кисело мляко съм давала само с лъжица-неразредено,без захар- за закуска сутрин или следобяд  Peace никога не съм замествала вечерното АМ с кисело мляко,когато сама отказа АМ - започнах с вечерния прием на другото мляко,но само с лъжичка  Peace

# 9
  • Мнения: 707
ИzлиШно е да наливаШ детето с вода, така че не раzреждай. А zа подсладител слагай пасиран плод. И zаЩо държиШ да го даваШ с биберон? Време е да се zамислите да пиете от чаШка с накрайник  Wink.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 368
Марти изобщо не харесва кисело мляко.Пробвах в какви ли не форми:с плод ;с бисквита.Единствено му хареса направено на таратор.Иначе като му го давам чак се втриса целия.Не съм давал от 2 седмици да видим,днес купих и мисля отново да му предложа.

# 11
  • София
  • Мнения: 15 198
Директно от кофичката, с лъжица-само така го харесва Иво.
До годинката по-добре не замествай АМ с кисело. Нека си остане детето с 2 хранения с АМ-щом все още го хааресва.

# 12
  • Мнения: 46 437
... чисто, натурално и неразредено.


И дъщеря ми само така го яде, разредено винаги е отказвала. Не подслаждам нищо.

# 13
  • Мнения: 24 467
Ние киселото мряко го ядем, не го пием. Пием сутрин само АМ, понякога и вечер на заспиване. Киселото мляко никога не го разреждам. Давам го понякога на закуска след обяд с бисквитки, също от кофичката си го лапаме

# 14
  • Мнения: 1 701
Откакто започна да яде кисело мляко - само с лъжица. В началото се притеснявах, че няма да го иска натурално и слагах по малко плодово пюре, но това беше за около седмица. Сега - чисто!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт