ЗЪБЕН КАМЪК ИЛИ ПОТЪМНЯВАНЕ НА ДЕТСКИТЕ ЗЪБКИ

  • 1 187
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 929
Детето ми е на 1,10 г. От няколко месеца ми праве впечатление, че горните му зъбки взеха да потъмняват. Не всички. Знаете ли какво е това? Вашите деца имали ли са такъв проблем? Дали това е кариес? Много се плаша. по принцип му мия зъбките, но не редовно. Моята зъболекарка ми каза, че е рано детето още да си мие зъбите, но ако искам, може да му давам само четка да ги търка. Възможно ли е толкова рано да има кариеси? Мисълта за кариеси ме преследва, откакто четох някъде из форума, че кърмените деца били предразположени. А аз още го кърмя - само вечер, но като се събуди нощем, той си поцоква, така че не е само веднъж. Дайте съвети. За зъболекар не мога и да си помисля, защото едва ли е възможно да го накарам да седи с отворена уста.

# 1
  • Мнения: 1 503
Здрасти!
Аз също  кърмя,та по този повод съм чувала ,че кърмата за разлика от сокчета,Ам и тем подобни ,предпазва от кариес.
Ако жълтеят ,мисля че е плака newsm78
На моя син също ми се струва ,че жълтеят предните 2 горни зъбчета ,откъм средата newsm78.Той държи сам да си мие зъбите(мие,е силно казано)и рядко ми отпуска 2-3 потърквания

# 2
  • Мнения: 474
Не знам със сигурност но едва ли кърмата предразполага за кариеси моята дъщеря съм я кърмила една година и не съм имала такива проблеми със зъбите както например със синът ми който го кърмих само няколко месеца.Неговите зъби се развалиха много рано той също не дава да му се пипа из устата затова се наложи да ги правим с пълна упойка във София ,за което и аз и той сме много доволни ,Но  дано при вас всичко е наред, и нямате такива проблеми.  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт